VPN Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

LukysGaming
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

VPN  Vyřešeno

Příspěvekod LukysGaming » 03 kvě 2018 21:55

Mění VPN jenom IP ? Jestli ano ----} Ahoj,když si stáhnu VPN tak se změní IP celého routeru nebo jen počítače ?

Reklama
Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod Microsheep » 03 kvě 2018 21:59

Na VPN se musíš dívat jako tunel, po kterém jde komunikace a vyleze na jiném místě. Není to žádný měnič IP adres.
Jak ti asi může změnit IP adresu routeru?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2018 22:01

Predstav si to tak, ze vezmes svuj pocitac, odneses ho na misto kde je ta druha sit
a pripojis se tam do ni.

To je VPN.

Samozrejmne se zmeni IP tveho pocitace na IP ze site kam se pripojujes.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod ITCrowd » 04 kvě 2018 07:21

IP adresu počítače nemění. Většinou to probíhá tak, že si nainstaluje virtuální síťový adaptér a tomuto přidělí IP adresu sítě, kam se připojuješ. Nastavení stávající síťové karty zůstává beze změny.
IP adresu routeru nemění.
V podstatě se jedná o virtuální "přímý drát", který je mezi dvěma zařízeními, ať už se jedná o dva počítače, nebo o počítač a router.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod petr22 » 04 kvě 2018 07:26

Samozrejmne ze meni IP adresu pocitace (z pohledu uzivatele, coz je to co tazatele zajima).

IP adresa fyzickeho sitoveho adapteru zustava pochopitelne stejna, ale na tu se uz
nepripoji ani pres ni sam nemuze komunikovat (jen pocitac pres ni komunikuje se siti na
druhe strane) kdyz je aktivni virtualni adapter od VPN s jinou IP adresou. Puvodni
sitove pripojeni je funkcni zase az ve chvili kdy vypne VPN.

Kdyby nedoslo ke zmene IP pocitace, tak by ta VPN nemohla fungovat.

Kdyz je aktivni VPN, funguje pocitac jako kdyby byl zapojeny do cizi site kam ta VPN
vede - tzn nefunguje nic (Prohlizece netu, Steam, Skype, hry....) pokud to neni povolene
v te cizi siti.

Kdyz si pusti identifikaci sama sebe, ukaze mu to jako jeho IP adresu toho VPN adapteru.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod ITCrowd » 04 kvě 2018 07:36

Zjevně to bude záležet na typu klienta.
Já se z domu připojuji přes VPN na počítač v práci. Internet a moje síťové úložiště je nadále přístupné přes fyzickou síťovku.
Kolegové, co často jezdí to mají stejně. Přes VPN si sahají do naší sítě, ale internet chodí přímo. Změnit se to dá třeba nastavením proxy v prohlížeči - pokud je nastavená na proxy v práci, pak je připojení k internetu přes VPN.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod beather » 04 kvě 2018 08:22

ITCrowd píše:Zjevně to bude záležet na typu klienta.
Já se z domu připojuji přes VPN na počítač v práci. Internet a moje síťové úložiště je nadále přístupné přes fyzickou síťovku.
Kolegové, co často jezdí to mají stejně. Přes VPN si sahají do naší sítě, ale internet chodí přímo. Změnit se to dá třeba nastavením proxy v prohlížeči - pokud je nastavená na proxy v práci, pak je připojení k internetu přes VPN.


tap a tun
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VPN

Příspěvekod dvorakj » 04 kvě 2018 21:06

tap, tun to neni.
je to o nastaveni, u ovpn to resi redirect gateway


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů