Jak otevřít port přes bridge router? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

rohlicek1
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak otevřít port přes bridge router?

Příspěvekod rohlicek1 » 11 srp 2021 11:57

Zdravím,

nevím, zda je to z názvu patrné - nicméně se potýkám s problémem v mé domácí síti.

Mám optiku od Poda a.s., která vede do jejich routeru a z tohoto routeru jsem RJ45 kabelem připojený ke svému TP-Link AX1500, do kterého mám zapojený svůj desktop a používám jej taky jako Wi-Fi přístupový bod.

Psal jsem přímo na technickou podporu, zda není možné přes ně aktivovat na jejich routeru, do kterého bohužel přístup mám jen velmi omezený, režim DMZ, aby můj TP-Link router viděl přímo do internetu. Psali však, že se jejich zařízení tváří jako bridge, a tak musím všechno nastavení pořešit přes můj TP-Link.

Problém je následující - chtěl bych hostovat server na určitém portu, ale nemůžu jej otevřít. Zkoušel jsem na svém routeru NAT Forwarding a bez výsledku. Nastavil jsem taky pro svůj počítač DMZ a zkoušel jsem routování. Nic však nepomohlo. Webová stránka "canyouseeme" mě bohužel nevidí. Hlásí connection timed out. V počítači jsem taky nastavoval statickou IP a nakonec jsem se uvolil k permanentnímu přidělení určité IP adresy přes nastavení v routeru.

Můžete prosím poradit? Rád zodpovím další diagnostické dotazy, které by vedly k vyřešení problému.

Díky moc!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak otevřít port přes bridge router?

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2021 12:04

Pokud je jejich zařízení v režimu bridge, pak se chová stejně, jako bylo nastaveno DMZ. Vše musíš řešit na svém routeru - v tom mají pravdu.
Pro směrování portů buď DMZ, nebo nastavit port forwarding v položce NAT forwarding.
Pravděpodobně nemáš veřejnou IP adresu. Pokud ne, fungovat to nemůže.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

rohlicek1
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak otevřít port přes bridge router?

Příspěvekod rohlicek1 » 11 srp 2021 12:26

Díky za odpověď. Na webu mojeip nevidím 192.168.x.x, takže předpokládám, že veřejnou IP mám.

V příloze posílám současně nastavený NAT - IP je IP mého počítače, ze kterého chci hostovat. Předpokládám, že se na server klienti připojí tak, že zadají veřejná_ip:30120.
Přílohy
obrázek_2021-08-11_122455.png
obrázek_2021-08-11_122455.png (5.33 KiB) Zobrazeno 763 x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak otevřít port přes bridge router?  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2021 12:33

Platíš si ji? Pokud ne, tak ji nemáš. Předpoklady jsou k ničemu, 192.168... na mojeip nebude nikdy.
Na mojeip ti to zobrazí ip adresu providera, a pokud je shodná s IP adresou WAN portu routeru, pak máš veřejnou IP adresu. Pokud shodná není, nemáš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    724
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Bridge mode na Comtrend VR3031-EUSB
    od mk20 » 29 kvě 2023 12:25 » v Administrace sítě
    1
    1525
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 13:32
  • Otevřeny port
    od nakatomi » 15 bře 2024 18:54 » v Administrace sítě
    3
    1795
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 10:35
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2502
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • O2 Smart Box 2 - port forward Příloha(y)
    od Glicker » 29 pro 2023 11:50 » v Sítě - hardware
    5
    1115
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 10:21

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti