pomalá sítovka

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radekm
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

pomalá sítovka

Příspěvekod radekm » 19 úno 2019 18:03

Dobrý den,

zakoupil jsem tuto wifi kartu: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn781nd/75524/produkt

Kartu mám nainstalovanou ve stolním PC. Ovladače aktuální, signál výborný, ale je hrozně pomalá a v okamžiku, když se připojím k wifi klesne rychlost i na ostatních zařízeních v místnosti. OS je win 10, internet je ok. Kde je problém? pomohla by jiná síťovka? Na PC pracuji, tak potřebuji, aby to jelo stabilně a rychle.

Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod ITCrowd » 19 úno 2019 20:04

Chová se to naprosto normálně.
Jestli chceš stabilní a rychlý internet, použij kabel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Croon
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: únor 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod Croon » 19 úno 2019 20:32

A nebude to taky tím, že ta síťovka je určená pouze pro starší systémy (od 2000 po Vista), takže si nemusí s windows 10 rozumět, kabel je sice lepší ale novější rychlé síťovky jsou stabilní a docela rychlé, takže problém bude spíše v té síťovce kvůli staří.
PC: i3 6100, GTX 950 2GB, 8GB RAM DDR4, 120 GB SSD + 1TB HDD + 320 GB SSHD
NTB: i5 7200U, Radeon 530 2GB, 4GB RAM DDR4, 240 GB SSD + 1 TB HDD
Student IT oboru, největší moje záliba jsou počítačové hry a s tím spojené stavění a tuning počítačů.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod petr22 » 19 úno 2019 20:40

To jsou zase popisky na tom CZC.

Realita: Operating System: Win7/Win8/Win8.1/Win10

Samozrejmne ze pouzitim wifi klesne na ostatnich zarizenich rychlost, kdyz
kazde dalsi zarizeni funguje jako rusicka. Wifi nema ve stolnim PC co delat,
pouzij kabel nebo powerline. Rusis s tim i dalsi site okolo az 200m.

Rychle a stabilne - principialne garantuje pouze kabel (a powerline).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod ITCrowd » 19 úno 2019 21:16

Croon píše:A nebude to taky tím, že ta síťovka je určená pouze pro starší systémy (od 2000 po Vista), takže si nemusí s windows 10 rozumět, kabel je sice lepší ale novější rychlé síťovky jsou stabilní a docela rychlé, takže problém bude spíše v té síťovce kvůli staří.
Ani nejnovější a nejrychlejší síťovka nezvládne provoz v zarušeném prostředí, např. paneláku. Navíc nejnovější a nejrychlejší síťovky, jak třeba tato: https://www.czc.cz/asus-pce-ac68/134243/produkt stojí víc peněz, než firma která natáhne kabel i s úpravami.
WiFi je vždy nespolehlivá a nestabilní. A lidi jako Čuroon by měli už dávno vyhynout.
Preferenci WiFi lze prozatímně vyřešit přechodem na pásmo 5GHz, to je pásmo, které ještě není moc obsazené. Nicméně je to jen dočasné řešení, pořád je to wifi. A i toto pásmo se už začíná plnit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radekm
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod radekm » 20 úno 2019 16:21

Proč potom síťovky, které jsou v notebooku mě vždy fungovaly naprosto bez problému? žádné rušení nevznikalo, sít byla naprosto stabilní a rozdělovala se poměrově mezi zařízení. Čekal bych právě, že zvlášť síťovka s anténkou bude pracoval lépe.
Kabel je pro mě poslední volba, zkusím asi koupit jinou.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá sítovka

Příspěvekod ITCrowd » 20 úno 2019 19:18

Kolik jich ještě chceš koupit, než pochopíš, že kabel je nejjednodušší a nejlepší řešení???
Pásmo se dělí mezi připojená zařízení. Když přidáš další zeřízení, tak ostatní omezíš - to taky sám píšeš:
radekm píše:v okamžiku, když se připojím k wifi klesne rychlost i na ostatních zařízeních v místnosti
Dej si konečně říct, že přes wifi to nepůjde. To není žádná chyba, to je prostě tak.
Pokud opravdu nechceš kabel, zkus powerline:https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=117&t=165570
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů