Rozdvojit LAN? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
SilentLamb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rozdvojit LAN?

Příspěvekod SilentLamb » 18 čer 2007 20:52

Zdravim Všechny!!! Potřeboval bych poradit... Brzo si budu pořizovat k poči ješte notebook, a chtěl bych mít oba zároveň připíchlý na netu (popřípadě jen ten notebook a poč by byl vyplej) - v poči je jen jedna klasická LAN zdířka, šlo by ten kabel LAN nějak levně rozbočit ještě před počem? Třeba jestli neexistují nějaký rozdvojky asi blbost co? Na tyhle síťoviny jsem naprostej analfabet........ :lama: Předem Dík za odpověď

Reklama
BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 18 čer 2007 21:36

Kup si router,nebo switch a máš po problému :lol: investice cca do 1000 kč.Já sám valstní tento
http://www.alza.cz/edimax-br-6104k-rout ... d44703.htm
a jsem maximálně spokojen.

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

kdo vi

Příspěvekod cybernovi » 18 čer 2007 21:43

zalezi odkud ten LAN kabel vedeš. Jestli z modemu poskytovatele (jakože asi jo) tak to by ti byl switch na prd a musel by si koupit router. Teď již záležitost 800 i míň (pokud neni wifi). Nebo pak to jde udelat tak, aby počitač mel dve sitovky ale pokud by jsi chtel byt na netu na notebooku, musel bys mit počitač zaplí. Napiš co máš za poskytovatele internetu, ať víme jestli stači switch nebo router

Uživatelský avatar
SilentLamb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod SilentLamb » 18 čer 2007 21:45

Paráda :bigups: , jakou máš rychlost netu? Na těch stránkách píšou 10/100, to znamená 100kB max.? Já bych měl mít nějakejch 128 nebude to zpomalovat? a nebo zase něčemu absolutně nerozumim?... :wacko:

Uživatelský avatar
SilentLamb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod SilentLamb » 18 čer 2007 21:48

Dělala mi to IBA, dávali nějakou anténu na střechu (asi wifi?) + Máme to tři sousedi na tu jednu anténu

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

ee

Příspěvekod cybernovi » 18 čer 2007 21:54

e, net muzes mit klidně 100Mbit a ty máš 0,128Mbit takže bohatě dostačuje :)

EDIT : Hm, tak to vidim spíše na router, ale asi bude potrebovat trochu nastavit, ale nevim jaky udaje použiva asi tež router, ktery rozdeluje internet mezi vás v baraku (jestli IP adresa, MAC adresa,..) Já bych asi zavolal tomu, kdo má ten net nastarosti (jestli nekdo z domu) nebo poskytovateli... a nebo pockej jestli nekdo zkusenejsi jeste odpovi;)

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 19 čer 2007 08:46

Routr má tu výhodu,že si dokáže zkopírovat MAC adresu tvojí sítovky a poskytovateli netu se s ní hlásí.Každému dalšímu PC připojenému za ním přiřadí svojí adresu,takže budou oba naráz na netu nezávisle na spuštění jednoho či druhého PC což v případě dvou sítovek možné není.Pokud by jsi chtěl switch,poskytovatel netu by Ti musel přiřadit další IP.

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 19 čer 2007 16:13

Btw. neplést si kapacitu sítě (10/100Mb) a rychlost připojení k internetu. Kap. sítě využiješ jen při kopírování z PC na PC nebo hraní her uvnitř sítě - tudíž zkus sehnat starší 10Mb routr (bude za hubičku).
A zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Uživatelský avatar
SilentLamb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod SilentLamb » 20 čer 2007 07:08

:number1:


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů