HP LaserJet2550- fake uviznuti papiru

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

HP LaserJet2550- fake uviznuti papiru

Příspěvekod Lummox » 08 bře 2005 00:41

Zdravim, mam dotaz - kdyz mam v zasobniku (HP LaserJet2550 - standartni jednozasobnikova) papir, vypnu tiskarnu a omylem odeberu ze zasobniku tiskarny papiry tak, ze tam zadny neni, a zapnu ji, tiskarna si mysli ze je papir nekde uviznuty a nechce spolupracovat. Jak mam odstranit uviznuty papir z tiskarny, kdyz vim, ze nikde neuvizl?? Jde to nejak obejit? Tzn. vysvetlit tiskarne, ze tam opravdu zadny uviznuty papir neni a aby tiskla v klidu dal? Tento problem se mi stal asi 3x hned po koupi- jelikoz jsem byl zvykli z DeskJet 920 klidne papiry ze zasobniku odebirat a mezitim vypinat/zapinat tiskarnu na kterou stav papiru nikterak nemel vliv, bylo pro mne velkym prekvapenim, ze u LaserJet je to takhle komplikovane- dokonce jsem to povazoval za chybu- a tak jsem tiskarnu vezl k oprave- samozrejme zakon schvalnosti - cestou se tak rozkodrcala, ze kdyz jsem prijel do obchodu, fungovala bez problemu. Jednou se mi ji podarilo zprovoznit stale dokola opetovnym oteviranim, zaviranim krytu, vytahovanim tisk. valce, toneru, zadnich dvirek- proste vseho, co je psano na odstraneni papiru, ale tekly mi u toho nervy- a podle mne to stejne byla spis nahoda...
Nevite nekdo co s tim?

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 09 bře 2005 17:30

Když selžou pokusy, podívej se do manuálu :wink:. Tam píšou něco ve smyslu, že indikátor Pozor svítí v případech kdy je papír zaseknutej, nebo v tiskárně vůbec není. Ona ti teda neřve proto že by si myslela že je tam papír zaseknutej, ale protože pozná že tam žádnej papír nemá.
V manuálu se dále píše: Po stisknutí tlačítka Pokračovat a ručním založení papíru nebo odstranění chyb lze pokračovat v tisku. Nevím jestli je tenhle postup závaznej, u HP920C to funguje tak, že tam nacpeš papír, zmáčkneš tlačítko pro pokračování tisku a valíš dál...

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 10 bře 2005 12:30

eeeeh, sorry, to jsem asi nezminil - ty papiry tam samozrejme zase vratim!!!
Ale problem je v tom, ze mi pise uviznuty papir- a at mackam na tlacitko pokracovat, jak mackam- tiskarna si hlasi svoje a nespolupracuje.. :o(

To znamena, ze ona si skutecne mysli, ze ji nekde uviznul papir, kdyz posledni stav pred vypnutim mela - "zasobnik obsahuje papir", a po zapnuti "zadnej papir nemam-nekam zmizel, asi jsem ho sesrotovala"...

Jinak manual se o nicem jako: pozor, nevytahujte papir ze zasobniku kdyz je vypnuta tiskarna, mohlo by dojit k problemu nezminuje... :o(

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 bře 2005 14:11

Může se jednat o chybku v ovladačích, zkus je přeinstalovat. Sem to z toho manuálu pochopil tak, že by se mělo prvně zmáčknout tlačítko pro pokračování a pak až založit papíry. Jak sem psal netuším jestli by měl bejt tenhle postup závaznej.
Co když založíš papír, vypneš a zapneš?

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 10 bře 2005 17:45

tak jsem se ptal v Mironetu a podle nich je to zavisle spis na tom odpojeni od site - ze se to pry stava. Tak jsem to prubnul a funguje to- i kdyz treba az po 1 hodine...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 bře 2005 22:42

It isn't bug it's a feature :D :D :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1820
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů