Pomalé načítavanie stránok pri LTE vs DSL

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

misho
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalé načítavanie stránok pri LTE vs DSL

Příspěvekod misho » 08 čer 2018 10:21

Zdravím,

Neviem si už rady, a potrebujem pomoc a diagnostikovať môj problém.

Niektoré dni, konkrétne včera od 20:00 cca stále do dnes tj (8.6.2018) 9:50 trvá jeden problém.
Pri načítaní jednej konkrétnej stránky, trvá načítanie TTFB (time to first byte) extrémne dlho, niekedy je to proste instantné, že stránka sa načíta normálne, ihneď a rýchlo, a o sekundu neskôr pri prechode na inú podstránku alebo refreshi konkrétnej stránky trvá načítanie extrémne dlho napr aj 16sekúnd.
Problém je to, že neviem ako to zmerať, kde je presne problém. Stránka je hostovaná u C4.cz, Casablanca INT datacentrum.

Potom sa to prejavuje aj napr. tak, že keď sa stránka začne načítavať v poriadku (Krátky TTFB) tak zase ju načítava dlho, alebo sa načítajú len niektoré obrázky produktov, a až po chvíľke to doťahá aj ostatné.

Skúšal som to na 3 rôznych zariadeniach, takže chybu, alebo problém v zariadení by som vylúčil.

100% je to problém niekde v LTE, pretože mám doma ešte 2Mbit a 8Mbit DSL linky od Orange-u. A na tých to ide vždy rovnako dobre, takže problém na hostingu / servery by som tiež vylúčil. Problém je niekde, ale nemám znalosť nato povedať, že kde...
• Viete mi prosím pomôcť, prípadne čo otestovať, ako diagnostikovať atď?

Ešte je zaujímavá jedna vec. Mám napr. na rovnakom hostingu (rovnaký www server) 2 domény (povedzme 2 eshopy, i keď sú každé iné... ten druhý je neporovnateľne "menší" jedna doména sa načítava bez problémov a druhá s popisovaným problémom.
• Môže to mať nejaký súvis: doména <--> LTE ?
• prečo to potom pri DSL pripojení načítava "problémovú" doménu úplne v pohode, aj keď je rýchlosť DSL o mnoho nižšia ako v prípade LTE?

Berme do úvahy to, že pripojenie je v poriadku, pingy sú max 60-70ms, sem tam packet loss 0,5% (meraných posledných 10minút) a rýchlosť je taktiež ok, povedzme okolo 15-20Mbit pri testovaní cez speedtest atď.
Na všetkých internetoch, resp. zariadeniach sú nastavené pevné DNS 1.1.1.1 / 1.0.0.1

Ďakujem za nasmerovanie a pomoc.

Dodatečně přidáno po 7 hodinách 37 minutách 31 vteřinách:
Asi vyriešené, zaujímavé, ale asi to spôsobovalo niečo na BTSke, kde u mňa bol nastavený správny AP názov ale BTS ma "spájala" pod iným APN, ako keby mobilný internet. Neviem Či to pomohlo ale vyzerá že áno

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    2463
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    608
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů