Chování Routeru ASUS RT-N18U Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 20:04

Zdravím,

Už delší dobu mám problém s internetovým připojením. V běžném použítí bych to ani nezpozoroval (při sledování twitche nebo youtube). Ale jelikož jsem příležitostný hráč her, tak jsem si všimnul, že internet nepravidelně (dejme tomu v průměru 5-15 minut) vypadává na zhruba 3-6 sekund. Rozhodl jsem se to tedy řešit a začal jsem s tím, že jsem router dal do továrního nastavení, aktualizoval. Bohužel bez výsledku. Čeho jsem si ale všimnul bylo to, že pokud jsem router připojil pouze na jedno zařízení (PC) LAN kabelem, tak fungoval bez problému. Jakmile jsem připojil další zařízení (iphone přes wifi), prakticky hned problém znovu nastal. Myslel jsem si, že by to mohl dělat iPhone, ale na zkoušku jsem ho od wifi odpojil a místo něj na wifi připojij jiné zařízení (tentokrát notebook) a problém nastal také.

Ještě jen tak pro představu, hráváme hry s kamarádem prakticky vedle sebe a každý na svém zařízení, a tohle seknutí se stane oboum, ve stejný čas a ve stejný čas se internet znovu rozjede.

Jsem co se týče internetu naprostý lajk, takže bych uvítal, kdyby mi s tímhle dokázal někdo pomoci,
Díky moc

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 20:57

V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. PEČLIVĚ PROSTUDUJ!
Bude mě zajímat screen programu pingplotter.
Dále jaké máš připojení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 21:41

Rád ti pošlu screen, jen mi řekni, jakej časovej interval by mohl být tak ideální

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 21:43

Proto je tam napsáno PEČLIVĚ PROSTUDUJ! Schválně - jaký mám interval nastavený na screenu? Opravdu je tak těžké okopírovat nastavení z obrázku???
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 21:45

Pečlivě jsem to také prostudoval! :D Ale né vždy platí to co je na obrázku platí i v praxi! Spíše jsem předpokládal interval nižší než 10 sekund

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 22:05

Chápu, Zřejmě i ty, pokud popisuješ např. plemena psů, dáš jako vzorové obrázky fotografie koček.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 22:32

To bys tam měl napsáno, ať postupujem podle přesných pokynů na obrázku, ale jelikož máš časový interval popsaný jako "je časový interval ve kterém se měří trasování. Nenastavujte příliš nízkou hodnotu, jinak bude lagy způsobovat samotný program", nemyslím si, že je to formulované tak, aby jsme postupovali podle přesně daného obrázku, ale to je jedno.

K věci, už hodinu se tu snažím ten lag zachytit, ale bohužel, zákon schválnosti a lag nikde, jedině že by to mělo spojitost, že jsem místo automatického vyhledávání kanálu, zvolil kanál číslo jedna, což byl podle grafu ostatních sítí nejméně zatěžovaný kanál, ale to je jen taková teorie :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 22:44

Zajímavé je, že 90% tazatelů pochopí, co se po nich chce. Holt každému nebylo stejně naděleno.
Místo těch keců, už jsi to dávno mohl mít.
Jde o to, prokázat, kde je chyba, a to bez tvé spolupráce opravdu nepůjde. Pokud ses sem přišel vyblít, pak si to uzavři a neotravuj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 22:49

Já jsem se sem vůbec nepřišel vyblít, jen nemám rád arogantní odpovědi, kterou jsi mi odpověděl na poměrně normální otázku a jelikož jsem byl nucen vyrůstat u osciloskopů, tak moc dobře vím, jak je docela zásadní nastavit takovýhle interval.

A samozřejmě jak už jsem psal, mohl bych to mít, ale nemůžu, protože lag po hodině hraní prostě nechce rázem přijít.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 22:58

Beru.
Zkusíme ještě jednu věc - dej sem screnn z nastavení routeru položka "Manažer dopravy".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Domoo27
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod Domoo27 » 22 led 2018 23:09

Tady to máš : https://image.ibb.co/dcSiZG/11211.png, snad to jsou položky které jsi potřeboval

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chování Routeru ASUS RT-N18U

Příspěvekod ITCrowd » 22 led 2018 23:12

Obrázky se vkládají sem, jako příloha - to jsi schválil při registraci. Monitor provozu nepotřebuji.
Nicméně:
Zapni QoS a podívej se, jaká nastavení nabízí. Pokud tam najdeš položku "pro hry" zkus ji zapnout. Pak by se pakety pro hry doručovaly přednostně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Podivné chování touchpadu v MS Excel
    od Peťa » 13 čer 2023 16:58 » v Kancelářské balíky
    4
    2005
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 08:19
  • Libre Office Calc - Divné chování při kopírování textu Příloha(y)
    od EZumrova » 02 dub 2024 08:12 » v Kancelářské balíky
    14
    2008
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 19:11
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1511
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    692
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Přejmenovaní routeru Příloha(y)
    od Dolpi » 07 úno 2024 19:46 » v Administrace sítě
    2
    691
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:30

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti