Zbook G6 - windows na pomalejším disku

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6599
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod RIKI22 » 09 črc 2024 23:14

Skús na skúšku inštaláciu a nechaj zapojený iba jeden disk ten Samsung 990.Potom nechaj zapojený iba ten SSD, či vyskočí opäť modrá obrazovka pri oboch.

Reklama
Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1478
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod šulda » 10 črc 2024 01:35

Qinter>> Při instalaci win vždy zapojený jen disk na který je chceš instalovat, ostatní odpojit.
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod Qinter » 10 črc 2024 05:29

Tak jsem zapojil jeden 990 a jede. Akorát teď jak mám zapojený druhý 990 a to staré 2,5 SSD, tak to staré SSD vidím že má ještě nějaké oddíly, které asi byly z předešlého Windows. Nejde mi to odstranit. Vadi to něčemu ? Ikdyž jsem je ještě formátoval oba nově připojene disky. (Mám tam tedy 3 disky, ten starý 2,5 tam nechám nevím co s ním když ho vytáhnu..)

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11017
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod zeus » 10 črc 2024 07:44

Proto jsi mel mit tu 2,5" pripojenou, abys ji mohl snadno smazat uz pri te instalaci. Ted to napravis treba diskpartem (s override) nebo znovu bootem instalacky.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1478
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod šulda » 10 črc 2024 09:57

Youtube - diskpart mazání oddílů
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vymazání oddílu na disku Windows 11

Příspěvekod Qinter » 10 črc 2024 10:17

Omylem jsme zamkl minulé vlákno, kdyžtak prosím o opravu..

Jeden komentář byl že jsem mel nechat starý ssd disk 2,5 v PC a vymazat ho při instalaci, no asi jsem to dělal špatně jen jsem dával formátovat disky a při výběru disku pro instalaci tam toho šlo vidět hafo kam to jde dát. Když jsem vybral jeden disk M2, tak jsem postupoval dále v instalaci akorát poté mi vyskakovala modrá obrazovka s chybami. Takže jsem odpojil ty dva disky a nechal tam jen jeden 990 a poté instaloval na něj. Tady mi to zase nešlo vybrat při výběru disku kam se Windows má instalovat protože mi to psalo že to nelze. Tak jsem vybral oddíl a dal odstranit. Poté už šlo v pohodě na tento disk instalovat.

Tak teď nevím, mám použít ten sw na čištění disků nebo provést znova instalaci i se zapojenými disky opět. A u všech naklikat odstranit?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11017
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání oddílu na disku Windows 11

Příspěvekod zeus » 10 črc 2024 10:23

Nepsal jsem ti "znova instalaci", ale "znovu bootem instalacky" - tedy tam, kde jsi vybiral disk pro instalaci, ty oddily v pohode smaznes. Ale taky jsem psal, jde to i primo v bezicich win, jen je potreba se ponorit do prikazove radky a trosku tomu domluvit.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1478
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání oddílu na disku Windows 11

Příspěvekod šulda » 10 črc 2024 10:47

Žadost o odemknutí tématu bys za 7let mohl znát a obzvlášť když se ti to nestalo poprvé :roll: Nahlásit a zvolit důvod nahlášení viz příloha. V tom zamknutém tématu už máš napsáno co dělat.
Screenshot_2024-07-10-10-43-49-635_com.opera.browser.jpg
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28632
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod Martab » 10 črc 2024 13:38

Sloučeno a odemknuto, příště prosím téma nahlásit pro odemčení.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod Qinter » 13 črc 2024 09:45

Tak jsem nejspíše přišel na další podivnou věc - počítač se chová divně v režimu spánku. Včera večer jsem jej tam dal a asi po půl hodině jsem si všiml že větráky fungují a svítí zapínací tlačítko. Klikáním na myš žádná reakce, tak stejně když jsem tlačítko zmáčkl. Takže jsem jej podržel a počítač se vypl. Poté jsem jej znova dal do režimu spánku a už to neřešil. Ráno jsem se podíval na PC a byl vypnutý, nebyl v režimu spánku. Takže se sám vypl.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 54251
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod petr22 » 13 črc 2024 10:24

Podivne chovani je u HP pocitacu standard :-)

Pockej az se ti zapne sam v brasne a vytahnes opravdu hodne zahraty vytuhnuty notebook, ventilatory na plno.

Pokud jsi to jeste neudelal, aktualizuj BIOS, staci stahnout z webu HP a spustit tu jejich utilitu nebo pres BIOS
primo z webu hp. U HP notasu je to naprosto kriticke aktualizovat BIOS.

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zbook G6 - windows na pomalejším disku

Příspěvekod Qinter » 13 črc 2024 18:13

To jsem uz delal, z HP support assistant jsem stahl vsechny aktualizace, ktere mi to nabizi. Kdyz se podivam na online stranky, tak je verze 1.28.00 Rev. A, a z HP Support Assistant vidim Ver 01.28.00, takze nevim jestli to je ta co je na internetu prezentovana ale podle HP support assistant jiz nejsou dalsi aktualizace. Na starem zbook g3 se mi to nikdy nestalo a ani nevim kdy jsem tam naposledy delal nejake aktualizace... spise si myslim ze to je tim win 11 :) takze docela parada protoze jsem rezim spanku docela vyuzival aby se mi nezavrelo tech X veci na kterych jsem pracoval. Takto ted budu muset vsechno pracne vypnout na vsech obrazovkach a pri novem startu zase vse zapnout :/

Dodatečně přidáno po 12 minutách 59 vteřinách:
Tak jsem si našel nějaké info, mozna je to rezim hiberbnace - i kdyby ne tak to ze se ten pc vypne v rezimu spanku me docela stve protoze se pri tom premichaly i ikonky na displeji :). Tak jsem si nasel : https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 3c075147ed

Dal jsem tam jak pro napajeni z baterky tak pro napajeni ze site hodnotu 0 = to znamena nikdy. Uvidim dnes vecer.. kazdopadne to ze se ten pc v rezimu spanku nejak "zapne" a nijak neraguje, az na podrzeni zapinaciho tlacitka a opetovneho zapnuti asi nebude reseni. Ale dnes jsem to dal do rezimu spanku a nestalo se to takze mozna nejaka vyjimka :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti