Domácí W-lan síť

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

antonio
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Domácí W-lan síť

Příspěvekod antonio » 25 črc 2007 13:33

Upozornění: Sem v tomto oboru absolutní lama

Takže, mám na střeše anténu, kterou beru signál wifi od poskytovatele, z té vede kabel do OVISLINK WL-5460ap, a z toho mi vedou 2 kabely do počítačů. No a chtěl bych, aby tam ty kabely nebyly a místo nich to bylo bezdrátově tzn. že bych připojil i PDAl a netebook. Jak už sem řekl vůbec nevím co bych k tomu potřeboval . Díky za help jestli teda chápete můj dotaz...
Banderas FOREVER ;-)

Reklama
paul27
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1700
Registrován: červen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod paul27 » 25 črc 2007 13:43

Zkus si tohle přečíst. Snad ti to pomůže. http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=1 ... 8ipojen%ED

antonio
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod antonio » 25 črc 2007 21:04

no a ted mam spiš dotaz, jak nastavit můj router, aby přijímal i vysílal signál. Montoval mi ho poskytovatel, takže k němu nená žádný software bohužel...
Banderas FOREVER ;-)

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 25 črc 2007 22:17

Napsal jsi, že do routeru vede kabel z antény a že z něj jdou dva kabely dop počítačů. Podle toho usuzuji, že máš jen tento jeden router, vzhledem k tomu, že má dva konektory na LANku.
Budeš si muset koupit ještě jeden router, který zpracuje signál z antény, povede ho LANkou do OVISLINKu a ten ho bude bezdrátově vysílat.

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 25 črc 2007 22:34

antonio píše:no a ted mam spiš dotaz, jak nastavit můj router, aby přijímal i vysílal signál. Montoval mi ho poskytovatel, takže k němu nená žádný software bohužel...

Nejsem zase takový odborník, mám do routeru sice kabel s ADSL linky, ale bookem se mohu připojit třeba i na zahradě, samozřejmě musíš mít v booku WIFI kartu a ta se dá pořídit i do PC, já to nemám, protože mám router hned u PC.Ale píšeš, že OVISLINK má kabel z antény, tedy tam signál máš, teď je třeba zjisti, jak se nastavuje, jestli přes IP adresu, nebo potřebuješ instalační CD, ale notebook s wifi kartou by měl router najít bez problémů, ale asi bude od poskytovatele zašifrovaný, pokud jsi si ho neplatil a je tedy poskytovatele, tak asi máš smůlu, ale můžeš to zkusit poptat.Pokud jsi ho platil, vyžádej si od poskytovatel údaje jméno, heslo pro vstup do routeru a pokud se ti to podaří, tak si musíš nastavit hlavně šifrování, aby ti tam nelezl nikdo cizí.Jinak nastavení WIFI není nic složitého, pokud máš k dispozici síť a povolení.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 26 črc 2007 08:13

amaroun: Tady je problém, že jsetli má z routeru vyvedené dvě LANky, tak nemá žádnou další volnou. Z toho usuzuji, že z antény mu vede čistě wifi signál, kterje je zapojen místo antény. Router ale nezvládne zpracovávat tento signál a ještě ho bezdrátově šířit jinou anténou. Takže je potřeba, aby jeden router signál zpracoval a předl ho druhému, který ho bude šířit. Tímt způsobem to mám řešené já.
Jak píšeš, že by router měl být k nalezení přes ntb, tak to bys ale musel hledat signál před venkovní anténou (a ještě router přenastavit)
Tento router by se měl nastavovat přes IP.

antonio
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod antonio » 26 črc 2007 09:55

no už vás trochu chápu jinak router jsem si platil já, zkusil bych se do něj podívat ale nevím jak a s tou anténou už mě to napadlo taky, že by to vlastně ten signál vysílalo z antény na střeše a né z routeru, ale aspoň jsem se poučil, no a když píšeš že to máš přes dva routery, tak jak zapojíš ten druhý k tomu prvnímu?
Banderas FOREVER ;-)

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 26 črc 2007 10:03

ini808 píše:amaroun: Tady je problém, že jsetli má z routeru vyvedené dvě LANky, tak nemá žádnou další volnou. Z toho usuzuji, že z antény mu vede čistě wifi signál, kterje je zapojen místo antény. Router ale nezvládne zpracovávat tento signál a ještě ho bezdrátově šířit jinou anténou. Takže je potřeba, aby jeden router signál zpracoval a předl ho druhému, který ho bude šířit. Tímt způsobem to mám řešené já.
Jak píšeš, že by router měl být k nalezení přes ntb, tak to bys ale musel hledat signál před venkovní anténou (a ještě router přenastavit)
Tento router by se měl nastavovat přes IP.

To máš pravdu, že nedokáže signál jednou anténou šířit a souběžně vysílat.Ale pokud má z antény kabel do routeru,jedná se tedy o to, že by anténa na šíření měla být volná, protože pokud to pošleš dál zase kabelem, máš v dalším routeru zase stejný signál.Ale pravděpodobně jde o to, že z prvního routeru vyvede signál LANkou do druhého.Pak tedy nezbývá, než si koupit další router.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 črc 2007 10:46

Já nevím, školy nemám, ale na co další router? Do jedné LAN bych připojil switch pro možnost zachování stávající drátové sítě a možnosti jejího případného rozšíření. Do druhé LAN bych připojil APéčko pro pokrytí bytu WiFi signálem. Routovat bych nechal původní router.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 26 črc 2007 11:01

karlos píše:Do druhé LAN bych připojil APéčko pro pokrytí bytu WiFi signálem.

To by bylo právě to co by si musel koupit. V mé síti tuto funkci plní stejný router, jako má on.

karlos píše: Do jedné LAN bych připojil switch pro možnost zachování stávající drátové sítě a možnosti jejího případného rozšíření.

Switch by potřeba nebyl, maximálně pokud by bylo potřeba připojit další počítače pomocí kabelu. U wifi v tom ale nevidím důvod.

Uživatelský avatar
ttuky
Level 2
Level 2
Příspěvky: 151
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Rešil jsem stejný problém

Příspěvekod ttuky » 26 črc 2007 11:46

Řešil jsem stejný problém.Vyřešil jsem ho konfigurací - adsl router od poskytovatele , do jedné lan bezdrátové AP , do druhé napevno počítač přes drát.

antonio
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: červen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod antonio » 26 črc 2007 12:46

no a mohl bys mi poslat odkaz na to bezdrátové AP? já totš vůbec nevím co to je... :oops:
Banderas FOREVER ;-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1661
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1268
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    873
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1338
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • NT pro běžné domácí použití. Jde sehnat do cca 15 000Kč?
    od elfin52 » 12 led 2024 22:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    927
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 22:00

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů