Switch nebo Router ?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

CarlozH
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Switch nebo Router ?

Příspěvekod CarlozH » 06 úno 2008 00:38

Ahojda, jsem tady nový a v sítích jsem lama, ohledně mého problému se tady toho řešilo asi dost, ale potřebuji jasnou radu.Po vyřešení klidně prosím smazat :smile:

Mám doma Wifi internet, připojen jsem takto! - Anténa-Kabel-OvisLink WL-5460AP-a kabel do síť. karty v PC. AP je v módě CLIENT. IP adresu nemám nejspíš pevnou, aspoň si to myslím ptž. po naformátování PC, nemusím nikde nic nastavovat a hned po instalaci Windows XP mi jde už i net. Mám prostě ve Stavu připojení napsáno - Typ adresy: Přiřazeno serverem DHCP automaticky.
A už jsme u cíle! Potřebuji doma ještě k internetu připojit jeden PC, doteď jsem to měl jako sdílení-přes síťové karty a kabel, ale rychlost je při využívání obou PC, příšerná-prostě pomalé. Zajímá mě jestli postačí přikoupit nějaký SWITCH, nebo ROUTER? A jak to potom udělat a nastavit? Předem děkuji mockrát za kladné odpovědi. S Pozdravem CarlozH.
Lamka

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 06 úno 2008 07:31

jakou IP ti to přiřadí?
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 06 úno 2008 10:48

CarlozHi, jelikož jsi nový, tak tě vítám a malinko poučím. Pokud neporušíš závažným způsobem pravidla fóra, pak tvůj dotaz a odpovědi nesmažeme. Je to z docela prostého důvodu, představ si, že někdo bude řešit, nebo řeší, stejný problém, jako ty a pak mu může tento topic, ušetřit spoustu času.

Ke tvému dotazu. Jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak jsi měl v jednom počítači dvě síťové karty a z něho kabely k AP a druhému PC? Podle toho co píšou obchodníci o tvém AP, pak toto má dva konektory, pro připojení dvou počítačů. Pokud bys nechtěl tahat dva dlouhé kabely, pak bych na stávající přívod od AP zapojil switch a od něj táhl dva kabely k jednotlivým počítačům.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
benik.martin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 968
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod benik.martin » 06 úno 2008 11:50

jo a hele...s tou rychlostí.....ona se ti nezvýší :wink: protože jesi máš například 2Mbps, tak se ti skrz router rozdělí na 2 směry,každej po 1Mbps...protože kdyby šel dál v každym směru rychlostí 2Mbps,tak bys vlastně přijímal dohromady 4Mbps :wink:
zákl: MSI K9N6SGM-V
proc: AMD Sempron 3000+
RAM: 2GB DDR2 667 MHz - integr. graf: 256 MB
HDD: 149 GB
Windows XP Home SP3

CarlozH
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Děkuji

Příspěvekod CarlozH » 06 úno 2008 14:50

To připojení mám takto jak jsem již psal- OvisLink WL-5460AP-a rovnou kabel do síť. karty v PC bez jákehokoliv switche atd...V compu mám ale ještě jednu síť.kartu kvůli připojení druhého PC k netu, které mám propojené síťovým kříženým kabelem. TZV. sdílení internetu. Ale v tomto případě musí být PC1 zapnuté aby šel internet na PC2- a to je právě to co mi nevyhovuje, prostě bych to potřeboval nezávisle. Aby nemusel být už zapnutý PC1.
Ještě jsem tedy zjistil že nemám veřejnou IP adresu, a něco čemu jaksi nerozumím že je to adresa za NATem -to asi znamená tedy to že je neveřejná?
Tak nevím jestli na mé připojení postačí SWITCH nebo ROUTER. Děkuji všem. :wink:
Lamka

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 06 úno 2008 15:06

Měl by ti stačit jen síťový kabel, neboť jsem se dočetl, že ten Ovislink má dva porty pro připojení dvou počítačů. Kabel k propojení by měl být rovný (eins zu eins, jak říkají moji chlebodárci), ale dnes je již běžné, že si switche, nebo routery poradí i s kříženými.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

CarlozH
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejde

Příspěvekod CarlozH » 06 úno 2008 15:15

Bohužel to nejde připojit do LAN2 na AP , už jsem to tak zkoušel. Akorát vím že po úpravě firmware se to AP začne chovat jako ROUTER a potom by to prý mělo jít, ale já se nemohu dostat do AP protože se nejspíš na něm pořád mění asi adresa, defaultní nejde vůbec a ta co šla před měsícem teď už nejde taky... Možná kdybych před AP měl router nastavený na mého poskytovatele a AP bylo v jiném módu než client tak by pak ty 2PC na něj šli připojit ale to je jen teorie...

Nevíte ještě prosím jak najít IP adresu mého AP? IP Scanner mám ale nevím jaké rozmezí IP adres zadat...??? Děkuji
Lamka

Uživatelský avatar
benik.martin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 968
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod benik.martin » 06 úno 2008 15:26

jinak mám stejný problém jako ty,v pátek mi přijede poskytovatel internetu a zapjí to takhle: mám svůj PC propojený s anténou přímo kabelem a poté chci notebooky co jsou doma připojit bezdrátově (drátově bezdrátově,je to jedno :wink: ) takže: nejdřiv potřebuješ AP,který ti signál přijme z antény...poté potřebuješ router (v mém bezdrátovém případě druhé AP),které ti signál rozešle dále..ovšem nevím jak to je s nastavováním a tak..jestli chceš,hned v pátek večer sem napíšu jak to u mě dopadlo :wink:
zákl: MSI K9N6SGM-V
proc: AMD Sempron 3000+
RAM: 2GB DDR2 667 MHz - integr. graf: 256 MB
HDD: 149 GB
Windows XP Home SP3

CarlozH
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jasně napiš

Příspěvekod CarlozH » 06 úno 2008 15:34

Určitě napiš jak to u tebe dopadlo, přesně jako ty, to mám já akorát že mezi anténou a PC mám ještě to AP a to je to co řeším jestli by tam stačil hodit Switch nebo Router, jsem zvědavý co udělají u tebe.
Lamka

Uživatelský avatar
benik.martin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 968
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod benik.martin » 14 úno 2008 18:42

tak jak to s tebou vypadá,dnes (konečně!!) mi to doma připojili,tak mám se s tim vypisovat jak to má?? :wink:
zákl: MSI K9N6SGM-V
proc: AMD Sempron 3000+
RAM: 2GB DDR2 667 MHz - integr. graf: 256 MB
HDD: 149 GB
Windows XP Home SP3

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 15 úno 2008 08:51

Určitě, jsou zde i jiní, kteří někdy v budoucnu, budou stát před stejným problémem. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
benik.martin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 968
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod benik.martin » 15 úno 2008 14:24

tak tedy:
Z antény mi vede kabel (ne přesně tento,jen kvuli koncovce :wink: ) do prvního AP (namísto té anténky). Z něj normálním křížovým kabelem do druhého toho samého AP. Z něj vede opět křížový kabel přímo mě do PC a anténka vysílá signál bezdrátově po domě 8) jsem moc spokojenej, má to super dosah,jen záleží z čeho máte udělanej barák aby to prošlo stěnama :lol: Já sem v pohodě 8) Jinak samozřejmě obě AP jsou napojeny normálně do elektrický sítě..O nastavení jsem řekl svému poskytovateli, nevím jesi bych to nastavil sám ale obávám se že ne,že to musej oni nastavit u nich :wink: Tak takhle,snad je to fšechno 8)
zákl: MSI K9N6SGM-V
proc: AMD Sempron 3000+
RAM: 2GB DDR2 667 MHz - integr. graf: 256 MB
HDD: 149 GB
Windows XP Home SP3


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2292
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Switch s POE
    od Revolucionar » 29 úno 2024 15:38 » v Sítě - hardware
    0
    597
    od Revolucionar Zobrazit poslední příspěvek
    29 úno 2024 15:38
  • KVM Switch Příloha(y)
    od FrankEden » 06 led 2024 18:53 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1601
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 14:13
  • KVM switch u MSI MAG 274UPF
    od michalkoo10 » 22 bře 2024 09:59 » v Vše ostatní (hw)
    4
    564
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 10:22
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1181
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů