Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod Wolf » 03 říj 2008 23:44

Ahoj, protože tu určitě spousta z Vás má větší přehled než já, chci poprosit o doporučení nového notebooku. Mám celkem konkrétní představu, co od něj očekávám, ale nevyznám se v nabídce výrobců a prodejců. Jsem vlastníkem Asusu F5VL a proto vycházím z toho, co mi na něm vadí.

Co tedy požaduji:

Účel notebooku: Kancelářská práce (studuju na VŠ), surfování po netu, filmy, hraní starších her (=FlatOut2, UT 2004, HL2 apod.)
Značka: V podstatě jakákoliv krom Aceru a Asusu, který má po 2 měsících ošoupaný prostor kolem touchpadu a rýhy způsobené VLASTNÍM víkem. Nejlepší by bylo asi IBM/Lenovo.
Displej: Teď mám širokoúhlý a občas mi vadí jeho malá výška, jaká jsou negativa klasického? Matný/lesklý je fuk, obojí má pozitiva i negativa, možná bych mírně upřednostnil matný. 15,4 palců nebo o stupeň menší.
Procesor: Rozhodně Core 2 Duo, 2GHz a víc
RAM: 2GB jsou asi optimální, víc už by moc stálo
Harddisk: Teď mám 250GB (s počítáním 1kB=1000B, tedy reálně pouze cca 200GB). Notebookem nahrazuju i stolní počítač, takže menší HDD opravdu nechci.
Grafická karta: Momentálně mám ATi Mobility Radeon X2300, prý je o trochu silnější než klasický integrovaný Intel GMA X3100, ale i ten bych snad snesl (zase ušetří baterku).
Výdrž na beterie: Moc nechápu ten trend popisovat baterii počtem článků. Vždyť to nic neřekne. Já potřebuju notebook, kterej v nějakým režimu se sníženým výkonem na kancelářskou práci vydrží aspoň tři hodiny. Ten můj stávající Asus vydrží hodinu a půl (nová baterka, nechci to vidět tak za rok) a to je na trojhodinový přednášky úplně naprd.
Hmotnost: 3kg maximálně.
Ostatní vybavení: WiFi, bluetooth, webkamera, čtečka aspoň SD/MMC, DVD vypalovačka, nemusí umět lightscribe
Ostatní: Důležité je pro mě dílenské zpracování, kvalita plastů, pohodlnost a přiměřená tuhost klávesnice, inteligentní rozmístění kláves (to na mém ASUSu je celkem fajn). Brašnu nepotřebuji, mám batoh.
Design: Dal bych přednost něčemu strohému, účelnému a přiměřeně odolnému.
Operační systém: Vista Home Premium nebo Business.

Koncová cena: 30 tisíc s DPH, výš opravdu jít nemohu


Tak co, je to reálné? Prosím berte ohled na to, že z těch zadaných parametrů opravdu nechci slevit, ani z té webkamery a podobně.

Předem mnohokrát díky

PS. neříkejte že si mám projít nabídky e-shopů, protože:
1. vážně se nevyznám v nabídkách stovky "osvědčených" obchodů a nechci sám hledat který z 200 nabízených notebooků má zároveň webkameru i xy...
2. z informací které oni uvádějí se nic nedozvím, buď jen napíšou technické údaje a počet článků v baterce (pche), případně okopírujou vychvalovací text výrobce, takže v důsledku jsou VŠECHNY notebooky úplně super, jeden lepší než druhý, skoro jako prací prášky
3. jsou potřeba osobní zkušenosti uživatelů
Naposledy upravil(a) Wolf dne 05 říj 2008 17:29, celkem upraveno 1 x.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod memphisto » 04 říj 2008 00:17

to, co tady popisuješ je ideální book :smile: zkusím něco pohledat, co bude tvé požadavky splňovat. ta Vista Home Premium bude asi problém. od ceny zhruba 20k se už dává verze Bussines a nebo Ultimate. mrknu a později doplním tip. za max. 30k seženeš už dobré dělo, ale nevím, na co ti to do školy bude. za ty peníze bych radši koupil pořádné stolní PC a za zbytek ASUS EEE jen tak na přenášení. na výšku krásně ASUS EEE stačí

tak první adept co podle mě vyhovuje je:
Fujitsu Siemens Amilo Xi2428 (Intel Core2 Duo T9300, paměť 4GB RAM, 15.4" WXGA displej, 320GB disk, DVD/RW mechanika, grafika GeForce 8600M/GS, WiFi, BT, FW, kamera, Windows Vista Home Premium. ) 24 766,- Kč

nebo:

MicroStar GX620X-CZ má skoro stejnou konfiguraci jen má navíc numerickou klávesnici (o té se nezmiňuješ) a lepší grafiku a je bez OS. ten si můžeš zvolit sám, ale je dražší než ten předešlý.

ani s jedním z těchto booků nemám zkušenosti
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod Elusive » 04 říj 2008 01:25

Střeva si vybereš sám, v tom určitě problém nebude, s baterkou je to sázka do loterie vždy. Co se týče kvality provedení a designu, asi nejlíp je na tom Sony Vaio a Apple (na tom si ale moc nezahraješ).

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod memphisto » 04 říj 2008 01:55

Sony Vaio a Apple jsou vyloženě stylové booky. výkon nic moc, ale cena šíleně vysoká. prostě pro managery, co potřebují reprezentovat :wink:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod Elusive » 04 říj 2008 03:18

Stylové možná, kvalitou zpracování excelentní určitě. Cena vyšší, s tím souhlasím. Někdo prostě obětuje 400MHz ve prospěch šasi za stejnou cenu. A Wolf z předchozí špatné zkušenosti by možná ocenil. :wink:

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod memphisto » 04 říj 2008 12:43

ono to není spíš ani tak o ten takt CPU, ale o velikosti disku, poloviční paměti (teda jak které modely).

jediný, co by odpovídal je Sony Vaio VGN-FZ31M ale má "jen" 2GHz procesor, 200GB disk, 2GB paměti, slabší grafiku a jen 3xUSB 2.0.

pokud by se to mělo vyrovnat těm mým doporučeným bookům alespoň parametry, tak ty booky jdou hodně přes 30k
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod Wolf » 05 říj 2008 17:38

Ukázalo se, že je největší problém s tou verzí Vist, takže se spokojím i s verzí Business :smile:
Numerickou klávesnici rád oželím.

Děkuji za zatím doporučené notebooky, ale u MSI tuším není uvedena výdrž na baterky, Fujitsu-Siemens vydrží "AŽ" 2 hodiny, reálně tedy o čtvrtku míň a časem se to jen zhorší. Nechci a ne a ne a ne :smile:

memphisto píše:za ty peníze bych radši koupil pořádné stolní PC a za zbytek ASUS EEE jen tak na přenášení. na výšku krásně ASUS EEE stačí


Úplně špatně. Se stolním PC se nehnu od stolu, jenže já jsem zvyklej užívat si výkon, 200GB disk a veškerý ostatní komfort pořádného počítače nejen ve škole, ale i u prarodičů, u přítelkyně, na zastávce MHD, v kavárně. Asus EEE je vyloženě jen poznámkovej blok a nouzový prohlížítko internetu.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod memphisto » 05 říj 2008 18:14

ok.mrknu na něco jiného.jen jsem zvědavý na to, jak dlouho ti to přenášení výkonu vydrží :lol: tahat 3Kg book na rameně třeba 20 minut není žádná sranda

hold tomu co jsi dal do podmínek vyhovuje "pouze" ideální book a takový asi není. ještě mrknu, ale pravděpodobně budeš muset někde udělat kompromis :?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod Wolf » 09 říj 2008 13:10

No dobře, nějaký notebooky ideálu se blížící by se nenašly? :smile:
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení notebooku (parametry uvnitř)

Příspěvekod memphisto » 09 říj 2008 16:04

a co říkáš na tenhle? je sice 500 přes rozpočet, ale myslím, že je luxusní.není tam ale uvedena výdrž na baterii.

Hewlett-Packard Pavilion dv5-1065
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Divný zvuk uvnitř nového notebooku
    od Silvyas » 02 dub 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    6
    723
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 dub 2023 08:19
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2162
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    2907
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    885
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1308
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fishus, Google Adsense [Bot] a 28 hostů