Otevreni portu na fritzbox 7490

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

arpi
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Otevreni portu na fritzbox 7490

Příspěvekod arpi » 17 pro 2020 15:30

Dobry den,
chtel jsem otevrit porty na routeru fritzbox 7490, abych nemusel pouzivat quickconnect od synology, ale neuspesne.
Moje sit ma hlavni router (7490) a repeater fritz 3000. Mame doma vice pc, ale hlavni pc je pripojeno kabelem k repeatru, protoze prime pripojeni k routeru neni mozne.
Abych popsal, co jsem bez vysledku provedl, na routeru. V nastaveni jsem na listu "port sharing" vybral muj NAS a v nem jsem otevrel porty k aplikacim na serveru (jako photo station, video station). Nasledne jsem vse potvrdil a vse svitilo zelene (podle me jako funkcni port). Take jsem na routeru nenasel moznost nastaveni port range, nebo spis jsem to nevidel.
Nasledne jsem na routeru aktivoval ddns, abych se mohl pripojit z venku primo na muj NAS.
Po tomhle nastaveni jsem si chtel overit , zda mam otevreny nejake porty. Pouzil jsem na to stranku "canyouseeme.org" a bez uspechu.
Nasledne jsem se snazil nastavit vse na NAS, ale take bez uspechu.
Proste muj router me nechce pustit ven.

Mohl by mi nekdo poradit, kde delam chybu?

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10911
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevreni portu na fritzbox 7490

Příspěvekod zeus » 17 pro 2020 16:39

Chybu treba nedelas nikde, jen u toho DSL nejspis nemas verejnou adresu.
Nebo ji nekde v routeru vidis a treba na jeho administraci se zvenku dostanes?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

arpi
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Otevreni portu na fritzbox 7490

Příspěvekod arpi » 17 pro 2020 17:32

Nemam verejnou adresu. Proto jsem si nastavil ddns, aby mi to prirazovalo rovnou na muj NAS.
Laicky receno, napisu domenu, kterou jsem si vytvoril na NO-ip a k tomu priradim port (blabla.ddns.net:port), ktery jsem otevrel, a pak by se mi mela otervrit stranka na administraci NASu. Ale neotevre a nic se nenacte :/.
Jinak tohle nastaveni je i v NASu, ale pri automaticke konfiguraci mi to vyhazuje, ze nenasel uPnP modem. Ale kontroloval jsem to a v nastaveni routeru to vidim aktivovane.
Proste nekde musi byt konflikt, jinak by to fungovalo, ale nemuzu prijit na to kde :/.
Jinak na administraci se dostanu zvenku, jen pres quickconnect (docela pomale reakce). Ale jinacim zpusobem ne. Chtel jsem vyuzit tu moznost, co jsem zde popsal. Drive (deset let nazpatek) to fungovalo bez problemu, ale to jsem mel jiny modem (zyxel) a taky PPPOE. Ted mam fibre optic a fritzbox a nic nejde (aspon v mych rukach).

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10911
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevreni portu na fritzbox 7490

Příspěvekod zeus » 17 pro 2020 18:09

Nemam verejnou adresu.

Pak bez soucinnosti s providerem nemas sanci. No-IP, dyndns apod. jsou jen na vyreseni toho, ze nemas tu verejnou adresu FIXNI (tedy stale stejnou).
Pres quickconnect ti to jde proto, ze spojeni jde pres servery vyrobce NASky a ne primo na nej. A proto je to i pomale vice, nez by se sluselo na orezany upload DSLka.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    2803
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40
  • co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou
    od souky5 » 02 lis 2023 19:24 » v Reklamace a zákony
    29
    10794
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    01 pro 2023 10:23
  • Nastavení zabezpečení internetu zabránilo v otevření jednoho nebo více souborů Příloha(y)
    od magnator » 06 čer 2023 10:23 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1916
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 21:22

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti