Doba pro koupi PC? Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?

Příspěvekod ITCrowd » 02 dub 2020 13:04

Osobně se domnívám, že v nynější situaci je to jen zbytečné mlácení prázdné slámy. Prů*er je globálního charakteru a zasáhne to všechno a všechny a pochybuju o tom, že by dnes někdo mohl aspoň přibližně odhadnout, co bude, až to všechno skončí.
Co se týče dalšího - jsem a vždycky jsem byl přesvědčen, že politici jsou lidé, kteří nerozumí ničemu (kromě vlastní kapsy), protože kdyby aspoň něco pořádně uměli, živili by se tím, čemu rozumnějí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?

Příspěvekod bohnice05 » 21 dub 2020 18:25

OT: Abych přispěl se svou troškou do mlýna. Atari má i podle mě pravdu. Slova mají svůj význam. Jelikož jsem právník a slovíčkařením se živím, tak o tom něco málo vím. Z něčeho ČNB obvinit a pak k tomu nemít ani argumenty, je asi zhruba tak na úrovni plácání dědků u piva, jak v té Praze a Bruselu jsou všichni hajzlové zkorumpovaní. Když něčemu nerozumím, není to přece konec světa, ale prostě se k tomu nevyjadřuji.

Teď si říkám, jestli jsem se měl vyjadřovat já k tomuhle :lol:

Jinak k věci: Taky teď skládám novou sestavu a jdu do toho co nejdřív. Nemám k tomu žádné podklady, ale je to prostě takový pocit. Nemyslím si, že by ty ceny teď byly nějak astronomické a pokud to půjde dolů, asi to zamrzí a zanadávám si, ale co už. Nějaká ta tisícovka mě v tom rozpočtu už nevytrhne. Naopak pokud to půjde nahoru, budu hodně litovat, že jsem do toho už nešel ;) .
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?

Příspěvekod vlazy » 21 dub 2020 19:34

bohnice05:
Atari mne vytrollovat nedokázal a tak vidím, že se našel další takový co se o to pokouší. Já jsem už to tu dostatečně vysvětlil jak jsem to myslel, ale je vidět, že jsou tu takoví co to záměrně pochopit nechtějí a hledají si tak záminku k trollování. Nikoho z ničeho neobviňuji, tak jak se mi to snažíš podsouvat. Další trollování si laskavě nech pro sebe a nebo si na to najdi jinou oběť, protože ode mne na diskuzi takovým stylem očekávej NO KOMMENT. :mad:

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?

Příspěvekod Zivan » 22 dub 2020 09:01

Vratim se k puvodnimu dotazu, pokud nekdo predpoklada ztratu zamestnani, vyrazne snizeni prijmu, tak je prece blbost vrazit treba 30 tisic do pocitace. Pokud mu to PC ty penize nevydela, tak je to jen utraceni penez, ktere mohl v budoucich financnich problemech pouzit lepe. A dal pouzivat soucasne stare PC.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?

Příspěvekod bohnice05 » 22 dub 2020 14:56

Zivan píše:Vratim se k puvodnimu dotazu, pokud nekdo predpoklada ztratu zamestnani, vyrazne snizeni prijmu, tak je prece blbost vrazit treba 30 tisic do pocitace. Pokud mu to PC ty penize nevydela, tak je to jen utraceni penez, ktere mohl v budoucich financnich problemech pouzit lepe. A dal pouzivat soucasne stare PC.


Takhle původní dotaz nezněl. Pokud se někdo obává nebo dokonce očekává výpadek příjmů, tak je samozřejmě hloupost kupovat PC, pokud mu tedy právě to PC peníze nezajistí. To je samozřejmě pravda. Jsou ale lidi, kteří ví, že ja tahle krize na příjmu neohrozí nebo jejich příjmy možná i posílí. A ne, nemyslím tím "koronašmejdy", ale spíš lidi, kteří dělají svou práci nadstandardně a v době krize, kdy dochází k pročištění trhu od nekvalitní či průměrné konkurence, jim to vlastně může prospět. Proto bych tohle asi nechal na zvážení každého, jestli ty peníze na PC má nebo je potřebuje nechat na krizi, aby měl co jíst.

Původní otázka se přece týkala vývoje cen komponent, které už nyní mírně zdražily. Tazatel se ptal, jestli se dá očekávat, že se ceny vrátí nebo půjdou ještě nahoru a také se ptal, zda do léta nejsou plánovány nové modely GPU a CPU, což by mohl také s cenami pohnout.

Takže asi tak.
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doba pro koupi PC?  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 23 dub 2020 09:37

Gratuluji tímto všem, kteří se podíleli na překlopení diskuze ohledně doby pro koupi PC do polohy měnová politika ČNB. Vzhledem k tomu, že původní tazatel už se nevrátil, zřejmě mu a) několik prvních odpovědí postačilo, b) téma ČNB ho nezajímá.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů