Rozšíření WiFi do patra Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Paull
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Paull » 04 led 2021 17:10

Zdravím. Mam v přízemí WiFi router napojený ze switche TP-Link. Z něj jdou kabely do 2 děcáků v patře, kde je však signál z WiFi slabý. Na Banggodu jsem narazil na bezdrátovou zásuvku s integrovanou WiFi a napadlo mě, zda by nešla použít a vyřešit tak můj problém se slabým signálem. Případně bych ji mohl dát do obou děcáků. Je to nesmysl, nebo by to mělo fungovat? Děkuji předem za nápady a případně omluvte možná hloupý dotaz. Nejsem z oboru :roll:
Přílohy
Screenshot_2021-01-04-17-19-20-272_com.banggood.client.jpg
Screenshot_2021-01-04-17-11-09-638_com.banggood.client.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2021 17:44

První věc:
Mam v přízemí WiFi router napojený ze switche TP-Link. Není to naopak?
Jinak by to asi fungovat mohlo, předpokládám napájení PoE. Ale pokud na ně nedáš odkaz, těžko soudit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Tony147 » 04 led 2021 18:03

Popř. pokud vyloženě nechceš tahat internet z kabelu tak další možností (pokud je to možné) je si dát někde kde je signál ještě přijatelný WiFi extender. My používáme třeba tenhle od TP-Link (signalizační LED se dají vypnout). https://www.alza.cz/tp-link-tl-wa854re-d2167330.htm

Obrázek fungování extenderu:
Obrázek

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2021 18:18

Extender NIKDY!
Vždycky sníží rychlost sítě na polovinu. Z toho důvodu tady není doporučován.
Pokud už máš natažené kabely je nejlepším řešením AP.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Coxx-cz » 04 led 2021 18:27

Pokud do horního patra jde kabel, tak bude podle mě lepší do jedno z těch pokojů nainstalovat klasické APčko od nějaké ověřené značky, než experimentovat s nějakou no-name čínou.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2021 18:33

On to tu píše: "Z něj jdou kabely do 2 děcáků v patře,"
Všechny AP jsou čínské značky. Výhoda těchto zásuvek je zřejmá:
- nikde se nemotá další zařízení s napájecím adaptérem
- nepřijde o LAN port, ba v prvním případě získá jeden navíc
- +USB k nabíjení.

Dodatečně přidáno po 20 minutách 14 vteřinách:
Ještě dodám - co jsem se díval, pokud jsem to našel správně...
Napájení je umožněno přes PoE, zde nic proti, ale našel jsem i verzi s napájením 220V. Zde jsou kontakty příliš blízko u sebe, aby to mohlo projít schválením u nás. Takže s tímhle bych byl opatrný. Pokud bys díky tomu vyhořel, nemusíš nic dostat.
Tolik k tomu.
Jinak klasické AP je taky řešení, navíc by tu mohly být obě pásma. https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-ac-lo ... 49/produkt Záleží jak moc by se chtělo tahat další kabel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Paull
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Paull » 04 led 2021 20:01

Děkuji za odpovědi. Asi jsem to popletl, do baráku jde drát do settopboxu s modemem (UPC/Vodafone). Z něj je roztažená síť do WiFi-routeru a z něj pokračuje kabel do switche. Ze switche jdou kabely do dvou zásuvek v přízemí a dvou zásuvek do těch děcáků. V podstatě mi jde o především o wiFi signál v obou děcákách (sousedí spolu). Proto jsem uvažoval o těch "zásuvkách". Původně jsem také myslel, že ji zaměním za stávající zásuvku s RJ..., ale krabica je kruhová, kdežto tato chytrá zásuvka je hranatá. Musel bych to patrně instalovat nad omítku do hranaté krabice.
To zařízení Ubiquiti..... z odkazu do Alzy je sice trošku dražší, ale vypadá dobře. Tím dalším kabelem k natáhnutí je myšleno napájení, nebo....?
Nicméně elegantnější v s uspokojivým výsledkem by mohla být si myslím snad ta mnou dotazovaná zásuvka a třeba by stačila jen v jednom z děcáků.
Nebo pokud tuto např. z důvodu malé vzdálenosti mezi kontakty u nap.kabelu nedoporučujete, jaký jiný AP podobného charakteru/designu? Děkuji.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod ITCrowd » 04 led 2021 20:29

"Tím dalším kabelem k natáhnutí je myšleno napájení, nebo....?" - k tomu ubiquity se natáhne normální UTP kabel (cat5e). Tak se do něj dostane počítačová síť. Napájení se řeší přes PoE (Pover over Ethernet) - tedy stejným kabelem. K tomu je třeba PoE injektor např.: https://www.czc.cz/ubiquiti-u-poe-af-gi ... 03/produkt
Dát ho na chodbu, nebo na stěnu mezi pokoje a je vyřešeno.
K ostatnímu jsem se vyjádřil dostatečně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Tony147 » 04 led 2021 23:23

ITCrowd píše:Extender NIKDY!
Vždycky sníží rychlost sítě na polovinu. Z toho důvodu tady není doporučován.
Pokud už máš natažené kabely je nejlepším řešením AP.



Pravda extender internet zpomalí, proto jsem napsat jestli nechceš tahat internet z kabelu... samozdřejmě že AP je lepší, v tomhle souhlasím... Ještě k tomu když tam má kabel... Jen jsem podotknul... :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2021 00:09

Jo, občas se tu objeví takoví "podotýkatelé", kteří nejenže se v problematice neorientují, ale ještě píší zavádějící příspěvky a navrhují nejhorší možné řešení. Já jim říkám šmejdi - podle vzoru šmejdů, kteří prodávají důchodcům obyčejné zboží za desateronásobky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Paull
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod Paull » 05 led 2021 23:03

Můžete mi pls někdo zhodnotit či posoudit co do síly signálu a jeho šíření onen Ubiquiti (viz odkaz od ITCrowd) a můj stávající wiFi router (https://www.tp-link.com/cz/home-network ... -wr1043nd/)? Jde mi o to, zda bych využitím wiFi routeru Ubiquiti s instalací v patře mohl nahradit můj stávající TP-LINK instalovaný v přízemí. Má to smysl? A neměl by se 5 GHz signál šířit lépe přes překážky nebo je to naopak? Stávající totiž 5 GHz neumí. Děkuji.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření WiFi do patra

Příspěvekod petr22 » 05 led 2021 23:27

Pouze to, ze novy router bude mit vyssi dosah nepomuze. Problem s dosahem nema stary router, ale
ta zarizeni ktera se na nej pripojuji, protoze jejich wifi vysilac je mnohem slabsi nez vysilac routeru.

Wifi komunikace je obousmerna - router musi videt na telefon/notebook/tablet a obracene - kdyz se
poridi vykonnejsi router, dosahne jeho signal sice dal, ale s vykonem vysilace mobilniho zarizeni to
neudela nic - lidi se pak divi, proc vykonnejsi router ma tak "kratky" dosah jako ten predchozi - pricemz
to co ma kratky dosah neni router, ale jejich mobilni zarizeni.

Opravdu potrebujes druhy wifi vysilac (AP) ktery zkrati vzdalenost od mobilniho zarizeni.

5 GHz se siri pres prekazky prave hure - skutecne jedina moznost zesileni signalu je zkraceni
vzdalenosti od mobilnich zarizeni. Idealne ne pomoci extenderu, alias rusicky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak rozšířit WIFI do horního patra domu
    od MachrCZ » 02 říj 2023 15:50 » v Sítě - hardware
    13
    5137
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 22:03
  • Rozšíření wifi o unifi AP
    od leporela22 » 05 říj 2023 17:09 » v Administrace sítě
    0
    3984
    od leporela22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 17:09
  • Rozšíření dosahu WiFi
    od Kozoroh » 07 čer 2023 22:53 » v Sítě - hardware
    3
    1207
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    08 čer 2023 01:47
  • The Sims 4 - rozšíření EA app nezná
    od tuningrob » 26 lis 2023 10:39 » v Hry
    1
    2103
    od shippapi Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 18:06
  • Problém při rozšíření svazku C Příloha(y)
    od flp » 14 črc 2023 21:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1316
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 21:37

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů