Domácí WiFi sít

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

horcuss
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Domácí WiFi sít

Příspěvekod horcuss » 03 bře 2018 14:28

dobrý den,
Mám prosbu a nevím si rady :( Mám stávající domácí sít kde mám router od poskytovatele internetu.Jelikož router je ve stejný místnosti a propojený kabelem do Pc tak s internetem není problém dokonce není problém ani s wifi..Problém nastává až v jiný místnosti kde přítelkyně potřebuje pracovat a stále jí vypadává signál. Místnost je vzdálená od routeru asi 7 m což nic není :) probémů spíš je že veškerý místnosti jsou po rekonstrukci a jsou v nich sádrokartonový zdi:(( což se ví že je jeden z největších požíračů signálu.. Pořídil jsem proto EXTENDER zn. NETGEAR EX 3700 ve smyslu prodloužení signálu do druhé místnosti.. Problém mám v tom že Extender jsem nastavil ale když se chci přihlásit na jeho wifi tak mi píše (připojeno,není k dispozici internet.) Otázka zní je potřeba ve stávajícím routeru nastavit či je nějak spárovat aby to fungovalo??? děkuji za odpovedi a případnou pomoc

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí WiFi sít

Příspěvekod ITCrowd » 03 bře 2018 15:30

To ses měl zeptat dřív, než si ho koupil. Extendery tu nedoporučujeme.
Přítelkyni pro práci natáhni kabel a bude to bez problémů.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí WiFi sít

Příspěvekod cervcek » 03 bře 2018 15:59

Samozřejmě, že je nejlepší kabel, jak píše kolega výše, ale zároveň chápu, že to není moc pohodlné a některé notebooky v rámci úspory místa nemají zdířku na kabelové připojení.
Daleko lepší řešení, než extender, by bylo koupit druhý AP, který bys propojil kabelem se stávajícím. Případně by šla dokoupit i lepší anténa. Extender ti zpomalí připojení cca na polovinu. Každopádně když už sis extender pořídil, tak chápu, že ho nechceš vyhodit.
Problém bych hledal v nastavení samotného extenderu, postupuješ podle návodu? Router se nepáruje.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Domácí WiFi sít

Příspěvekod nations112 » 03 bře 2018 16:03

Nebo dalším řešením je koupit kvalitnější router. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s Ubiquiti AP body. Ty fungují snad naprosto všude s dobrým dosahem. V jednom rodinném baráku jsem vyměnil snad 5 routerů a až ubiquiti talíř pokryl barák celý s takřka maximální rychlostí. Trošku větší investice, ale problém vyřešen.

lump1
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Domácí WiFi sít

Příspěvekod lump1 » 03 bře 2018 18:22

Mam skusenost ze extender treba sparovat s routerom v blizkosti routera aby mal dobrý signal a bol na tom istom vysielacom kanale ako je router ,pri slabom signale sa to nesparuje,treba to resetovat a zaistit dostatočný signal.Ja som to paroval mobilom cez webove rozhranie v blizkosti routra,ked mal extender data uložené tak,som ho len premiestnil do zasuvky cca 6-7 metrom od routra kde sa ešte chytil a rozšíril signal o dalších cca 6-7 metrov.....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1502
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1129
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • NT pro běžné domácí použití. Jde sehnat do cca 15 000Kč?
    od elfin52 » 12 led 2024 22:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    748
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 22:00
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1128
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1160
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů