Antena?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

keik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: leden 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Antena?

Příspěvekod keik » 25 úno 2008 21:24

Mam doma router ktery vysila wifi signal, mam na nej napojeny notebook pres wifi a jedno PC pres kabel, chtel bych na to jeste napojit PC ktere je ale od routeru docela daleko, a nejak se mi nechce tahat kabel. Tak tak koukam po netu a vidim nejake anteny:-) tak se chce zeptat kdybych do toho vzdaleneho PC pichnul tady tu antenu http://i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=523 , tak by nebyl potreba zaden kabel a vse by byzelo ok?!:-) podobne jako na notebooku(bez kablu)?! :-) :oops:

Diky za radu:-)

jestli je po treba vedet tam mam router D-LINK DSL-G664T

Reklama
Uživatelský avatar
Argoneus
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Argoneus » 25 úno 2008 21:28

na co takovou anténu? já to mam vyřešené jednoduše, třetí PC mam napojené speciální USB flashkou, vypadá to jako obyčejný flashdisk ale je to wifi přijímač přímo pro tvůj typ routeru. Zkus pohledat, jestli k tvému typu něco takového je. Já sem ten router koupil v akci a už tam tohleto bylo :)

keik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: leden 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod keik » 25 úno 2008 21:38

No a na tu antenku by to neficelo? je to docela levne tak me to zajima. A prave ze ja nikde nemuzu najit ty USB zarizeni:-( muzem mi poslat nejaky odkaz na to?

Diky

Uživatelský avatar
Brumteles68
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 385
Registrován: únor 08
Bydliště: Vranov nad Topľou SR
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Brumteles68 » 25 úno 2008 21:48

Ak môžem poradiť, tak ja mám v PC wifi kartu cca 600sk tá už má odnímateľnú anténu na ktorú som fungoval asi mesiac a potom som ju vymenil za ant. domácej výroby- vygogluj si anténa plechovka. Tá mi frčí OK. Momentálne sila signálu Vynikajúca, rýchlost 54Mb/s.

keik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: leden 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod keik » 26 úno 2008 08:27

a slo by to teda s tou antenou na kterou sem daval odkaz?

Uživatelský avatar
Brumteles68
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 385
Registrován: únor 08
Bydliště: Vranov nad Topľou SR
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Brumteles68 » 26 úno 2008 09:19

Všetko to závisí od vzdialenosti medzi jednotlivými zariadeniami a podmienkami prenosu sig.(rušenie niektorými el. spotrebičmi, stenami a i.) Ja som mal takúto skúsenosť: spojenie medzi rutrom a PC bolo OK, sieť mi nepadala, ale rýchloať ktorú mi garantoval poskytovateľ nebola dosahovaná iba ak som mal komp otočený tak, že zadná strana s anténou od wifi bola nasmerovaná približne v smere šírenia sig. od rutra. Ak som mal komp na mieste v skrinke, rýchlosť som mal namiesto 3072 kbps iba nejakých 950. Skúšal som podobnú anténu ako je tá ktorú si plánuješ zakúpiť ibaže nemala kábel, priamo sa zapájala na konaktor wifi, a bolo to to isté ako predtým. Preto som volil takéto riešenie. Ak ti môžem poradiť, najlepšie by bolo ak by ti ju niekto požičial na vyskúšanie. Neviem či tých 5 Db by nebolo málo. vravým všetko to je od podmienok šírenia sig.A potom sa zariaď podľa ceny, alebo si kúp výkonnejšiu, alebo ak si šikovný tak si ju urob. http://www.maco.sk/wireless/cantenna.html Cenovo ťa vyjde lacnejšie (konektor asi 110sk kabel 2m 20sk...) výkonnejšia u nás stojí cca 1000sk. :wink: Ak ti to pôjde a nebudeš spokojný zo vzhľadom, tak si kup originál. Tu budeš mať záruku že ti to pôjde a nadáš zbytočne prachy za niečo čo ti bude zbytočne zaberať miesto na stole.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti