Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery) Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod AngelikaB » 12 pro 2020 08:11

Ahoj.. Po delší době jsem se tady nějak vrátila s dalším problémem, který se u mně vyskytl doma. Jde teď bohužel o mé připojení k internetu. Mám u providera Metronet nastavenou rychlost 100/10 Mbps XDSL. Takže mám to jakoby přes VDSL, ale vdsl kabel je napojený do terminátoru a z terminátoru jde do mého routeru Netis WF-2780.

Problém teď spočívá v tom že, jakýkoliv soubor stahuji z našich českých webů stahuji pouze 50 Mbps rychlostí.. Což bych měla mít až těch 100 Mbps ať je to uložto ať je to ze stránek simt MHD všude mi to stahuje pomalu.

Výjimku třeba má Steam ten mi stahuje dokonce 110 Mbps rychlostí. Což se divím. A tudíž se chci zeptat, kde je problém, že proč takto pomalu stahuji z našich českých webových stránek ? Zkoušela jsem prohlížeč jako mozilu, operu, Google Chrome. Všude je to stejný.

Menší doplnění dělá to i na stahování Windows ISO souborů z microsoft stránek to samý..

Děkuji za případné rady.

Dodatečně přidáno po 9 minutách 41 vteřinách:
A ještě přikládám výsledek testu
Přílohy
10575548082.png

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)  Vyřešeno

Příspěvekod gogo1963 » 12 pro 2020 08:28

nemyslím, že to bude servery, já na upc stahuji z "uložto" mnohem rychleji ... možná tam máš nějakou agregaci a reguluje to provider ... na speedtestu se to projevit nemusí ... Metronet má na optice agregaci 1:2, na wifi 1:3 a víc ... možná bude i na vdsl ... nedočetl jsem se
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod Karrex » 12 pro 2020 09:59

Já to s agregací 1:1 a 400Mbps stahováním mám úplně stejně jako ty, max kolem těch 6-7MB/s.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod AngelikaB » 12 pro 2020 10:47

Podle stránek cetinu což jedu pod cetinem nemá cetin žádnou agregaci VDSL. Tudíž nechápu kde by mohl být problém

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod gogo1963 » 12 pro 2020 10:52

buď všichni sedí doma a stahují, tím pádem servery maj co dělat a řeší to nějakými omezeními, nebo se něco nelíbí providerovi ... ty nemáš připojení od Cetinu, jen používáš jejich "potrubí"
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod faraon » 12 pro 2020 10:56

AngelikaB píše:nemá cetin žádnou agregaci VDSL

Cetin možná ne, ale překupník Metronet nejspíš ano. Jim platíš, jich se zeptej, nebo jsou to takoví lůzři, že nemají ani zákaznickou linku?
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod AngelikaB » 12 pro 2020 11:14

Zákaznickou linku maj otevřenou pouze od pondělí do pátku. Zkusím tam zavolat a uvidíme co řeknou. Routery jsem dneska měnila všelijaké od Tp-linku až po ASUS. Nikde nebyla žádná změna. Jedině u ASUSU byla změna v pingu. Ping tam klesl z 39 na 31.

Jako podpora poprvé ke mně byla v pohodě. Chtěla jsem veřejnou IP adresu a ti mi vyšli vstříc okamžitě a dokonce tu veřejnou IP dali zdarma k internetu bez žádných poplatků což mě hodně mega udivilo. Tak samo, že mi dali zdarma jejich router. Což jako je docela pro mně nepochopitelné. Jedině co ještě mohu zkusit tak to je napojit se pomocí VDSL kabelu, jelikož přípojka funguje i jako VDSL pokud tam bude taky stejná chyba tak jedině asi jak říkáš obrátit se na Metronet a popřípadě jestli není někde problém v Telefonní lince, jelikož mi ji měnili asi měsíc zpět kvůli zastaralé přípojce také měnili i kabeláž.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod AngelikaB » 15 pro 2020 10:06

Tak jo..

Dneska se mi ozval iz Metronetu ohledně mého internetového připojení. Řekli mi, že žádná agregace zde není z důvodu cetinu a tudíž mi to nemá zpomalovat internet. Nicméně došla jsem asi k závěru, že to bude chyba u cetinu (Terminátoru) Jelikož když jsem pomocí VDSL napojila svůj router vše funguje jak má. A dokonce snižuje i ping.

Takže jsem požádala o reklamaci Terminátoru, ale podle společnosti Metronet jsem spojená s Terminátorem v pohodě, jelikož nechali monitorovat mou síť.. Já už sama nevím co jim mám napsat, aby se toto už dořešilo..

radekmaly
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod radekmaly » 15 pro 2020 19:55

faraon píše:
AngelikaB píše:nemá cetin žádnou agregaci VDSL

Cetin možná ne, ale překupník Metronet nejspíš ano. Jim platíš, jich se zeptej, nebo jsou to takoví lůzři, že nemají ani zákaznickou linku?



Určitě bych to taky tlačil přes operátora. S ním jsme se nějak smluvně spojili, tak by měl takové problémy vyřešit.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod hroch123 » 15 pro 2020 21:34

Netis to asi bude dobré že?

Dodatečně přidáno po :
Netis to asi bude dobré že?
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Pomalé stahování na uložto (prostě naše české servery)

Příspěvekod AngelikaB » 16 pro 2020 12:46

Takže jsem tlačila na Metronet. Tak se to zatím dalo do technického požadavku k Cetinu. Cetin přijede celou strukturu překontrolovat. Jak osazení telefonní linky tak až po jejich rozvaděč a kabeláž do mého bytu.

Možná je někde trasa poškozená tudíž posílají cetin na kontrolu kabeláže atd. Takže čekám kdo přijde se tady na toto podívat a jak to dopadne celkově.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    608
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    2463
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů