nový NOTEBOOK Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nový NOTEBOOK

Příspěvekod bereline » 20 kvě 2009 11:48

Zdravím, sice vím, že už je zde jedno téma na výběr notebooku, ale nechci v něm dělat chaos a zasahovat do něj, takže si raději udělám vlastní vlákno, tak tedy ... včera jsem zdárně odmaturoval a potřebuju si koupit nějaký book na vysokou (i když mám ještě čas), ale vůbec nevím jaký, díval jsem se po nějakých, ale jsem z toho vedle :lol: :huh:

Notebook bude na internet, práci we wordu atp., sem tam nějaké hry (Lineage 2, FlatOut 2, Sniper Elite, CS 1.6, Titan Quest), měl by mít nějakou výdrž, nevím v kolika hodinách se pohybuje 3-4-5 hodin ? Hlavně aby měl čtečku karet,bluetooth,wi-fi ... to je možná asi vše, na váze až tak nezáleží, tyto hodnoty se myslím pohybují +/- 3-4-? kg...částka by se měla pohybovat do 20.000 možná něco málo přes, pokud nebude jiná volba, tak klidně o něco víc než 20.000, díky za všechny nápady :bigups: bereline

Jinak jsem se díval na tento model http://www.softcom.cz/produkt/aspire6930g-733g32mn-p7350/-3gb/-320gb/-16/-gf9300m-gs/-dvdsm/-vhp-zdarma-tv/ co vy na to ?
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

Reklama
Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod Rewqa » 20 kvě 2009 11:57

Neni pro tvoje potřeby zbytečně velkej? 16'' displej, je už notebook jak kráva. A navíc do Aceru bych nešel, bude mít malou výdrž a zpracování taky na nic. Koukal bych na HP, Dell, Fujitsu Siemens, Sony, Lenovo, Toshiba.

Šel bych do těhlech:

Lenovo N500 (NS73DMC)

Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V6545

Toshiba Satellite A300-1TM

Hewlett-Packard 6730s
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod bereline » 20 kvě 2009 12:09

Jo máš pravdu, já jen chtěl slyšet co si o něm myslíte, mrknu na ně, díky :bigups: na ty hry co jsem psal dobrý ?
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod simPod » 20 kvě 2009 12:16

pocitej s tim ze se baterie docela hodne rychle vybiji pri hrani her apod narocnych operaci na procesor
jinak ja mam tuhle toshibu do skoly: http://www.alza.cz/toshiba-satellite-u4 ... 102762.htm uplne v phoode
a doma zapojim na velkej monitor a hraju vetsinu her v pohode. akorat tu grafiku nema nejlepsi a ma jen vga vystup. ale do skoly je 13" podle me nejlepsi moznost a doma muzes mit velkej monitor, nak terej to pak jen staci pichnout

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod bereline » 20 kvě 2009 12:20

to spíše něco z toho co psal Rewga, uvidím ještě :bigups:
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod Rewqa » 20 kvě 2009 12:22

bereline píše:Jo máš pravdu, já jen chtěl slyšet co si o něm myslíte, mrknu na ně, díky :bigups: na ty hry co jsem psal dobrý ?


Ty hry co si napsal rozjedeš snad na každym notebooku. Jenom se vyhýbej grafickejm kartám Intel jako X3000 a X4500HD nebo Sis Mirage a podobně. Grafiku v notebooku aby za to stála jedině od Nvidia a nebo Ati.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod bereline » 20 kvě 2009 12:24

Super, díky moc :bigups: já mrknu co a jak a dám vám vědět :bigups: zatím
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod Tomina » 20 kvě 2009 12:27

Acery se hodně zlepšily, nevidím důvod, proč se jich bát. Jen vidím problém v tvým požadavcích. Chces notebook, na kterém budeš moci hrát a na druhou stranu chceš, aby vydržel 3-4-5 hodin na baterce. 5 hodin vydrží tak můj Asus Eee. Pokud budeš mít notebook s grafickou kartou, což ten Aspire, který jsi vybral má, tak počítej max. 2 hodiny na baterce. Se zapnutou WiFi apod. spíše něco málo přes hodinu. Pokud chceš mobilitu, ber netbook. Pokud chceš výkon, ber kupříkladu nějaké silnější MSi či Lenovo + prodlužovačku, pokud nemáte ve škole na stolech zásuvky. Ujasni si přesně co chceš aby ten notebook uměl, co je pro tebe na prvním místě a co třeba na pátém. Zkus si vlastnosti ntb oznámkovat jako ve škole, není to koupě na rok, pořádně si to promysli..
To co navrhl Rewqa není špatné, ale můžeš mít lepší, navíc N-ková řada od Lenov stojí na prd. HP vybral dobře, hlavně se vyhni pavillionům, a Toshiby chválím, ty zažívají renezanci a docela se jim daří. Jen nemají rády, pokud jsou dělané na Visty, rvát do nich XP. Sice to jede, ale je to šíleně pomalé a nestabilní. Udej přesnou částku, kam až můžeš jít. Nejvyšší hranici..
Hlavně si promysli, zda je pro tebe hraní životně důležité, ujasni si, zda to bude tvůj jedinej počítač v domácnosti. Pokud to máš jen na školu, koupil bych něco levnějšího a obyčejnějšího a připlatil bych si něco do stolního. Navíc, zjistit já, že mi na přednáškách někdo hraje hry, okamžitě ho vykážu ven...

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod Rewqa » 20 kvě 2009 12:32

Acery bych hlavně nedoporučoval z důvodu špatnýho chlazení. Kámoška má takovej ten s 16'' displejem, jak má po straně ty modrý multimediální tlačítka a když na tom chvíli hrála CSko, tak si u průduchu neudržel ruku. To samí Asus, ten má taky chlazení na nic.

A nebo teda do čeho bych šel já a včera sem u toho slintal, když sem viděl tu výbavu a cenu (na to, že je to Sony).

Sony VAIO NS31M/S

a nebo s výkonějšším procesorem

Sony Vaio VGN-NS21Z/S

Maj fakt i hodnš dobrou výdrž. U toho prvního píšou až 4,5h.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

simPod
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1295
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod simPod » 20 kvě 2009 12:36

ale na netboocich je zas problem, ze maj malou klavesnici a pokud by to mel do skoly na zapisky, tak by si asi musel nosit kalvesnici normalni... takze do skoly doporucuju nb s displayem od 13" vejs

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod memphisto » 20 kvě 2009 12:43

Taky bych se nebál Aceru. Nebyl jsem jejich zastánce, ale teď jsem dostal 2 na zkoušku a musím říct, že pohoda. ASUS a HP už není co bývalo. FS si pořád drží svoji kvalitu,Acer šel nahoru. Za 20k bych koupil Acer, protože v poměru cena/výkon nemají konkurenci. Sáhnul bych třeba po Acer Extensa 5630G-582G32MN nebo po tom, cos vybral ty.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nový NOTEBOOK

Příspěvekod bereline » 20 kvě 2009 12:58

Sakra, proč mi to děláte tak těžké :lol: :lol: ho*no se v tom vyznám a tolika možností, ach jo :huh: vážně netuším do čeho píchnout, láká mě toshiba, ale zase Acer šel vážně nahoru :lol: chce to zlatou střední cestu, cena/výkon/kvalita, hlavně ať tam jdou nějaké ty hry co jsem psal, bluetooth,wi-fi to je asi tak vše a tu výdrž trošku vyšší, jasný, že když budu hrát hry, že to moc nevydrží, ale i tak co nejvíc :lol: jsem z toho všeho vedle, jeden řekne to a druhý napíše to a člověk si má pak vybrat, já si nevyberu, nevyznám se v NB :lol:
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový notebook 20k
    od Myerina » 13 led 2024 19:05 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    867
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    15 led 2024 22:09
  • Nový notebook, dobrý poměr cena/výkon
    od drdr321 » 06 bře 2024 17:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1102
    od drdr321 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 14:30
  • "Nový" notebook.
    od liborek » 08 srp 2023 19:43 » v Problémy s hardwarem
    5
    1003
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 18:14
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1199
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Nový PC do cca 25K
    od spartane » 19 říj 2023 08:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    727
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 09:17

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů