Výběr zařízení pro příjem wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Adusad
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod Adusad » 18 čer 2019 10:08

Přeji pěkný den, chtěl bych Vás požádat o radu. Mám nový stolní PC, který bohužel neumí přijímat wifi signál. Zapojení internetu přes kabel bohužel není možné, takže se rozhoduji mezi wifi usb adapterem, wifi pci-e kartou a powerline. Můj pc se nachází v jiné místnosti, než je wifi router a mám mezi nimi dvě zdi, takže můj hlavní cíl je, aby ten signál skrze zed efektivně prošel, vzdálenost pc od routeru je cca 10 metrů, rychlost internetu mám 50 mb/s. Které z výše uvedených zařízení byste doporučili (pc využívám mimo jiné na online hry, takže by to chtělo stabilnější signál :D) Osobně se mi zamlouvá to pci-e, ale prý je u něj problém s dosahem (pokud je dál od wifi routeru, tak už se tolik nechytá). Dále mám pc umístěný pod stolem a z nějakého důvodu je tam signál slabší, než na vyšší poloze, takže ideálně by to asi chtělo nějakou tu anténu mít na stole. Případně mě ještě napadlo využít starý wifi router pro příjem wifi a pc pak zapojit kabelem do něj, ale to se mi zatím nepodařilo :P Předem děkuji za Váš čas a těším se na cenné rady :D

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod ITCrowd » 18 čer 2019 10:19

K pcie kartě potřebuješ i odpovídající router. Takže pokud si koupíš např.: https://www.czc.cz/asus-pce-ac88/192334 ... gILW_D_BwE , pak k tomu odpovídající router: https://www.czc.cz/asus-rt-ax88u/245916 ... gLhUvD_BwE
Dále počítej s tím, že do wifi "kecá" celé okolí, takže pokud jsou kolem tebe wifi sítě, znamená to zpomalení. A samozřejmě wifi zpomalí každá tvé zařízení, které připojíš.
Takže kabel, nebo powerline.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Adusad
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod Adusad » 18 čer 2019 10:48

Děkuji za odpověd. Co se toho routeru týče, mám model ZTE home gateway H267 od o2 a mám na tom 5g. Upřímně, ten router je nic moc, mé předchozí (zyxel vmg8924 a tp-link archer mr 200) mi přišly kvalitnější, možná bych mohl zkusit zapojit internet do nich, případně koupit nový router, ale bojím se, aby v tom fungovala ta 5g sít. Kolem mé polohy jsou naštestí jen další 2 wifi sítě, takže rušení není tak velké a současně wifi využívají tak 3 zařízení, takže signál by neměl být tolik odčerpáván :D Co se týče toho powerline, rozumím tomu správně tak, že slouží primárně k propojení pc kabelem, ale současně sám vysílá wifi signál, takže se jedná o takový wifi extender? A předpokládám, že nejhorší volba by asi byl ten usb wifi adaptér, že?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod petr22 » 18 čer 2019 10:59

Powerline zadne wifi nevysila - vytvari ethernetove spojeni
mezi dvema el. zasuvkami.

Powerline nahrazuje sitovy kabel elektrickym rozvodem.

Pocitac - kabel do powerline- el. sit - kabel do powerline - router.

Adusad
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod Adusad » 25 čer 2019 15:47

Mockrát Vám všem děkuji za cenné rady, nakonec jsem se rozhodl pro powerline, vypadá opravdu dobře :D Jen taková maličkost, podle petra22 powerline wifi nevysílá, ale narazil jsem na produkty, u kterých to má být možné (druhá krabička má být jak na kabel, tak má vysílat i wifi signál), takže jak to vlastně je? Jedná se o nějaké lži výrobců? A ještě bych rád poprosil o radu ohledně modelu powerline, líbí se mi tento: https://www.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wpa ... 82701.html. Jedná se o dobrý model, nebo raději koupit něco jiného ? Předem dík za odpověd :D

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod xbs » 25 čer 2019 15:56

hlavní přenos ke koncovýmu bodu probíhá skrz elektrickej rozvod, jako bonus pak na koncovym bodu může bejt u některejch typů i wifina...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr zařízení pro příjem wifi

Příspěvekod ITCrowd » 25 čer 2019 15:58

Základní powerline je jen LAN<->LAN. Ta powerline, kterou sis vybral umí i šířit wifi, tedy funguje nejen jako LAN<->LAN, ale zároveň vytváří AP.
Ke tvému výběru - ne. Má jen 100Mbps LAN porty. To by ještě nemuselo vadit, pokud bys ji používal jen pro jedno zařízení v režimu LAN<->LAN. Ale pokud chceš ještě na konci wifi, pak doporučuji něco, co umí gigabitovou LAN, např.: https://www.tsbohemia.cz/asus-pl-n12-kit_d237835.html (nebo podobné).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů