Internet přes PCI kartu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Judovik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Internet přes PCI kartu

Příspěvekod Judovik » 15 lis 2022 18:36

Dobrý den, zakoupil jsem si PCI wi-fi kartu a neustále mi to vypadává. Zkoušel jsem připojit na jinou wi-fi a funguje. Co mohu prosím dělat? Mám wi-fi přes cetin DSL t-mobile. Jsem like, pokud budete chtít vědět něco víc prosím napište. Telefony a ostatní notebooky fungují na wi-fi v pohodě. Do stolního počítače jsem si přikoupil wi-fi kartu na základovou desku a funguje vždy po zapnutí počítače cca 20 minut, pak píše Windows připojeno bez internetu.


Přeji krásný zbytek večera

Dodatečně přidáno po 2 minutách 58 vteřinách:
Jedná se o tuto kartu.

https://eshop.evolveo.cz/evolveo-pcie-w ... ingWrapper


A tento modem upravený pro T-Mobile
Zyxel VMG3625-T50B

Reklama
Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod kecalek » 15 lis 2022 19:25

Tipnem si!
PC je postavený niekde v stole, pri stene, anténky sú vzadu = šírenie signálu je na prd. Nesprávne nastavený kanál, rušený od iných sieti. K tomu ešte Evolveo.
Možno by pomohlo ext. predĺženie antény (miesto pôvodných) - ale pokiaľ hľadám - väčšinou sú pre 2,4GHz.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod ITCrowd » 16 lis 2022 10:11

Stolní PC nemá na WiFi co dělat. Připoj ho kabelem a bude po problémech. Pokud je kabel z nějakého důvodu nemožný, použij powerline. Co to je najdeš zde: viewtopic.php?f=117&t=165570
Abys pochopil. oč jde, prostuduj si tohle: viewtopic.php?f=8&t=212022
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod meda2016 » 16 lis 2022 10:52

Nainstaluj si na tablet nebo mobil aplikací WIFIanalyzer (VREM software) a orientačně si v různém umístění změř signály WiFi, sílu a kanál.
Antény by měly být většinou svislé s mírným odklonem od bedny. Poblíž by neměly být kovové překážky, nicméně pole se proměňuje i pohybem osob, rušenim od BT nebo konkurujícím zařízením WiFi.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod ITCrowd » 16 lis 2022 11:46

To ani nemusíš, stačí třeba InSSIDer na ten stolní PC. Jak to vypadá a co tam lze zjistit najdeš v každé mé recenzi routeru zde na fóru.
Znovu opakuji, že wifi bude vždy špatná a neexistuje žádná wifi, která by se mohla byť jen přiblížit kabelu. Kromě toho, pokud bys chtěl opravdu dosáhnout slušných výsledků, pak bys musel obětovat o hodně víc peněz.
Předně - samotná karta nestačí. Stejné vlastnosti musí mít i router. A karta musí mít dobré vlastnosti a nebude stát pětikilo. Tedy pro 802.11ac: https://sitove-karty.heureka.cz/asus-pce-ac68/#prehled/ , pro 802.11ax https://sitove-karty.heureka.cz/asus-pc ... /#prehled/ a k tomu samozřejmě odpovídající routery.
Už teď jsi ve ztrátě. Určitě jsi tam měl nějakou USB kartu, to je cca tři kila, teď skoro šest za další kartu. Za to by byl nataženej drát i s prací od firmy, nebo levnější pavrlajna. Kolik ještě budeš muset utratit, než to pochopíš?
Zvaž znovu pečlivě natažení kabelu. Je to nejlevnější a nejlepší možnost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Judovik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod Judovik » 16 lis 2022 20:39

ITCrowd píše:To ani nemusíš, stačí třeba InSSIDer na ten stolní PC. Jak to vypadá a co tam lze zjistit najdeš v každé mé recenzi routeru zde na fóru.
Znovu opakuji, že wifi bude vždy špatná a neexistuje žádná wifi, která by se mohla byť jen přiblížit kabelu. Kromě toho, pokud bys chtěl opravdu dosáhnout slušných výsledků, pak bys musel obětovat o hodně víc peněz.
Předně - samotná karta nestačí. Stejné vlastnosti musí mít i router. A karta musí mít dobré vlastnosti a nebude stát pětikilo. Tedy pro 802.11ac: https://sitove-karty.heureka.cz/asus-pce-ac68/#prehled/ , pro 802.11ax https://sitove-karty.heureka.cz/asus-pc ... /#prehled/ a k tomu samozřejmě odpovídající routery.
Už teď jsi ve ztrátě. Určitě jsi tam měl nějakou USB kartu, to je cca tři kila, teď skoro šest za další kartu. Za to by byl nataženej drát i s prací od firmy, nebo levnější pavrlajna. Kolik ještě budeš muset utratit, než to pochopíš?
Zvaž znovu pečlivě natažení kabelu. Je to nejlevnější a nejlepší možnost.


USB WiFi jsem neměl, rovnou jsem šel do PCI karty, ale jen nechápu, jakto-ze na telefonu, notebooku ta WiFi jede v pohodě, jen v PC to nejde. Pracovnu mám v patře, router je v přízemí, vzdušnou čarou jsem nad routerem, v dřevo domě, mám 97% signál a vrtat do stropů nemohu. Myslel jsem si, že to bude jen nějaké zajímavé nastavení v modemu, jelikož když si dám hotspot v telefonu, tak to běží v pohodě. PC stůl mám nijak neobklopený, tudíž nic signál neruší. :(

Dodatečně přidáno po 1 minutě 45 vteřinách:
meda2016 píše:Nainstaluj si na tablet nebo mobil aplikací WIFIanalyzer (VREM software) a orientačně si v různém umístění změř signály WiFi, sílu a kanál.
Antény by měly být většinou svislé s mírným odklonem od bedny. Poblíž by neměly být kovové překážky, nicméně pole se proměňuje i pohybem osob, rušenim od BT nebo konkurujícím zařízením WiFi.



Děkuji za radu, anténu jsem měl nakloněnou dolů, jelikož jsem v patře nad routerem v dřevo domě. Signál mám 97% na telefonu, zkusím to změřit v PC přes ten software. Děkuji za radu

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod meda2016 » 16 lis 2022 20:48

Pakliže si v patře nad routerem, měla by být anténa vodorovně, tedy kolmo k signálu. Jak jsou směrované antény routeru samotného jaký to je typ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet přes PCI kartu

Příspěvekod ITCrowd » 16 lis 2022 21:16

meda tomu nerozumí, vůbec ho neposlouchej. To je riziko fór, že ti může odpovědět i člověk neznalý.
K nastavení antén - pokud má router jednu anténu, pak svisle a přijímací anténa taktéž svisle (stejná polarizace). Pokud má antén vícero, pak se nastavují jinak. A stejně tak se nastavují antény přijímače. Důvod je MIMO, kdy se využívají i odrazy od stěn. Kromě toho moderní routery umí i vyspělé technologie, např. beamforming, které směrují virtuální lalok směrem k přijímači. Nicméně, fyzika obejít nelze.
Pevné PC na WiFi nemá co dělat, zde se to nedoporučuje a tazatelé jsou od tohoto modelu zrazováni. Protože to nikdy fungovat nebude.
Klidně experimentuj - někde tu je téma, kde tazatel koupil super router a wifi kartu, pak přešel na powerline a nakonec stejně skončil u kabelu.
Síla signálu nemá vliv.
Mimochodem, to chování je podezřelé - nemáš náhodou ještě v cestě extender? Tomu by napovídalo ten signál 97% a padající připojení.
Znovu doporučuji si prostudovat ty články a bude ti to jasné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klonovanie HDD na CF kartu
    od Narex » 08 pro 2023 18:11 » v Problémy s hardwarem
    4
    1329
    od Narex Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 21:56
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu
    od HarryS21 » 07 čer 2023 20:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    683
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    07 čer 2023 21:40
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    2189
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35
  • Monitor nefunguje přes DP.
    od honziiik09 » 14 kvě 2023 09:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1229
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 22:42

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů