Openwrt Asus WL500g Deluxe Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Openwrt Asus WL500g Deluxe  Vyřešeno

Příspěvekod cervcek » 21 dub 2019 20:27

Ahoj,
Píšu semestrální práci na téma malá domácí síť. Téma je nezajímavé, proto si ho máme ozvláštnit. Napadlo mě využít stařičký Asus WL500g Deluxe, který se mi tu válí a udělat z něj webcam server ke vchodovým dveřím (bez záznamu). Nabastlil jsem si USB kabel na kameru z notebooku a narazil na (ne)podporu ovladačů. Na routeru mám (asi nejnovější) firmware 1.9.6.0, který má jen oladače pwc 8.8 a ov511 2.10.

Proto bych chtěl zaexperimentovat s Openwrt a zkusit doinstalovat ovladač. Zkoušel jsem nahrát TRX soubor skrze webové rozhraní, ale po rebootu nepozoruju žádnou změnu. Četl jsem pár starých návodů na flashnutí přes TFTP, ale nemám s tím zkušenosti. Návod většinou jako první radí uploadnout soubor, který vyčistí nvram, ale linky na přiložené soubory už nefungují.

Děkuji za jakékoliv rady. Router je starý, jsem si toho vědom. Na druhou stranu je to i důvod, proč mi nevadí experimentovat s firmwarem. Určitě od toho neočekávám super výkon, chci spíš mít co popsat do té práce.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Openwrt Asus WL500g Deluxe

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2019 21:16

Ovpenwrt se tedy asi nenahrálo. Dále se obávám se, že kompatibilní kameru už neseženeš.
Zkus nějakou síťovou kameru a připojit ji přes FTP, to by fungovat mohlo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Openwrt Asus WL500g Deluxe

Příspěvekod cervcek » 21 dub 2019 22:17

Teď jsem zkoušel ten tftp přenos podle návodu na wiki.dd-wrt.com a přenos jsem navázal, clear-nvram.trx jsem nahrál, počkal 5 minut, uvedl do recover modu a nahrál recover.trx, počkal 5 minut, uvedl do recover modu a nahrál příslušný openwrt.trx. Pak se dle návodu měl provést reset a přihlásit se do webové administrace, jenže router se sám uvedl do recover modu.
Z toho vyvozuju, že jsem něco zpackal, leč nevím, jak zjistit, kterou část. Nyní celý proces provádím znovu, netušíc, jestli bude výsledek jiný.

K tomu s kompatibilní kamerou: proto se snažím dostat na router openwrt. Četl jsem diskuzi k tomuto, či podobnému modelu, že lze pod openwrt dohrát univerzální ovladač na většinu současných kamer. Síťová kamera by pro mě znamenala kupovat něco, co pravděpodobně mimo semestrálku nevyužiju.

Dodatečně přidáno po 44 minutách 30 vteřinách:
Tak podruhé to skončilo úplně stejně. Postupoval jsem podle https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/Asus_TFTP_Flash a openwrt byl https://openwrt.org/toh/hwdata/asus/asus_wl-500gdeluxe

Přiznám se, že moc nerozumím tomu, co ty soubory vlastně dělají. Takže vyslovím svůj velmi laický dotaz: Ten router má údajně 4 MB flash a 32 MB RAM. Ty 3 soubory mají v součtu kolem 12 MB a mezi jednotlivými uploady se dělají restarty. Z toho mi vychází, že není šance k tomu, aby byly všechny 3 naráz nahrané. Není ten problém v tom?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1923
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    1987
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    876
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54
  • Navýšení RAM NTB ASUS B53E
    od kuk22 » 03 bře 2024 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    716
    od kuk22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 20:19
  • ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2 Příloha(y)
    od Daniel_Jackson » 21 říj 2023 20:40 » v Problémy s hardwarem
    12
    2320
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    22 říj 2023 20:50

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů