Síťové karty se nevidí

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Alky
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Síťové karty se nevidí

Příspěvekod Alky » 18 lis 2006 15:00

Zdar
Chtěl sem propojit Pc a notebook klasicky přes síťovky ale nefunguje to.1 počítač je klasický PC,druhý je notebook,ale to by na to stejně nemělo mít vliv.Když je propojim kabelem (100% crosslink),diody na pc ani nebliknou.Jinak obě síťovky sou v pořádku a funkční.Ikony v oznamovací oblasti hlásí,že síťový kabel byl odpojen.
Konfigurace PC - 1GHZ AMD, 1024MB RAm,Radeon 8500, Windows XP Home, síťovka - Realtek RTL8139
Konfigurace notebook - Sempron 3000+,mobile Radeon 200,1024 MB Ram,Windows XP Home
síťovka Realtek RTL8139/810x

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 06 pro 2006 21:10

no pokud jsou funkční síťovky tak asi nebude funkční kabel že...zkoušel si jiný kabel?
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 07 pro 2006 07:13

Jak píše Weslo, pokud je všechno OK, pak je v řiti kabel. Pokud máš možnost, tak si ho nech projet na testeru. Kdejaký servisák od počítačů by ho měl mít a snad by ani nemusel blbě remcat, že obětuje deset vteřin života, zadarmo, na test kabelu. Případně si půjč kabel od známého. Každopádně si obstarej minimálně ještě jeden kabel domů, jako rezervu (a taky, abys mohl půjčovat kamarádům na testy). Já osobně mám doma krabici, kde mám hafo 1m kabelů, několik 2, 3, 5m, dva 10m a končím jedním 30m. Samozřejmě, ne každý má možnosti, jako já, ale jeden, dva kabely navíc, by měla být povinnost.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů