Svítící kontrolka

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

AdamS
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 267
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Svítící kontrolka

Příspěvekod AdamS » 22 led 2018 15:54

Ahoj, mám dotaz ohledně jedné kontrolky na modemu. Jedná se o jednu z těch, která zobrazuje připojené zařízení kabelem ( na modemu jsou celkem 4 sloty, viz příloha). Má tato kontrolka svítit i při vypnutém PC? Dneska jsem se vrátil zpráce a zarazilo mě že svítí, i když byl pc vypnutý). Myslím že dřív nesvítila ale nejsem si jistý. Díky za odpověď.
Přílohy
83847314.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Svítící kontrolka

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 16:43

Pokud PC vypneš tak, že ho odpojíš ze zásuvky, pak kontrolka zhasne. Pokud kabel vytáhneš, kontrolka zhasne.
Vtip je v tom, že síťová karta oznamuje připravenost i při vypnutí, a to kvůli funkci WakeOnLan. Většinou přechází do jiného režimu provozu, a pokud bys měl gigabitové porty, pak bys během vypínání mohl pozorovat svícení zelené led, úplné zhasnutí a povypnutí PC rozsvícení žluté led.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

AdamS
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 267
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Svítící kontrolka

Příspěvekod AdamS » 22 led 2018 18:51

Díky za odpověď. Teď jsem byl pryč, pc jsem při odchodu vypnul a kontrolka najednou po vypnutí nesvítila. To jsem z toho jelen :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti