Slaby versus silny signal u UPC

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

Zamčeno
Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: 23 pro 2011 00:13

Slaby versus silny signal u UPC

Příspěvek od Veroniqua »

Jak mam chapat,ze modem se casto kousne z duvodu slabeho nebo naopak prilis silneho signalu do nej jdouciho z rozbocovace od UPC.Technik rika,ze na jednom rozbocovaci je signal slaby a na druhym silny a ze by to melo byt neco mezi ,ze sejinak stava ,ze sem modem kousne a utny 1-2 minuty restart a ze to nema nic spolecneho s prenosovou rychlosti takze v ce se vlastne tenhle signal meri???a prc je tak dulezity a proc vadi i moc silny signal??
diky V.
Uziv00

Re: Slaby versus silny signal u UPC

Příspěvek od Uziv00 »

Slabý signál - úroveň signálu je příliš nízká, takže se signál promíchá se šumem, neboli je zašumněný. Tedy obsahuje příliš rušivých složek, je nekvalitní a datový přenos může selhat.
Silný signál - úroveň signálu je tak vysoká, že při průchodu elektronikou dojde ke zkreslení ořezáním špiček. Tím vznikne v signálu množství harmonických, kteréžto opět ruší, navíc je signál ještě zkreslen. Tím může opět datový přenos selhat.
Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: 23 pro 2011 00:13

Re: Slaby versus silny signal u UPC

Příspěvek od Veroniqua »

Diky:-)
Zamčeno

Zpět na „Sítě - hardware“