Kde nakupujete síťařinu?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

cervcek
Level 5
Level 5
Pohlaví: Muž

Kde nakupujete síťařinu?

Příspěvekod cervcek » 16 říj 2020 21:24

Ahoj, prosím o doporučení, kde nekupujete materiál na sítě. Realizuji malou firemní síť bez serverů, čistě jen rozvody, zásuvky, patch panel, rack, switch, pár AP, příprava na IP kamery - však to určitě znáte.

Po čerstvé zkušenosti s internetovým obchodem Whaat jsem zklamaný přístupem obchodníka, takže bych příště nerad naletěl.

Díky za recenze na vaše oblíbené obchody.

Občas jsem trošku natvrdlý, takže se mou mějte, prosím, trošku trpělivost.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Re: Kde nakupujete síťařinu?

Příspěvekod petr22 » 16 říj 2020 21:33

Toto je material, co se nekupuje v elektru v obchodnich centrech....

https://www.krup.cz/

Dodnes si pamatuju jak jsme tam kdysi jeli ve trech - jeden mel vybrane penize z pokladny,
druhy umel ridit sluzebni auto s automatickou prevodovkou a treti vedel kde to je :-)

cervcek
Level 5
Level 5

Příspěvekod cervcek » 16 říj 2020 21:49

No ehop vypadal celkem slušně, líbilo se mi, že mají velký výběr, ale zásilku mi rozdělili nadvakrát, že prý polovinu nemají i přes to, že jsem objednával vše skladem. Půlka přišla začátkem týdne, oproti dodáku chyběla bedna s UTPčkem, vyfakturováno bylo, skladník tvrdil, že to balil, přitom by se to do té krabice na objem vše nenaskládalo. Po několika telefonátech dopošlou ve třetí zásilce, až objednají u svého dodavatele, že druhou zásilku už zabalili a měla by dojít do konve tohoto týdne. Když jsem zapojoval patch panel, tak jsem si dnes všimnul, že polovina keystonů je CAT5e a polovina CAT6 i když jsem objednával všechny stejný. Pak v tom mají mít pořádek. Zkrátka všechno špatně. Šéf na dálku zaplatil předem, abych nemusel řešit dobírku za 15k a já v pondělí nebudu mít do čeho píchnout, jestli nedorazí zbytek... Kamery a NVR už budu určitě objednávat jinde.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod petr22 » 16 říj 2020 21:56

To potom ale nebude prodejce, to je preposilac a objednavac z cizich skladu, pak to tak dopada.

Druha vec co lidi netusi je zivotnost cca 20 let - pak se treba deje to, ze v horku prestavaji fungovat
sitove zasuvky a musi se vymenit. Tak aby se s tim pocitalo, i kdyz to bude v tomhle pripade zadlouho.

cervcek
Level 5
Level 5

Příspěvekod cervcek » 16 říj 2020 22:07

Zásuvky mám objednaný od ABB, kabeláž Solarix, keystony taky. Jestli to za 20 let odejde, tak se to vymění, mám to celý v lištách, protože je nutné pracovat za plnýho provozu a nemůžu na 3 dny zavřít místnost, kde se kompletují součástky, kvůli zednickým úpravám. Kabely u patch panelu mají dostatečný průvěs na výměnu keystonů na několikrát, u zásuvek ten kabel asi nebude prostor dělat velký rezervy, maximálně tak na 2 výměny, ale kdo ví, kam se kabeláž posune za těch 20 let.

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2020 15:23

My hodně věcí berem od autocontu - to je ale včetně práce. Jinak jsme brávali z lanshopu, ale ten už myslím skončil...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

karlos
Master Level 8
Master Level 8

Příspěvekod karlos » 17 říj 2020 16:11

Elfetex, TME,...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

FIDLIK
Level 4.5
Level 4.5

Příspěvekod FIDLIK » 17 říj 2020 19:46

Osobně mohu doporučit Sonepar/Elektram
i7-2700K, GB Z77M-D3H, MSI R9 380 Gaming 4G, 1x4GB 1x8GB 1600 Kingstone, 256GB SSD (Intel), 1TB 2,5" WD Black, NZXT S340 + Be Quiet! Pure Power L8-530W + 6xF12 LS

gogo1963
Level 5
Level 5

Příspěvekod gogo1963 » 18 říj 2020 02:44

Do "Krupu" chodím často, v Brně, i bez objednávky, nikdy jsem neodešel s prázdnou ...

Zpět na “Vše ostatní (hw)”