pomalá LAN v pc/ntb

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

winn-s
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod winn-s » 09 bře 2021 16:49

Zdravím,
setkal se někdo s tím, že by mu 100Mbps LAN v ntb Lenovo g580 i5, ssd, ram 8GB, nebo jiném pc svištěla celých krásných 12-16 Mbps ze 300 (zkoušeno snad už vše) a přišel na to čím to je? Může se nějakým způsobem porouchat na takovouto rychlost? (wifi je v pohodě).
Síť je celá 1Gb a kromě ještě jednoho PC Zotac CI320 nano, který má také 1Gb lan, ale nedosahuje plné rychlosti (jen cca 130Mbps ze 300), všechny ostatní PC a přístroje sviští krásně.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod ITCrowd » 09 bře 2021 19:13

Vítej na PC-HELP!
Vůbec není pochopitelné oč jde. Pokud odhaduji správně, tak je jedno PC pomalejší??
Dej sem screen rychlosti (příklad je na wifi, ale zajímá mě LAN):
Přílohy
1_3Gbps.png
1_3Gbps.png (20.05 KiB) Zobrazeno 923 x
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod zeus » 09 bře 2021 21:41

Mozna by nas ale mela zajimat rychlost Wifi, protoze to porovnava s 300, coz je pro LAN opravdu neobvykla rychlost.
Tedy pokud to neni rychlost internetu dle smlouvy.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod ITCrowd » 09 bře 2021 23:05

A to si myslím, že tak je, bo UPC má 300.
Proto chci LAN, jelikož může být na vině kabel, nebo tam má 100Mbit switch. PC bude mít určitě gigabitovou síťovku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod zeus » 10 bře 2021 12:19

Taky jsem byl prekvapen, ale notas ma fakt jen 100M LAN.
Lenovo píše:802.11n WiFi, 10/100M LAN (RJ-45 connector)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

winn-s
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod winn-s » 10 bře 2021 14:03

zkusim to popsat trochu více srozumitelně :
do baráku je připojení vzduchem 300M - odtud je kabelem do routeru který je 1Gb - tedy router sází max možnou rychlost přinášenou vzduchem. Z routeru jsou 2 kabely do PC s Gb kartou na kterých to jede 300, dále z routeru jeden kabel do switche který je 1Gb - ze switche jeden kabel do PC s 1Gb kartou na kterém to ale jede max 150 spíše a častěji méně kolem 50, druhý kabel do PC s Gb kartou na kterém to jede 300, třetí kabel do Unifi AC Pro - tedy wifi je vyřešena na jiných zařízení bez problému. Na ntb Lenovo wifi celkem v pohodě, ale když mu dám kabel, ať z routeru nebo switche, ať ten na kterém to jede do jiného PC 300, nebo jiný, tak to jede pouze do těch 20Mb. Ovladače, nastavení s9ťových karet atp., přepínání auto módu na 1000fullduplex atp. jsem vše zkoušel. Je možné tedy že se síťová karta porouchá tak, že propustí pouze malou část rychlosti? vím že možné je asi v hardware světě leccos..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod ITCrowd » 10 bře 2021 14:25

No, podle Dia to lenivo má jen 100Mbit síťovku. Takže tam nic.
Ty jsi nedodal oč si byl žádán, takže taky nic.
Chceš-li radu, spolupracuj.
A vzhledem k tomu, kolik tam máš zařízení, dodej plánek sítě. app.php/gallery/image/1669/source
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

winn-s
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod winn-s » 10 bře 2021 14:30

nedodal jsem proto, že to nemohu nyní vyscreenovat, za druhé všechny přístroje které mají Gb kartu, by na tomto screenu měly napsáno rychlost 1Gb/s - kontrolováno - na Lenovu je 100Mb/s při připojení kabelem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod ITCrowd » 10 bře 2021 14:33

Zkušenosti praví nevěřit tazatelům.
Dodej co máš. Měl jsi na to cca 24 hodin.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

winn-s
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod winn-s » 10 bře 2021 14:36

Ano Lenivo má síťovku 100Mb, tak proč nejede 100Mb, ale jen 12-20Mb když k němu je přiváděno 300Mb kabelem?

Jo tak pokud jde jen o obrázek, pořídím až budu u hardware. každý máme nějaké zkušenosti.. rozhodně ty vaše nezpochybňuji. Jen jsem doufal, že když to správně napíši, někdo napíše ano setkal, bylo to tím a tím, anebo napíše ne nesetkal, zřejmě je karta v nebi

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod ITCrowd » 10 bře 2021 14:41

Když máš lajnu 100Mbit, nemůžeš tam přivést 300Mbit. Inteligentní switch by 100Mbit měl poznat a signalizovat, pokud nesignalizuje, stejně to pozná a jede jen na 100Mbit. Takže žádných 300Mbit k lenivu nejde.
Na lajně neexistuje nic jako 300Mbit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

winn-s
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: březen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: pomalá LAN v pc/ntb

Příspěvekod winn-s » 10 bře 2021 15:08

Ok.. nepřesně vyjádřeno.. samozřejmě.
Z portu 1Gb switche vede kabel do 100Mb karty v Lenovu, po kterém lze přenést 1Gb/s. Nyní, při tomto spojení, však přenáší max 100 Mb, ale Lenovo stahuje pouze 12-16-20 Mb a to druhé PC, které má 1Gb kartu, stahuje max. 150Mb spíše většinou ale méně.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů