ASUS ROG Strix Fusion 500 - Recenze

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Hanzr
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

ASUS ROG Strix Fusion 500 - Recenze

Příspěvekod Hanzr » 24 zář 2019 22:54

Sice již v dnešní době existuje možnost bezdrátových technologií které se nachází i v herních sluchátkách avšak se stále vyrábějí klasická drátová sluchátka jako jsou ASUS ROG Strix Fusion 500.

Balení a zapojení
Po otevření zajímavě sestavené krabice nalezneme sluchátka, jeden pár kožených měničů, 2 metrový kabel pro sluchátka a nějaké ty prospekty pro start a záruční list. Nenachází se zde klasické ovládání na kabelu jako u většiny sluchátek ale ovládání je zabudování do levého sluchátka pomocí dotykového senzoru po celém sluchátku. Sluchátka jsou klasicky Plug and Play, prostě vytáhnete sluchátka z krabice, do sluchátek připojíte mikroUSB konektor (který se po chvíli stejně vyviklá) a druhý konec klasické USB-A připojíte do svého počítače a můžete hrát. Bohužel, nenachází se zde žádný ekvalizér pro nastavení zvuku takže nemáte možnost jak si zvuk upravit což je škoda.

asus-fusion-4.jpg


Zpracování
Sluchátka jsou vyrobená z plastu a z kovu, kovová část se nachází v takzvaném mostu který krásně zpevňuje celou konstrukci sluchátek a celkově jsou velmi robustní. Sluchátka mají také možnost výměny měničů na sluchátkách, jeden pár kožených a druhý látkových měničů, osobně mě potěšily spíše ty látkové ve kterých se mi tolik nepotily uši ale to je na každém jak mu to vyhovuje. Na každém sluchátku nalezneme barevné RGB podsvícení které si může člověk změnit přes jednoduchou aplikaci ROG Armoury nebo přes telefonní aplikaci AURA Headset. Celkově se mi zpracování těchto sluchátek velmi líbí a působí fakt moderně a cool.

Funkce
Sluchátka se chlubí především tím že mají nový 7.1 prostorový zvuk ale, pozor, je to jen virtuálně vytvoření prostorový zvuk a nikdy to nebude takový prostorový zvuk jako kdyby ty sluchátka měli 7 reproduktorů a 1 subwoofer. Na levém sluchátku se nachází takové tlačítko kterým si ten virtuální prostorový zvuk můžete zapnout či vypnout. Ano, dá se to poslouchat, není to zase tak drastické, najdou se lidi kteří řeknou že je to paráda a co bych chtěl víc ale mě osobně to neuchvátilo. Ve sluchátkách je zabudovaný převaděč ESC 9018 DAC a zesilovač ESS 9601 a to z toho důvodu že ty sluchátka nemají jak jsem již zmínil žádnou možnost nastavení ekvalizéru či nějakých módů, takže se po připojení chovají jako zvuková karta. Sluchátka na to že jsou USB hrají až překvapivě dobře, pro líné lidi co si prostě chtějí jen zapojit sluchátka a hrát je to ideální volba. Výsuvný mikrofon taky nezní úplně špatně a nenáročnému hráči postačí ale přeci jen bych se osobně poohlédl po nějakém samostatném mikrofonu. Největší absurditou mi přišlo proč mají tyto sluchátka zabudované bluetooth a to jen kvůli přepínání RGB podsvícení, to je dle mého absolutně zbytečné a RGB podsvícení na sluchátkách je také blbost ale je rok 2019 a vše musí svítit jak ulice v Tokiu. Dotykový senzor na levém sluchátku funguje docela obstojně, osobně jsem čekal že to bude horší ale funguje skvěle, sice to chce trošku zvyku na to ovládání ale dá se to.

Výstřižek.JPG


Závěr
Sluchátka jsou pevná a vypadají na pohled hezky, za mě velké plus za látkové měniče, nepotí se pod nimi tolik uši. Kvalita zvuku taky není špatná ale ta virtuální 7.1 je taková dost otřepaná a já jsem jí nepřišel na chuť. Sluchátka stačí pouze připojit a můžete fungovat což je na jednu stranu super ale na druhou bych stranu bych ocenil software ve kterém by byla možnost si sluchátka více nastavit po zvukové stránce a né jen RGB podsvícení. Největší blbostí pro mě je důvod zabudování bluetooth do sluchátek a to jen na přepínání RGB posvícení, to se na mě nezlobte ale to je taková zbytečná věc. Mikrofon bude stačit tomu kdo si jen občas zahraje s kamarády úplně dostatečně, zvuk z něj se dá poslouchat a ani tolik netrhá uši. Dotykový senzor funguje tak jak má a dle mého je kvalitně zpracovaný. A opět se dostáváme k ceně, v momentální době si můžete sluchátka pořídit od 3500,- korun a upřímně dle mého je ta cena hodně přemrštěná, osobně bych cenu stáhl tak na 2000-2500,- což by mi přišla odpovídající cena ale chápu že cenu dělá značka.

Celkové hodnocení: 6/10

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13612
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1439
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • Asus Strix B450-F (w/ 5800x) 2NVME+2SATA?
    od holatir427 » 05 lis 2023 08:31 » v Problémy s hardwarem
    3
    1234
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 17:14
  • Asus ROG Delta Core - Recenze
    od KingGustavo » 03 říj 2023 14:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    4420
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 18:27
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    690
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů