Packet loss

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Aldzoun
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Packet loss

Příspěvekod Aldzoun » 01 říj 2021 14:21

Dobrý den,

V poslední době jsem zaznamenal že mám při hraní her dost často velký packet loss a hra je pomalu nehratelná tak jsem trochu pátral a našel si aplikaci PingPlotter a ta mi ukazuje packet loss na serverech o kterých nemám absolutně ponětí co jsou a co s tím u č. 1 se to dost mění občas když zapnu test je tam 0 a někdy zas 5-15 % ale u č. 10 a 11 je packet loss permanentně 80 %+. Mám router starý asi 6 let tak jsem si myslel že by to mohlo být tím, ale když vidím ty ip adresy tak si říkám, že to být mnou asi nemůže. Jsem připojený přes kabel k routeru a na wifi je připojeno spousta zařízení ale i když jsem sám doma a všechny zařízení jsou vypnuta nic se nemění, jediné, co mě někdy pomůže, když se mi začne objevovat packet loss ve hře, že vezmu mobil a odpojím se a připojím k wifi pak to na nějakých 5-10min přestane a pak znovu absolutně tomu nerozumím.

Nic méně tento problém jsem už ale jednou zažil asi tak cca rok dozadu ve stejném období, ale pak to přestalo a začalo dělat až teď ale tento problém je schopný vydržet klidná 3-4 měsíce ale myslím si, že je to spíše náhoda.

Předem děkuji za rady. :)
Přílohy
PingProtter.png

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Packet loss

Příspěvekod petr22 » 01 říj 2021 14:27

Musis pingovat herni servery.

Na Google.com prece hry nehrajes.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Packet loss

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2021 16:37

1. velmi pečlivě si prostuduj diagnostiku sítě v mém podpisu.
2. Není ani tak problém se ztrátou paketů, ale s tím, že odezva na prvním bodě (tvůj router) je staršná. Dej sem přesný typ a výrobce routeru.
3. Jestli se připojuješ přes wifi, tak se nediv.
4. Pečlivě si prostuduj: viewtopic.php?f=8&t=212022
A až budeš mít všechno prostudováno, vlož sem znovu screen pingplotter s pingy na herní server.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Packet loss, Mikro výpadky Příloha(y)
    od Bellyboy126 » 06 úno 2024 19:55 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1497
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 21:24

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host