Síťové adaptéry a 2 fáze

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 18 led 2018 19:51

Zajímalo by mne jestli by bez problémů fungovaly síťové adaptéry pro rozvod internetu v elektrických rozvodech pokud by byly zapojené do dvou zásuvek které nejsou obě na stejné fázi. Zvažují něco takového do budoucna koupit, ale nevím jestli by mi to fungovalo pokud mám dům s rozvodem elektřiny rozdělený do dvou fázi.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod ITCrowd » 18 led 2018 20:03

Máš-li na mysli powerline, pak ne.
Nicméně lze použít: https://www.newegg.com/Product/Product. ... 0001-00002
Test mezi fázemi zde: viewtopic.php?f=117&t=165570
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod petr22 » 18 led 2018 20:10

Musis to zkusit.

Nekde to funguje perfektne, nekde to sice funguje ale prenosova rychlost je skoro nulova a nekde to nechodi vubec.

Kdyz to nechodi, daji se faze propojit pres filtr tak, ze to fungovat bude.

Ano, teorie rika ze by to fungovat nemelo, realita rika ze to vetsinou funguje.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 18 led 2018 20:55

Tak to je škoda, že to na 2 různých fázích asi nepůjde. Taková je ale asi bohužel realita. Ono bývají různé dobré věci které se ale ne všude dají použít tak jak by to někdo potřeboval.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod petr22 » 18 led 2018 21:01

Realita je takova, ze tam kde by to teoreticky nemelo fungovat, to funguje.

Ono se tezko vysvetluje lidem kteri maji dve ruzne faze ze nemohou pouzit Powerline kdyz ho uz roky pouzivaji.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 01:58

petr22:
A jaká je záruka, že to určitě na 100% fungovat bude a s dostatečnou rychlosti? Kupovat něco u čeho nemám zaručené, že to zrovna u mne fungovat bude by se mi příliš nechtělo. Nevyznám se v tom, ale z této diskuze jsem nabyl dojem, že to na těch dvou různých fázích asi ne všude funguje nebo ne všude dostatečně dobře.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod zeus » 19 led 2018 07:25

Zaruka 14 dni ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod petr22 » 19 led 2018 07:52

Kdyz si objednas veceri, jaka je zaruka, ze ti bude chutnat ?

Budto akceptujes fakt ze to mozna nebude fungovat a nekoupis to nebo se rozhodnes to zkusit, budto to pude, nebo nepude - je to pudova zalezitost - kdyztak to muzes vratit bez udani duvodu do tech 14 dnu.

Dokud to u sebe doma nevyzkousis nemuzes vedet jestli to funguje nebo ne.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod ITCrowd » 19 led 2018 08:14

petr22 píše:Realita je takova, ze tam kde by to teoreticky nemelo fungovat, to funguje.

Ono se tezko vysvetluje lidem kteri maji dve ruzne faze ze nemohou pouzit Powerline kdyz ho uz roky pouzivaji.

On to není rozdíl mezi teorií a praxí, jako spíše tím, co je zapojeno. Pokud jsou připojeny např. kompenzátory, pak jejich kondenzátory zajistí průchodnost vyšších kmitočtů mezi fázemi.
Ale jak už jsem psal, existují udělátka, které tohle řeší, zde např. další: https://www.conrad.com/ce/en/product/19 ... 00-Vac-max
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 10:07

petr22:
Vrátit to samozřejmě můžu, ale já bych rád něco kde bude mnohem větší šance, že mi to bude fungovat dostatečně dobře a nebude důvod k vrácení.

ITCrowd:
Já bych to ale rád řešil bez nějakých dalších "udělátek" pokud by to samozřejmě šlo.

Jinak prozatím to nepotřebují, ale do budoucna zvažují o nějakém takovým řešeni rozvodu internetu v domě a také mne to zajímá jak nebo zda vůbec by to na dvou fázích fungovalo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod ITCrowd » 19 led 2018 10:09

Bez udělátek bude nejlepší, pokud si natáhneš kabel. Musíš si uvědomit, že powerliny jsou náhradní řešení.
Dále si uvědom, že zde nemáme křišťálové koule a těžko můžeme potvrdit/vyvrátit funkčnost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 10:34

ITCrowd:
To já samozřejmě velmi dobře vím, že nejlepším řešením je zde v tomto fóru často propagované natažení kabelu. Tahat kabel několik desítek metrů přes několik zdí by se mi ale příliš nechtělo a tak přemýšlím o nějakém jiném jednodušším řešení.
Já samozřejmě nechci po nikom aby jednoznačně určil jestli to zrovna u mne bude nebo nebude určitě fungovat. Pouze zjišťuji jaké jsou předpoklady k tomu, že by to mohlo nebo nemohlo fungovat.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů