Kritika značek u notebooku

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Crave » 11 črc 2008 20:46

chtěl bych se poptat, memphisto je na to takový odborník :bigups: , jestli byste mi mohli udělat recenzi na značky notebooků, a to těchto:

Acer(i když vím že je to s.hit), ASUS, Dell, Fujitsu Siemens, HP, Sony a Toshiba

který značkám se vyhnout, které jsou dobré, které předražené a recenze prostě..díky moc..

Reklama
Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Elusive » 11 črc 2008 20:52

Pokud si chceš koupit noťas, napiš, co bys od něj čekal. Jinak to asi nemá smysl. Každý ti napíše akorát subjektivní názor, hodnotit značku jako takovou nemá cenu, záleží na úhlu pohledu.

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod bereline » 11 črc 2008 21:05

já bych řekl, že mezi takovou prověřenou značku patří ASUS toť vše
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Crave » 11 črc 2008 21:06

a to právě chci..od každého názor...víš a může se to hodin nejen pro mě ale pro všechny..kliknou a uvidí...rozumíš mi ne?

osobně bych od něj čekal: 15" nebo 17", cpu: Core 2 Duo-min 2ghz, min 2gb Ram, min 250GB HDD, grafiku abych mohl hrát hry - slušné (když už jsem u toho, grafický accelerator X3100 je jaký výkonostně?), cenu neuvádím..páč budu kupovat v USA..

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Tomina » 11 črc 2008 21:28

To je nekonečný souboj názorů asi jako Intel vs. AMD, nVidia vs. ATI..nevím zdá to bude mít nějakou vypovídací hodnotu..
Ale dejme tomu, svoje zkušenosti (nikoliv jedna paní povídala) klidně sdělím:
HP - patří mezi kvalitu, Pavilliony patří mezi nejoblíbenější a dle mě i vzhledově nejvydařenější..
DELL, IBM/LENOVO - vrchol kvality, ovšem vyšší ceny..jednoznačně doporučuji
ASUS - vlastním - horší je snad už jen ACER, v okolí mám známé co je také mají a neustálé problémy, zajímavé je to, že většinou podobné problémy..asi bych už do něj nešel..teda kromě Eee
ACER - póvl..a tím vždy zůstane, myslím si, že si ho koupí buĎ člověk, který se v IT/výp.technice absolutně nevyzná a nebo chce hodně ušetřit..ikdyby Acer začal vyrábět kvalitně, nikdy už nezíská dobrou pověst..
F-S - prý jedny z nejlepších, já to ovšem vidím jinak..kámoš má s ním veliké problémy a jelikož koupil model ,který se už neprodává, je problém sehnat i blbou baterku..
TOSHIBA - osobně je vidím jako jedny z hodně kvalitních..mají střídmý design a výbava také není špatná..největší lákadlo je někdy i cena..
BENQ a další - těm nevěřím a nikdy věřit nebudu..

A závěrem článek jak jsou na tom jednotlivé značky se servisem a ještě jeden článek

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod jarod72pm » 11 črc 2008 22:14

Co znám lidi s noťasem a v obleku mívají většinou HP nebo Fujitsu siemens a právě tato značka je dost oblíbená u managerů.
Ale běžně se setkávám s dobrou podporou u HP .
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
Moriss
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Moriss » 11 črc 2008 22:19

Podle toho co clovek zaslechne a co se ruzne pise jsou spolehlive hp,fujitsusiemens,dell. Ale jak uz tu padlo, je to vse vicemene subjektivni. A moc velkou vypovidaci hodnotu to nema. Ja osobne mam staricky Acer a slouzi dobre svemu ucelu.
...and I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you. Jules,Pulp Fiction

Uživatelský avatar
Crave
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1300
Registrován: říjen 06
Bydliště: Huštěnovice - Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Crave » 11 črc 2008 22:27

já se ptám hlavně i kvůli tomuto booku, který se mi dost HWově líbí: Asus M51SN-C1, co vy na něj??

Uživatelský avatar
Fany16
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Fany16 » 11 črc 2008 22:40

A co Sony? Kámoš si jeden chce koupit...

Uživatelský avatar
Zdendys75
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 273
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Zdendys75 » 11 črc 2008 22:49

Mám HPčko a naprostá spokojenost.Jen bych ho potřeboval omladit.Tomina to podle mě vystihl.Na první dvě místa bych dal Dell a pak HP.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod memphisto » 11 črc 2008 22:51

v podstatě souhlasím s Tominou.ASUS šel s kvalitou levnějších booků mírně dole. dražší jsou kvalitnější (od 20k výše).

HP - kvalita,ověřená a oblíbená značka, s cenou už polevili, takže už nejsou předražené
FS - velmi kvalitní, řekl bych jedny z nejlepších
SONY - předražené booky,ale kvalitní. spíše tak pro image
ACER - zatracovaná značka,ale šli teď s kvalitou dost nahoru iu levnějších modelů
ASUS - viz. výše
TOSHIBA - nic moc, problémy se zvukem (viz. příspěvek Nový notebook)
DELL - předražený,ale hodně kvalitní a po stránce výbavy je na tom též hodně dobře
ALIENWARE - naprosto luxusní pařanské booky s extrémním výkonem za velmi slušné ceny (samozřejmě při koupi v USA, jinak u nás dost nevýhodné na koupi)
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kritika značek u notebooku

Příspěvekod Rewqa » 11 črc 2008 22:53

Nebudu tu řikat pro kterej sem já (viz. můj podpis :D ) ale myslim si, že každá značka má svoje pro a proti.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů