Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Karrex » 29 lis 2022 19:07

Ahoj, nechával si tu někdo zaslat hotový PC například z CZC, Alzy, TSBohemie nebo tak?

Zajímá mě, jak mají zajištěný CPU chladič a grafiky.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
Uživatelský avatar
falco_dee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod falco_dee » 29 lis 2022 19:09

Ahoj, konkrétně CZC to má vyplněné takovou speciální pěnou v plastovém obalu. Nějaká forma pěny která zvětší svůj objem a vytvaruje se podle potřeby do PC.
snad to jde pochopit :D
CPU: Ryzen 7 5800X GPU: Sapphire Radeon RX 7900 XTX GAMING 24GB MB: ASUS ROG STRIX B550-F RAM: Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL16 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" LG UltraGear 34GN850-B

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Mr. Incognito » 29 lis 2022 19:14

Nikdy v životě bych si nenechal zaslat PC sestavu kurýrem, dobrovolná sebevražda. A můžou to mít vyplněné čím chtějí.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Karrex » 29 lis 2022 19:16

Já vím, už tu bylo i téma, kde došel chladič s ohnutými heatpipes, ale přemýšlel jsem o tom celý odpoledne a nic nenašel, takže by mě to zajímalo :-) .
Ideálně kdyby měl někdo i fotku, ale s tím moc nepočítám.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


Lagaeri
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Lagaeri » 29 lis 2022 21:31

Karrex píše:Já vím, už tu bylo i téma, kde došel chladič s ohnutými heatpipes, ale přemýšlel jsem o tom celý odpoledne a nic nenašel, takže by mě to zajímalo :-) .
Ideálně kdyby měl někdo i fotku, ale s tím moc nepočítám.

Nevím jestli myslíš moje téma, každopádně se mi něco takového stalo, viz první odkaz v mém vlákně. https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=7&t=218456#p1707532
R5 3600 / SilentiumPC Grandis 2 / MSI B450 TOMAHAWK MAX / Patriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600 / ASUS GeForce DUAL-RTX2070S-O8G-EVO / Seasonic Focus Plus Gold - 750W / ADATA XPG SX8200 PRO, M.2 - 512GB / Fractal Design Define S2 Blackout /

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod petr22 » 29 lis 2022 21:39

Jediny bezpecny zpusob je si PC sam postavit z novych komponent.

I sestavene PC se nejak musi dostat na pobocku prodejce, to je to same, jako preprava
postou nebo zasilkovkou a nezbyva nez doufat ze PC nekdo zkontroluje pred predanim.

Jakakoliv vypln skrine, ktera neomezi pohyb komponenty na max par mm je zcela k nicemu.

Sila, ktera dokaze vyrvat chladic nebo grafiku ze slotu si s nejakym lehouckym materialem poradi.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Karrex » 30 lis 2022 10:22

Lagaeri: Téma tu bylo možná ještě jedno, ale jako reference stačí no.
petr22: Když už PC ale zaslat musíš, tak musíš mít co nejlepší výplň, aby ses mohl následně vůbec dožadovat reklamace u dopravce, když to pošleš jak to je, tak se ani nemusíš snažit, další důvod, proč jsem se tu ptal. Krabice od case nebo vlastní s výplněmi je jasná, ale zajímal mě právě ten vnitřek.

Sáček je zajímavá věcička, ale nějak si nedokážu představit, kolik se jich tam musí nacpat, aby to opravdu mělo efekt. Navíc když zatvrdne pod chladičem nebo se někde zašprajcne, tak to nedočkavej člověk zničí ještě sám a hodí to na dopravce nebo že to tak bylo :lol: .

Díky všem za odpovědi, kdyby se někdo přidal ještě s informací, budu rád.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2022 11:49

Problem je, ze i kdyz tam nasypes vypln co se vejde, budes mit neposkozeny obal a poskozene zbozi uvnitr.
Takze prepravni sluizba odmitne previzt odpovednost, kdyz je neposkozeny obal, ale fyzika uvnitr udela svoje.

Pri narazu se vytrhne grafika a chladic, ale tahle sranda vypln tomu nema sanci zabranit, nebrani pohybu grafiky
ani chladice. Kdyz se zeptas na jednotlive pripady, tak to lidi sice pouzivaji, ale soucasne nikdy nedoslo k narazu,
ktery by neco poskodil, takze jsou "spokojeni".

Aby to fungovalo jako ochrana pred poskozenim grafiky a chlaidce, musela by se grafika a chladic uchytit napevno
ve skrini aby se nemohly hnout ani o milimetr a na to zadna mekka vypln nepomuze, na to jsou jsou kovove nebo
plastove spony a ramy. Tahle mekka vypln slouzi jen k tomu, aby mensi vec nelitala po vnitrku vetsi krabice, ne aby
se vevnitr nevytrhla vec vazici kilo a vic ze sveho uchyceni pri narazu.

100% jistota je jen kdyz grafiku a chladic cpu posles samostatne. Zaroven je ale riziko, ze to trubka nebude umet
slozit dohromady a jeste to poskodi.

Uživatelský avatar
falco_dee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 366
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod falco_dee » 30 lis 2022 15:53

Já to teda neposílal vyloženě nějakou přepravkou, ale dal jsem si vždy doručení na prodejnu a tam si to myslím zaváží sami. Takže alespoň nějak jsem minimalizoval riziko. 2x z CZC na pohodu.
CPU: Ryzen 7 5800X GPU: Sapphire Radeon RX 7900 XTX GAMING 24GB MB: ASUS ROG STRIX B550-F RAM: Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL16 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" LG UltraGear 34GN850-B

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod petr22 » 01 pro 2022 08:06

Pri preprave na prodejnu s tim mohou flaknout upplne stejne jako zasilkovka, to by se muselo
zkontrolovat hned na prodejne ze neni vevnitr poskozeni, jinak mohou rict ze jsi to udelal sam
cestou domu.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak mají eshopy vyřešené zasílání PC s těžkými chladiči a GK?

Příspěvekod Karrex » 01 pro 2022 08:25

Ty vzpěry nebo něco podobného se nejspíš normálně koupit nedá?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů