Volba wifirouteru

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

JagWick
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Volba wifirouteru

Příspěvekod JagWick » 29 led 2019 19:26

Dobrý den, obracím se na Vás o radu při výběru wifirouteru, můj dosavadní wifirouter je Asus RT-N12D1 , mám ho již cca 4 roky a přijde mi, že jeho propustnost klesá. Chtěl bych nejspíše zůstat u výrobce ASUS nebo TP-LINK, kvůli jejich snadnému nastavení. Máte nějaký typ na poměr cena/výkon? Cca do 1500 kč, nejlépe aby podporval i 5Ghz pásmo.
Ps: Je do paneláku, takže železobetonevé zdi (panely).

Děkuji za případné typy :) :idea:
Naposledy upravil(a) JagWick dne 29 led 2019 20:11, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod Pedrossos » 29 led 2019 19:49

https://www.arecenze.cz/routery/

Dodatečně přidáno po 2 minutách 8 vteřinách:
počkal bych i na ITcrowd má znalosti a zkušenosti
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

JagWick
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod JagWick » 29 led 2019 20:07

Děkuji za odkaz :) Docela mě zaujal ten TP-Link Archer C6. Je k němu nějaký konkurent ve stejné ceně od Asusu? :)

Pedrossos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 529
Registrován: červen 18
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod Pedrossos » 29 led 2019 20:13

no pak test 2019 https://vas-pomocnik.cz/routery/

Dodatečně přidáno po 32 minutách 31 vteřinách:
tak Archer C6 je zmínka, že nemá v Administraci češtinu
Základní deska: B450 PRO GAMING ,CPU Ryzen 7 2700,GPU Nvidia RTX 3060,Patriot Viper Steel 32GB KIT DDR4 3600Mhz CL18,Zdroj:VERO M2 600W / Case: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod cunik.cz » 29 led 2019 21:58


Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod Blitzkrieg » 29 led 2019 22:00

Archer C6 má za tu cenu bezkonkurenční parametry, otázka ovšem je, jak na tom bude router jako celek. S TP-Link nemám v levnějším segmentu moc dobré zkušenosti, ale zas takový znalec nejsem. Problémem je to, že je to v podstatě novinka a tenhle kousek ještě nebyl podroben prakticky žádným odbornějším testům, takže by to byla tak trochu koupě naslepo...

Každopádně, jedinou konkurencí od Asusu v této cenové hladině je router RT-AC53. Sám ho mám doma (zapojený jako AP pro rozšíření dosahu) a je zcela bezproblémový - nevýhodou jsou pouze dva Gb/s porty a pouze 1×1 MIMO při 5 GHz (= 433 Mb/s teoretická propustnost). Nic lepšího s poměrem cena/výkon od Asus neseženeš.

Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod Melvidor » 29 led 2019 22:05

Co si mám představit pod pojmem propustnost klesá? WiFi nedosahuje tam, kde dřív jo? Pomalejší net na mobilu/kompu?

Třeba předběhnou ITcrowda... Kolik zařízení bude připojeno přes kabel a wifi? Tiskárnu máš?

JagWick
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod JagWick » 29 led 2019 22:41

Melvidor píše:Co si mám představit pod pojmem propustnost klesá? WiFi nedosahuje tam, kde dřív jo? Pomalejší net na mobilu/kompu?

Třeba předběhnou ITcrowda... Kolik zařízení bude připojeno přes kabel a wifi? Tiskárnu máš?


Napsal jsem to nejspíše zavádivě s tou propustností, v poslední době mi přijde, jak když wifirouter váhá při načítání stránek. Dnes jsem zkoušel měřit rychlost internetu na pc přes wifi přes wifirouter a download byl téměř poloviční oproti rychlosti přes kabel, přičemž ale upload byl téměř stejný jak přes router, tak přes kabel.
Na wifi jsou připojené dva notebooky, dva smartphony, někdy i tiskárna, ale tu vypínám. (při měření nebyli pc ani telefony aktivní - nestahovali nic).

Je možné, aby se router po letech používání zhoršil? Jak na dosah tak i takto na přenášecí rychlost ?

Dodatečně přidáno po 2 minutách 39 vteřinách:
A co tenhle Asus RT-AC57U ? Názor na něj? :)
https://www.czc.cz/asus-rt-ac57u/246145 ... S_RT_AC57U

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod cunik.cz » 29 led 2019 23:28

U načítání stránek je důležitý Ping

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod FlanK3r » 30 led 2019 00:19

špatný není ani RT-AC53U
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod drobino » 30 led 2019 01:40

To ze ma wifi v panelaku problemy neni nic nenormalni musis si uvedomit ze dnes ma wifi router temer kazdy takze ty pasma jsou zapraskana. Ono posileni routeru je nejspise jen docasne reseni nez to napadne dalsich par lidi a udela to same pak mozna budes tam kde jsi ted. Omrkni nejakou apkou v mobilu (treba wifi analyzer) jak to u tebe vypada se zaplnenim pasem wifi. Jinak by nebylo o od veci napsat jake pripojeni k netu mas? Dsl, lan, wifi a jakou rychlost pripojeni?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba wifirouteru

Příspěvekod ITCrowd » 30 led 2019 07:29

projdi si můj podpis - Vybíráme router. Odpověz na otázky a něco vybereme.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 3 minutách 7 vteřinách:
JagWick píše:
Melvidor píše:Co si mám představit pod pojmem propustnost klesá? WiFi nedosahuje tam, kde dřív jo? Pomalejší net na mobilu/kompu?

Třeba předběhnou ITcrowda... Kolik zařízení bude připojeno přes kabel a wifi? Tiskárnu máš?


Napsal jsem to nejspíše zavádivě s tou propustností, v poslední době mi přijde, jak když wifirouter váhá při načítání stránek. Dnes jsem zkoušel měřit rychlost internetu na pc přes wifi přes wifirouter a download byl téměř poloviční oproti rychlosti přes kabel, přičemž ale upload byl téměř stejný jak přes router, tak přes kabel.
Na wifi jsou připojené dva notebooky, dva smartphony, někdy i tiskárna, ale tu vypínám. (při měření nebyli pc ani telefony aktivní - nestahovali nic).

Je možné, aby se router po letech používání zhoršil? Jak na dosah tak i takto na přenášecí rychlost ?

Dodatečně přidáno po 2 minutách 39 vteřinách:
A co tenhle Asus RT-AC57U ? Názor na něj? :)
https://www.czc.cz/asus-rt-ac57u/246145 ... S_RT_AC57U
WiFi je vždy pomalá a k ničemu. Routerem to souviset nebude, píšeš, že jsi v paneláku => kolem tebe je tak 20 WiFi sítí. V tom rumraji buď rád, že to vůbec jde. Můžeš zkusit program InSSIDer (můj podpis - diagnostika wifi) a podívat se na to.
Pokud je tomu tak, pak by 5GHz pásmo mohlo pomoci, to bývá volné. Má ale nižší dosah.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů