Tip na stolní DVD přehrávač

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
p3!An
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 679
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod p3!An » 16 čer 2010 18:26

Známý mě požádal, abych mu objednal nějaký DVD přehrávač. Sice bych mohl vzít nějaké od oka, třeba Sony nebo Panasonic, ale raději se zeptám na vaše zkušenosti, či tipy. Cena kolem 1500Kč až 2000Kč. V případě nějakých rozdílů, které jsou v dobrém poměru cena/výkon klidně i více.

Sice tento topic přesně nepatří do HW, ale myslím, že je to nejlepší možnost.

Reklama
Petr186
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 262
Registrován: duben 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod Petr186 » 16 čer 2010 19:52

Já mám tento:
http://www.digiboss.cz/Ferguson-D-890HX-HDMI/d43817/

Přehrává prakticky všechno, je levný.
Nevědomost není hanba, ale hanba je, když znalost odmítneš.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod X » 16 čer 2010 20:32

Jednoznačně Ferguson D-890HX, přehrává skoro vše, možnost zvětšovat titulky, měnit jim barvy, plná podpora češtiny (menu, titulky = bonus Acomp) u výhradních prodejců (např. T.S.Bohemia, Acomp, ...), podpora dlouhých titulků, ruční načtení jakýchkoliv titulků s jakýmkoli jménem, možnost posouvání titulků +- v čase při nesezení s videem, přehrává i z USB (flash, harddisk s napájením, formát FAT32), i HDMI, osobní zkušenost, jen se velmi špatně shání (od ledna jsem na něj čekal 1,5 měsíce). Je to to nejlepší co můžeš koupit v této cenové kategorii a SD videu. Značkové přehrávače (Philips a další) například neumí přehrávat video z USB!

Na druhém místě Evolve, ten také přehrává hodně formátů, ale nemá časové posouvání titulků a nepřehraje soubory s dlouhým názvem.

Uživatelský avatar
p3!An
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 679
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod p3!An » 16 čer 2010 21:07

Dva příspěvky, dva uživatelé a jeden přístroj. Opravdu mi to nedalo a porozhlédl jsem se po internetu, jaké mají lidé zkušenosti. Na titulky je tento přístroj zřejmě machr, cena patří spíše k těm levnějším a vaše zkušenosti jsou pro jen plusem. Sice bych věřil, že kdybych připlatil pár set, a koupil nějaký model od Sony s podporou USB flash disků, HDD apod. tak neudělám chybu.

Každopádně v této hladině boduje zřejmě Ferguson. Podle příspěvků na netu, přístroj má mírné potíže s přehráváním DVD filmů z HDD (.VOB) kvůli nízké rychlosti přenosu, následně problém s většími disky, ale to by mi nevadilo. Jen by mě zajímal původ přístroje. Píše se že jej vyrábí Poláci, ale není to tak, že jej dováží z Číny, přilepí nálepky a prodávají jej jako vlastní přístroj?

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod Mirek1 » 16 čer 2010 21:15

Taky si uvědomme,kolik nám projde pod rukama formátů.Je pěkný že to přehraje vše,ale k čemu to je dobrý.Chci aby to přehrálo filmy z trafiky a z kamennýho krámu.Popř.JPEG.
DivX 3.x, 4.x, 5.x včetně DivX PRO
XviD
MPEG-1
MPEG-2
MP3
JPEG
WMA
...
To už snad víc nepotřebuju,nebo jo?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod X » 16 čer 2010 23:15

p3!An píše:Píše se že jej vyrábí Poláci, ale není to tak, že jej dováží z Číny, přilepí nálepky a prodávají jej jako vlastní přístroj?


Je to polský výrobek, co se vyrábí v Číně. Jako spousta eletroniky. Jako anglická Creative DeskTop Theatre repro sestava, taky jí vyráběli číňani.

Myslím, že koupí Sony přehrávače bys prohloupil, protože si myslím, že z USB by ti maximálně "přehrálo" fotky, možná hudbu, ale skoro jistě ne video, ostatně jako Philips :D Některé značkové přístroje mají dokonce USB jen pro aktualizaci firmware, ale ne pro přehrávání!

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod Riviera kid » 17 čer 2010 07:21

Poradí si i s DVD-+DL? Nějak to tam nevidím.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
p3!An
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 679
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod p3!An » 17 čer 2010 15:54

X píše:Je to polský výrobek, co se vyrábí v Číně.


Takže pokud rozumím správně, výrobky navrhují v Polsku a v Číně je pouze vyrábějí. Zajímal jsem se jen pouze o to, zda výrobky nekupují přímo od Číňanů, ale zřejmě ne.

S tím USB děkuji za radu, opravdu se rozhodnu pro Ferguson.

Riviera kid píše:Poradí si i s DVD-+DL? Nějak to tam nevidím.


Podle popisů v jiných obchodech s IT a osobních zkušeností jiných lidí co jsem četl, si s DVD-DL si poradí.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tip na stolní DVD přehrávač

Příspěvekod X » 17 čer 2010 19:56

Riviera kid píše:Poradí si i s DVD-+DL? Nějak to tam nevidím.


Poradí v pohodě. Co nepřehraje, tak: *.WMV, *.MKV (matrjoška), H/X.264 - to většinou umí až přístroje ve vyšší cenové hladině. Já to řeším tak, že to zkonvertuji programem Super do nějakého *.avi, nebo v přinejhorším pomocí: Convert X To DVD do DVD-Videa.

Používání flashky z USB přehrávače je opravdu super a návykové, mám flashku Emgeton Next 2 GB a žádné potíže. Zkoušel jsem i DVD*R s UDF formátem (v Neru 6 je tak nutno vypálit soubory větší než 2 GB) a oproti minulému přehrávači (Dynamics) je Ferguson přehraje v pohodě a navíc necuká i při takto velkém souboru, jak píšou někteří v diskuzích. Vlastnosti titulků lze upravovat za chodu (videa). Ferguson je jeden z mála výrobců, co opravdu své výrobky vylepšuje a provádí čas od času upgrade firmwaru, na rozdíl od ostatních výrobců co to jen slibují. Jako bonbónek se zmíním o 2 vstupech karaoke (=vlastní audio, váš hlas) pro 2 mikrofony, s celkovým ovladačem hlasitosti. Přehrávač Ferguson je nejkupovanější v této kategorii (SD přehrávač) v ČR (leckde ho mají ve skupině TOP výrobek).

p3!An: Posílám ti na SZ kontakt (ICQ) na člověka z firmy Acomp (Ostrava), ta je výhradním distributorem (i pro ostatní firmy) výrobků Ferguson a má na svědomí i českou verzi firmwaru pro přehrávače. V případě nějakých otázek se na něj můžeš obrátit. Ve firmě T.S.Bohemia (kde jsem přehrávač Ferguson objednal a koupil) ze mě dostávali psotník, že jsem byl o dodávce přehrávače lépe informovan než oni :lol:

Přední pohled (USB je vpředu pod umělohmotnou odklápěcí krytkou alá foťáky) + loga vybavenosti (schopností)
Obrázek

Obrázek

Zadní pohled (vstupy a výstupy)
Obrázek

Nejdůležitější tlačítka na dálkovém ovládání jsou fosforeskující a mírně světélkují ve tmě pro snažší orientaci a ovládání, při stisku jakéhokoliv tlačítka se rozsvítí modrá dioda (zcela nahoře uprostřed mezi tlačítkem zapnutí/vypnutí a vysunutí/zasunutí mechaniky) na dálkovém ovládání pro optické potvrzení stisku
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    790
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], Google Adsense [Bot] a 8 hostů