Potřebuji expressradu..

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Tomina » 13 pro 2008 18:25

Ahoj, tak jsem nějak porovnával a srovnával. Včera se mi do rukou dostaly tři kousky Lenovo R500, který stojí kolem 20.tis. Byl jsem překvapen i pohoršen. Jak se mluví o bytelné konstrukci tak nevím nevím. Jedno z těch tří Lenov vrzalo, skřípalo a nehorázně se prohýbalo s tím, že půjde na reklamaci skrz písklavý zvuk, který se z něho linul.
No to je ale fuk, prostě jsem od Lenova čekal více, ovšem výkon byl celkem dobrý, i ta grafika je hodně obstojná. Nicméně došel jsem zhruba k závěru a od Vás potřebuji definitivně poradit, co si o tom myslíte...
Čili přemýšlím nad tímto:

1) LENOVO R500 (21.500,-)
2) APPLE MACBOOK (25.000,-) Ovšem měl bych nějakou studentskou slevu, tak alespoň něco.

Je jansé, že z toho výběru z hlediska výkonu by člověk volil Lenovo, ale zase je fakt, že po detailním prozkoumání jsem nezjistil nic, v čem by byl nějak extra. Čekal jsem opravdu bytelnou konstrukci, ale to se nekonalo, plasty jsou tvrdé a je fakt že i těžko poškrabatelné, ale Lenovo, které chci, je těžké jak blázen a s baterií to prý také nebude zázrak, mělo to Vistu a bylo to strašně pomalé, to byla šílenost. Jak se říká, že jsou Lenova studena, tak prd, topil jak blázen. Já vám nevím, furt se nemohu rozhodnout, Apple se mi líbí a vidím v něm prestiž, ale každý mi ho rozmlouvá skrz OS a skrz to, že prostě není dělaný na Widle, ale tak zase snad by nebyl problém do toho fláknout to XP.
Přátelé, zkuste mi prosím poradit, třeba má někdo zkušenosti. V pondělí chci jet do Brna do i-style a vyzkoušet si toho Appla, protože řeknu vám, kdybych si to lenovo neošahal, tak bych taky netušil a je možné, že mi Apple nesedne, ale podle fotek to cítím jako lásku na první pohled. Je ale fakt, že takové lenovo bude v kondici i za 5 let, je to sice kus hmotnosti a kupa spartánského plastu, ale ty technologie vyztužení těmi slitinami jim věřím..já vám fakt nevím..jen mě udivilo, že i můj Aušus se tolik neprohýbal, páč jsem zvyklý nosit notebook otevřený v jedné ruce při přebíhání mezi hodinami..u Lenova bych 3kg už hodně cítil..nevím..je fakt, že 13" notebook jako Apple by mi lépe sednul, ale menší Lenovo než 15,4" a do 25tis. jsem nenašel..
díky

Reklama
Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Rewqa » 13 pro 2008 18:39

S Applem budeš mít jenom problémy co se týče po softwarové stránce. Toť můj názor.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Koja » 13 pro 2008 18:42

S těmi problémy se SW souhlasím a podívej se na poměr cena/výbava :wink:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Rewqa » 13 pro 2008 18:47

Výbava toho Applu se rovná Asusu za +-11 tisíc. Pokud ti jde o kvalitu zpracování materiálu, tak bych volil Dell nebo HP.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

LuckyStrike19
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 297
Registrován: leden 07
Bydliště: Rohozná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod LuckyStrike19 » 13 pro 2008 18:56

asi bych taky šel do hp nebo dell

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Tomina » 13 pro 2008 18:59

No, když já si ty SW problémy nedokážu představit. Já myslel, že když do toho dám XP, tak to bude v poho. Ledatak, že by to měl Apple nějak zablokovaný pro Widle.
Jako je fakt,že výbava u Apple je nic moc, tedy téměř úplný prd, ale je to prestiž no. Jako já jsem spíše přemýšlel nad tím, že když né Apple, tak spíše to Lenovo. Ty DELL mě neoslovily, protože třeba Dell studio je drahé a nic nemá, Pavilliony od HP nejsou špatné, ale také jsem slyšel, že mají problémy. Věci jako DBV-T nepotřebuji. Dle mě má Pavillion spoustu kravin namísto aby zapracovali na výkonu..já furt nevím, potřeboval bych obchod, kde by měly všechny noťasy vystavený aby si to člověk mohl ošahat..

EDIT: a co tedy říkáte na ty Lenova ?? Máte s tím někdo zkušenosti, je to opravdu tak vyjímečná kvalita ??

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Rewqa » 13 pro 2008 19:32

Tak to si zajdi do Mironetu v Praze. Maj tam vystavený všechny dnešní známý modely a na všechno si můžeš sáhnout a pohrát si s tim.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Rewqa » 13 pro 2008 19:36

Dell studio, že je drahý? Na Czc kolem 15k. Je to o 10k míň než ten Apple a řek bych tak 2x výkonnější.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Potřebuji expressradu..

Příspěvekod Tomina » 13 pro 2008 19:39

Díky, ale je to hodně z ruky, jinak nyní jsem pokročil, vyřazuji DELL..v ceně 23tis. nemá absolutně nic a ty parametry jsou horší jak moje 3 roky staré PC..to je děs kriste..
Začínám přemýšlet nad slovy kámoše, má dražší Acer a je hodně spokojen, říkal že ty dražší jsou už hodně kvalitní..

EDIT: jo to jo, ale já se dívám na notebooky přes dvacítku..a studio za 23tis. je opravdu děs


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů