Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N  Vyřešeno

Příspěvekod krakenus600 » 07 čer 2020 21:34

Zdravím potrebujem poradit.Mám tento Wifi Adapter a stále mi ho odpája a pripája poprípade ho odpojí a už nepripojí musím ho vytiahnut a znova zasunút.Obcas mi pri tom zamrzne PC alebo ho odpojím a podla PC je stále pripojený čiže musím až restartovat PC.Internet mám optiku 120Gb.Skušal som rozne veci podla netu ako nastavenie napájania a zrušit odpájanie zariadenia kvoli úspore energie nahodil som si aj súkromnú siet a nič nepomohlo.Obcas pri zamrznutí my odpojí aj myš sice svieti no nejde musím ju vytiahnut a hodit do druheho portu.Dakujem za rady

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 07 čer 2020 21:39

Nepíšeš co máš za router, ale v tomhle případě je to v podstatě jedno.
PC na wifi nemá co dělat, problém odstraníš tak, že připojíš PC kabelem. A ještě zvýšíš rychlost internetu.
Pokud jsi líný tahat kabel, použij powerline: viewtopic.php?f=117&t=165570
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod krakenus600 » 07 čer 2020 22:00

No mám to od routera dost daleko preto som kábel neriešil a kedže už mi jeden kabel od tial ide do magio boxu nechcel som vrtat dalšie diery.O tej powerline som nepočul ani neviem ako to funguje.Co sa Wifi týka neviem nikdy som u žiadneho PC problém nemal myslel som že pomože kvalitnejší wifi adapter...

Dodatečně přidáno po 1 minutě 38 vteřinách:
Router je Huawei Echolife HG8245H

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 07 čer 2020 22:04

Kdyby sis laskavě klikl na ten odkaz, tak bys věděl, jak powerline funguje.
Kdybys dodržoval pravidla fóra, tak bys zjistil, že to, co jsem doporučil, je doporučeno všem, co strkají usb wifi do stolního pc.
Kdybys aspoň nakoukl do mého podpisu, tak tam najdeš diagnostiku wifi, kde je v úvodu popsáno, proč wifi nepoužívat.
Taky si projdi tohle: viewtopic.php?f=8&t=212022

Dodatečně přidáno po 20 minutách 32 vteřinách:
A když už máš u sebe ten magiobox a k němu kabel, pak si pořiď switch: https://www.czc.cz/d-link-dgs-105/103511/produkt
a do switche pak připoj ten box a stolní PC.
Pokud ovšem ten magiobox není připojen k portu využívanému pro IPTV. To by pak nefungovalo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod krakenus600 » 07 čer 2020 22:46

Ja som si to pozrel nepochopil som to nemusíš byt hned nepríjemný... dobre chápem wifi adapter je blbost kupim kábel a niako ho natiahnem

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 07 čer 2020 22:51

To je právě to, že jsi pozrel, ale nepročetl. Jak to funguje je popsáno o dva příspěvky níže: viewtopic.php?f=117&t=165570#p1307765
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod krakenus600 » 07 čer 2020 22:57

Prečítal a prečítal som aj ten článok o Wifi a pochopil som ale stale nechápem ako to funguje ten powerline akože zapnem router do tej powerline a tým mi prenesie signál do el.siete a pc zapojím do druhej casti ? ale ak sa ti to nechce vysvetlovat nevadí použijem ten kábel.ale dakujem aj tak za radu

Dodatečně přidáno po 4 minutách 44 vteřinách:
A aj tak je to asi na nič lebo najlacnejšie čo som našiel u nás tak 80 eur to fakt radsej ten kábel za 5 eur

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 07 čer 2020 23:10

Citace z článku:
Pokud nemáte žádné upřesňující požadavky, pak je instalace nejjednodušší, jaká může být. Vezmete prostě jeden kus, zastrčíte do zásuvky a připojíte LAN kabel. Druhý kus zanesete do jiné místnosti, kde není síťové připojení, zastrčíte do zásuvky a připojíte LAN kabel. Počkáte cca 5 vteřin a je hotovo.
Jednoduše. Můžeš to přirovnat k ADSL - vhodnou modulací a využitím frekvenčního spektra, které není normálně používáno. Uznávám, že u 230V rozvodů je to složitější - je třeba důkladně odfiltrovat 50Hz a jeho harmonické, navíc po kabelech může jít různé rušení z např. komutátorových vrtaček, či spínaných zdrojů. Nicméně, jak vidíš, i to jde.
K tomu můžu dodat jen to, že někde funguje i internet přes rozvodnou síť. U nás se to ani nezkoušelo.

Když se podíváš na ten obrázek, tak uvidíš, RJ45 LAN konektor.
Takže píchneš powerline do zásuvky a propojíš LAN kabelem powerlinu s routerem.
V jiné místnosti píchneš druhou powerlinu do zásuvky a propojíš LAN kabelem s PC.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 37 vteřinách:
Nejlevnější u nás: https://www.czc.cz/netis-pl7600-powerli ... 13/produkt
S průchozí zásuvkou: https://www.czc.cz/strong-powerline-500 ... 55/produkt

Dodatečně přidáno po 6 minutách 14 vteřinách:
Na alze sk je za 37 éček: https://www.alza.sk/strong-sada-powerli ... 31.htm?o=2
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod krakenus600 » 08 čer 2020 14:49

Jasne už som pochopil diky no ten som si nevsimol tých 37 eur neni vela

Dodatečně přidáno po 1 hodině 35 minutách 40 vteřinách:
ale mne hlavne išlo o to že mi ten adapter odpaja a odpaja mi aj myš a aj klavesnicu takže tam musí niaky problém byt

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 08 čer 2020 20:50

Odhaduji, že je to obvyklá chyba windows 10, na kterou v poslední době narážím dost často. A to je nekompatibilita protokolu 802.11n síťové karty a routeru. Chová se to vždycky tak, že po nějaké době síťové připojení spadne. Ostatní zařízení na síti fungují bez komplikací. Počítač na jiné síti většinou funguje bez problémů. Dá se to řešit:
- nastavením routeru (pokud lze) na 802.11b/g. Tím si WiFi razantně zpomalíš, ale připojení bude stabilní
- vytvořením jiného WiFi AP (v jednom případě jsem použil: https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wr702n/ ) a spojení fungovalo bez komplikací
- přechod na linux, popřípadě test na live linux - ten s tímto problémy nemá a jede stabilně => HW je v pořádku
- přechod na 5GHz pásmo
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod krakenus600 » 09 čer 2020 16:05

Aha čiže nemyslíš že to je chyba USB portov ? Lebo ako vravím popri hraní mi odpája klavesnicu i mys a bezdrotova ide v pohode.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi Adapter TP-Link TL-WN722N

Příspěvekod ITCrowd » 09 čer 2020 16:12

Můžeš si to ověřit.
Použij ten kabel od magioboxu - přehoď ho do jiného portu v routeru a připoj na něj počítač. A vyzkoušej.
Nebo přenes počítač k routeru, připoj kabelem a vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2042
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • Adaptér HP
    od jPRO » 15 úno 2024 23:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    575
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 09:53
  • Napájecí adaptér - cvakání Příloha(y)
    od Cemada » 04 zář 2023 19:13 » v Sítě - hardware
    2
    1389
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:51
  • Adaptér na harddisk M.2 SSD PCIe NVMe
    od Bozan » 30 led 2024 15:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    426
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 16:08
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3778
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů