NTB s Vista přes router na internet - problém

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

danil
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

NTB s Vista přes router na internet - problém

Příspěvekod danil » 12 pro 2007 09:38

Zdravím,
mám router ASUS WL-500gP, který je připojený kabelem na internet. Do routeru jsou zapojené 2 notebooky, jeden s XP, druhý s Vistama. Na ntb s XP vše šlape bez problému, včetně připojení na intenet.
Problém je na ntb s Vistama. Internet jede jen občas, nefunguje ping na router (192.168.100.1) ani na jinou IP, ntb nevidí jiné PC v síti. Odinstaloval jsem Norton internet security a Vista Firewall jsem zakázal, nepomohlo. Přitom, když kabel připojím přímo do ntb (mimo router), na internet se bez problému připojím. Možná bude problém v nastavení routeru, nevím. Poraďte prosím. :-(
Díky moc za pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 12 pro 2007 23:58

mozna bude potreba upgradovat firmware na routeru? :)

danil
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod danil » 13 pro 2007 16:06

To jsem už udělal a nepomohlo. Chová se to strašně nestabilně, některé stránky na netu fungují jiné ne. V Outlooku nejede přijímání mailů. Ping na router taky nejde. :-(

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 14 pro 2007 13:45

mam pocit ze nejak se Ti nepredava dobre bud adresa nebo porty... jedna vec je jestli Ti router korektne prideluje porty... druha, zkus na vistach mit napevno nastavenou ip adresu, branu atd., a router nastavit at vzdy wistam prideli, resp uchova tuhle pevnou ip

nektere problemy se sitovanim wist se takto resi... necha se napevno pridelena ip

Uživatelský avatar
Zbynek1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Zbynek1 » 15 pro 2007 11:52

ASUS WL-500gP je skvělý stroj. Mám ho snad jen týden, ale po prvních pokusech nevidím problém v komunikaci Notebook (Visty ) >> AP nebo i po LAN.

Jediný co mě trápí je že by měl umět QOS (Quality Of Service) neboli řízení propustnosti u jednotlivě definovaných IP adres, ale asi s tímto firmware to asi neumí. Jak je to u Tebe ? Nemáš možnost nastavení QOS po update firmware ?

Nejlepší co jsem zjistil a nejrychlejší instalace je pomocí dodaných utilit a pak jen stačí správně zapojit VAN (např o kabelového modemu) a zmačknout na routeru na 5s patřičné tl. náasledně spustit utility a postupovt dál na notebooku s Vistama dle pokynů ( po "očichání" přijde výzva na zadání SSID a následně doporučuji zapnout šifrování a vytvořit si svůj klíč (heslo), dál konfiguruje LAN a VAN .

Pro WIFI nic nenastavuješ dál kdykoliv k dispozici po aktivování WIFI (2,4) na notebooku, a jen nastavíš postupně všechny LAN připojení atd.
SONY VAIO VGN-FZ11M - Ryzí výkon, vybroušený styl. Viz prezentace Sony.

bomber666
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: NTB s Vista přes router na internet - problém

Příspěvekod bomber666 » 26 úno 2008 12:19

danil píše:Zdravím,
mám router ASUS WL-500gP, který je připojený kabelem na internet. Do routeru jsou zapojené 2 notebooky, jeden s XP, druhý s Vistama. Na ntb s XP vše šlape bez problému, včetně připojení na intenet.
Problém je na ntb s Vistama. Internet jede jen občas, nefunguje ping na router (192.168.100.1) ani na jinou IP, ntb nevidí jiné PC v síti. Odinstaloval jsem Norton internet security a Vista Firewall jsem zakázal, nepomohlo. Přitom, když kabel připojím přímo do ntb (mimo router), na internet se bez problému připojím. Možná bude problém v nastavení routeru, nevím. Poraďte prosím. :-(
Díky moc za pomoc.


No ja něco poodbneho řešil u jedne slečny co mám na siti a i když se to to chovalo že je vše ok na inet jsem nemohl serfovat na tom notebooku a po prohledání par for jsem zjistil že některe wisty maji docela problem s Atheros driverama.Takž že jsem si našel driver pro XP ktery jsem dal pro wisty a vše se zazračně rozjelo zkus tohle třeba ti to pomuže.-)))
http://www.atheros.cz/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2502
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1313
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1199
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    3955
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1018
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů