zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod kirmakX6on » 16 led 2018 07:39

Na zadní straně interní čtečky karet http://www.akasa.com.tw/search.php?seed=AK-HC-05U3BK je USB 3.0 A male konektor. V návodu k jeho funkci není nic víc než mně nejasný obrázek jeho zapojení (který je v návodu nechaný bez komentáře):
zap.png


návod na: http://www.akasa.com.tw/download/manual ... lation.pdf

Chápe někdo
1. k čemu ten kabel je a
2. jak se má zapojit ?

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod cejny » 16 led 2018 08:42

Zapoj do desky usb3, napajeni a usb2 do desky. Je to ve stejnem poradi jako na tom obrazku v manualu.

Sata kabl je na pripojeni na sata konektor desky a ten usb3 samec tam asi bude pro ty co nemaj patricne spesl konektor na desce nebo je jiz zabrane.
Pokud mas kam pichnout ten siroke usb3 tak ho pichni do desky. Muze bit pouzit jen jeden usb3 zezadu, usb nepocita ze bude soucastne pripojeno na vice pc.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod Zivan » 16 led 2018 09:58

Jen tipuji podle toho manualu:
- (e) interni USB 3.0 bude pro ty dva USB 3.0 porty
- (f) napájení je jasné
- (g) interni USB 2.0 pro 4x USB 2.0 hub
- (h) SATA kabel bude potřeba pro eSata port
- (i) USB 3.0 A pro tu cteku karet? Podle manualu je to USB 3.0 ctecka.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod kirmakX6on » 17 led 2018 05:58

některý jiný modely čteček karet ale ten externí usb kabel nemají ...mají jen usb kabel do základní desky a přitom též obsahují jak čtečku karet, tak usb 3 porty... Např. http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl= ... AK-HC-07BK

tzn. myslím, že čtečka může používat ten stejnej kabel jako usb porty

Pokud to tam mají jen jako volitelnej způsob zapojení (což by mohlo bejt, jde pokud vím o nejdražší model), tak by to bylo fajn, ale jestli to MUSÍ být vyvedeno z vnitřku pc na zadní stranu do usb portu, tak to mi přijde trochu jetý. U interní čtečky bych si představoval, že bude vevnitř pc celá a ne že budu muset do zadní strany počítače dělat díru, abych jí mohl vyvést kabel.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod Zivan » 17 led 2018 09:06

Ten panel mas doma? Pokud jo, tak nejjednodusi je to zkusit.

Vidim tam rozdil v tom, ze ten prvni panel ma podle popisu jen USB 2.0 hub a ten druhy uz USB 3.0. Interni USB je 2x port, do jednoho muze byt zapojena ta USB 3.0 ctecka a do druheho ten hub, treti USB 3.0 z desky pak neni potreba. Tedy pokud jsou ty dva zlute porty opravdu jen napajeci a ne datove.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod kirmakX6on » 17 led 2018 09:16

nene, bohužel to nemám doma ..u mě je to naopak ..chci nějakou čtečku karet a tohle je horký kandidát. (bohatě by nicméně stačila čtečka bez jakýhokoliv USB 3 ...v základní desce mám jen jeden usb3 vstup a ten je zabranej, protože mám USB3 již na skříni vyvedený ...takže stejně budu muset koupit redukci na USB2 a tak tu rychlost USB3 u čtečky a jejich USB portů asi nevyužiju ..což mi ale nijak nevadí, já hlavně chci, aby to byla do 5,25 pozice a byla univerzální ..a esata vývod se taky hodí) Akorát nerad kupuju něco, co nevím, jak funguje :-D Ale tak asi ji koupím i tak.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 21 vteřinách:
je mi teda nicméně záhadou, proč asi neexistuje nějaká "rozdvojka", která by na jedné straně šla zastrčit do základní desky a na druhé straně kabelu by byly dva ty 19pin/20pin otvory pro USB3 kabely. Stejně to tak každej hub přece musí mít ...několik USB portů sdílí jeden kabel a nakonec to vše jde do jednoho 19pinu do základní desky. Tohle by bylo ideální řešení, ale bohužel jsem nic takového nikde nenašel.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod Zivan » 17 led 2018 12:42

Ale USB hub obsahuje i elektroniku s cipem, neni to jen jednoduche propojeni. Takze "rozdvojka" na 2x 19/20 pin by nefungovala, tedy mozna jo, ale nesmel bys do tech pripojenych portu zapojit vice veci najednou.

Takze by ti vlastne stacila i obycejna USB 2.0 ctecka karet, jen ji potrebujes do 5,25" pozice?

Redukci a do ni libovolnou 3,5" ctecku nechces?
https://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/ki ... d-mf-520/#
https://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/ki ... k-hda-05/#
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zapojení čtečky karet (usb kabel na zadní straně)

Příspěvekod kirmakX6on » 18 led 2018 04:54

aha, to jsem nevěděl, že hub obsahuje i další elektroniku ..tím se to vysvětluje

a dík za ten nápad koupit redukci z 3,5 na 5,25 pozici. Kouknu na to.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů