koupe notebooku po netu

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Tomina » 28 čer 2008 13:16

Takže popořadě.Já osobně bych zase nikdy nic nekoupil v kamenném obchodě.Notebook mám také z internetu a veškeré reklamace jsem řešil tím,že si pro ně přijela PPL a bylo hotovo.Poté mi notebook z reklamace přivezli..je to pohodlnější než někam letěl do obchodu.Takže internetu se neboj,ovšem pořádně hledej,protože někdy se ceny liší až o několik tisíc..co se týká OpenOffice tak dříve s kompatibilitou problém byl,ale nyní je to už snad vyřešené.Já měl OpenOffice asi 2 týdny a ihned jsme ho smazal,jelikož mě přišel velmi nehezký a práce s ním byla zbytečně složitá.Tedka mám MS Office 2007 a jsem maximálně spokojen,ovládání je naprosto perfektní a i z obyčejného dokumentu lze vytvořit pomocí nadefinovaných stylů krásnou knihu. Spíše bych se bál převodu mezi starými Office a těmi novými,protože hodně lidí stále nepřišlo na to,že mají na výběr pokud svůj dokument,píší v nových Officech zvolit pro uložení kompatibilitu i na staré Office,takže pak se člověk nemůže divit,že docx mu na Officech 2003 nelze otevřít..ale to je jen na okraj... :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Owner » 28 čer 2008 13:17

No, nejlepší je si zjistit ,kde má ten ntb servisní středisko .
Mimochodem,kde bydlíš? :D
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Tomina » 28 čer 2008 13:41

No to může být zavádějící..já mám ASUS..samozřejmě,má systém reklamací,kdy pomoci dotazníku na internetu vše sami bez prodejce vyřídíte..ale takovou i lepší možnost mají dneska všechny značky snad kromě Aceru..můj notebook cestoval do Ostravy,kde je servis..

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod memphisto » 28 čer 2008 14:07

jen doplním k těm Office 2007. na netu je ke stažení balík jehož pomocí otevřete dokumenty z 07 i v 03, ale za formát a styl neručí, ale bude se to dát číst :smile: ony samy všechny verze Office nejsou mezi sebou kompatibilní :x .

koupi přes net bych se rozhodně nebál

to Tomina: to sice jo, ale né každý si to uvědomí a ten formát a písmo, co máš navoleno v Office 2007 a pak to uložíš jako Office 2003 a je to někdy hodně divný formát a o písmu nemluvě ....
Naposledy upravil(a) memphisto dne 28 čer 2008 17:27, celkem upraveno 1 x.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Tomina » 28 čer 2008 17:15

No k čemu programy??Stačí pokud,když má někdo nové Office a chce něco poslat někomu kdo má starší,tak zvolí možnost uložení do staršího formátu..to je právě to,co hodně lidí neví,dokonce i učitelé výpočetní techniky to nezvládají.. :lol:
Přílohy
Bez názvu.JPG

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod mike007 » 29 čer 2008 00:28

Tomina píše:No k čemu programy??Stačí pokud,když má někdo nové Office a chce něco poslat někomu kdo má starší,tak zvolí možnost uložení do staršího formátu..to je právě to,co hodně lidí neví,dokonce i učitelé výpočetní techniky to nezvládají.. :lol:


To je sice moc krásné, ale nové věci, které umí jen 2007 na starších verzích stejně nespustíš ať si zvolíš možnost uložení jakou chceš...

htt86: Také nakupuji přes internet. Má to ale svoje nevýhody. Nemůžeš si zboží předtím než ho zakoupíš ozkoušet. Je pravda, že máš 14 dní na to si zboží vyzkoušet a případně ho vrátit, ale to jsou zbytečné problémy... zabalit, platit poštovné, odeslat, zase vybírat něco jiného, co já vím ještě...Tenhle proces se může několikrát opakovat. Nejlepší je tedy zvednout zadek a zajít si do specializovaného obchodu a vybrat si to, co se ti líbí a zakoupit to tam nebo případně si vyhlédnuté zboží poté objednat na internetu za lepší cenu.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
ReCall
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1004
Registrován: duben 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod ReCall » 29 čer 2008 01:53

htt86 píše:a jeste jednou PS: je lepsi si ted na toho notebooku koupit vistu premium nebo radsi XP profesional?jsem zvykla na XP, ale vzhledem k tomu ze mi ma ten notebook vydrzet aspon 6 let tak nevim, jestli neni lepsi koupit vistu...

Podle toho co budeš na tom ntb dělat. XP je pořád dobrý systém a není důvod ho vyměnovat. :wink:

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod mike007 » 29 čer 2008 02:10

Já ti nevím, ale vždycky když někdo řekne Vista, mám husí kůži. Určitě ti doporučuju zůstat u XP. Je to momentálně nejlépe vyladěný systém. Kor na notebook, tam bych Visty vůbec nedával. O Vistech bych přemýšlel tak za rok, za dva, kdy budou mít 20 záplat a bude se s nimi dát normálně fungovat.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Tomina » 29 čer 2008 11:29

Jasný,rozhodně se ozvi..jinak já jsem notebook taky objednával s tím,že jsem si ho neměl možnost ošahat,ale tak nějak mi prostě sedl a pokud je to dobře na netu vyfocené,dá se z toho trošku něco vyvodit..jinak já osobně jsem pro XP,ale dnes máš všude nastrkaný Visty,takže to je bezpředmětný..pozdější instalace je možná,ale někdy bývá problém s ovladači,výrobce je totiž dodá pouze pro Visty..
Jinak 14 denní lhůta na vrácení peněz opravdu funguje,již jsem to několikrát použil a problém nebyl..hodně záleží,zda nakupuješ u gigantu,nebo u nějakého soukromníka..já osobně jsem spokojen s tímto obchodem: http://www.czechcomputer.cz/

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Tomina » 10 črc 2008 12:31

Mám obdobně vybavený notebook, kdy mě stál nový také 18 tis. a dnes se dá sehnat za 13 tis., takže já osobně proti HP potažmo Protonu nic nemám, ale ta cena by mohla být opravdu nižší..myslím si,že dnes se za 18 tis. prodávají daleko lepší notebooky. Sice má HDMI,či otisku prstů,což se dá považovat za nadstandart,ale nevím nevím, ten disk je docela malej, stejně jako RAM, co se týká procesoru, tak jsem nezjistil takt, takže nevím. Já osobně AMD nemusím, ale je fakt, že ty rozdíl mezi Intelem a AMD kromě vyšší teploty u AMD nepoznáš..jinak koukám, že má celkem obstojnou grafiku..no záleží, zda to všechno využiješ a zda by ti třeba nestačil vzhledem k tomu, že jsi holka třeba Eee, který je velmi líbivý..samozřejmě neříkám, že to, že jsi holka, musíš mít zákonitě šmejd, ale uvědom si dříve než já, že jsou věci, které člověk později fakt nevyužije, a já osobně velmi lituji, že jsem do nějakého subnotebooku nešel... jinak celkem ti ho doporučit mohu, jen nechápu, proč se neustále bráníš obchodu přes internet, kde je to levnější a pohodlnější..

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod memphisto » 10 črc 2008 17:04

ta cena je opravdu přemrštěná. s AMD v noteboocích bývají často problémy. grafika ujde,ale sežere dost paměti. disk je opravdu za tu cenu booku malý. sice HP je kvalita, ale v tomhle případě hodně předražená

PS: na jiných internetových obchodech se tenhle book pohybuje kolem ceny 14,5k což by bylo odpovídající
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8110
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: koupe notebooku po netu

Příspěvekod Rewqa » 10 črc 2008 17:08

Tyhlety elektra sou předražený vždycky.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sdileni netu z iphone do windows bez wifi?
    od Fantousek » 04 zář 2023 19:38 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1551
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:04
  • Koupě GK
    od lucaso84 » 28 dub 2023 10:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    32
    4279
    od lucaso84 Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 10:06
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2068
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03
  • Nové PC nebo koupě SSD disku?
    od Jestřáb » 17 bře 2024 11:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    466
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 19:22
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2636
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů