Resource Exhaustion Detector

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 24 bře 2024 13:01

Zdravím potreboval by som poradiť. Od včera mi padajú hry ale i Chrome vždy z hláškou nedostatok pamäte. Chrome mi nenačíta stránky alebo mi rovno padne celý obraz. Prehliadač udalostí v ten moment hlási chybu Systém Windows úspěšně diagnostikoval stav nedostatku virtuální paměti. Nejvíce virtuální paměti spotřebovaly tyto programy: Diagnostics.exe (7436) – spotřebováno 2491908096 bajtů, chrome.exe (9776) – spotřebováno 340656128 bajtů a MsMpEng.exe (4168) – spotřebováno 303869952 bajtů. Mám 16 GB ram takže nechápem. Neviete čím by to mohlo byť ?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53578
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2024 13:18

Virtualni pameti je k dispozici kolik ?

Volne misto na systemovem disku kolik ?

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 24 bře 2024 13:20

Mám to nastavené tak aby si určoval systém a na disku je 300 GB volného miesta ...

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 51 minutách 22 vteřinách:
Rozmýšlal som aj že by to bol chybný ovládač alktualizoval som ich preto a nič ... napríklad ked si pustím chrome a k tomu MS Edge tak mi zamrzne PC štýlom že nemožem klikať na ikony na ploche ale len na tie v lište. Ked chcem spustiť správcu úloh vtedy tak mi vyskočí chyba ...

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 27 bře 2024 21:59

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Resource-Exhaustion-Detector
[ Guid] {9988748e-c2e8-4054-85f6-0c3e1cad2470}

EventID 2004

Version 0

Level 3

Task 3

Opcode 33

Keywords 0x8000000020000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2024-03-27T20:22:17.5857031Z

EventRecordID 50200

- Correlation

[ ActivityID] {2d30c056-a00c-4b7b-be80-d56bf0f1e7d1}

- Execution

[ ProcessID] 2104
[ ThreadID] 10212

Channel System

Computer DESKTOP-21MNRNC

- Security

[ UserID] S-1-5-18


- UserData

- MemoryExhaustionInfo

- SystemInfo

SystemCommitLimit 68626698240

SystemCommitCharge 68458852352

ProcessCommitCharge 15308984320

PagedPoolUsage 789155840

PhysicalMemorySize 17087090688

PhysicalMemoryUsage 12130447360

NonPagedPoolUsage 338698240

Processes 156


- PagedPoolInfo

- Tag_1

Name MmSt

PoolUsed 221446256


- Tag_2

Name Sect

PoolUsed 89573264


- Tag_3

Name MiSn

PoolUsed 80390464



- NonPagedPoolInfo

- Tag_1

Name MmCa

PoolUsed 135709824


- Tag_2

Name NVRM

PoolUsed 31941680


- Tag_3

Name EtwB

PoolUsed 9322752



- ProcessInfo

- Process_1

Name Sam4.exe

ID 7416

CreationTime 2024-03-27T18:30:24.4490581Z

CommitCharge 10371198976

HandleCount 2533

Version 3.0.3.0

TypeInfo 201


- Process_2

Name Diagnostics.exe

ID 2964

CreationTime 2024-03-27T10:26:00.6797339Z

CommitCharge 2491891712

HandleCount 555161

Version 3.1.1.0

TypeInfo 210


- Process_3

Name MsMpEng.exe

ID 3448

CreationTime 2024-03-27T08:23:39.8137287Z

CommitCharge 287723520

HandleCount 776

Version 0.0.0.0

TypeInfo 67


- Process_4

Name explorer.exe

ID 6040

CreationTime 2024-03-27T08:25:09.5036617Z

CommitCharge 191246336

HandleCount 2706

Version 10.0.19041.4170

TypeInfo 152


- Process_5

Name

ID 0

CreationTime 1601-01-01T00:00:00.0000000Z

CommitCharge 0

HandleCount 0

Version 0.0.0.0

TypeInfo 0


- Process_6

Name

ID 0

CreationTime 1601-01-01T00:00:00.0000000Z

CommitCharge 0

HandleCount 0

Version 0.0.0.0

TypeInfo 0



- ExhaustionEventInfo

Time 2024-03-27T20:22:17.5581221Z

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 29 bře 2024 19:36

Zistil som že i pri nečinnosti sa mi pomaly zvyšuje RAM v medzipamäti a ked dosiahne 16GB začne fungovať systémová a ked sa minie tá tak mi vyskočí táto chyba .... ale asi to súvisí s tým že mi disk beží na 100% pri procese svchost

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53578
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2024 19:51

Co to je za build Windows ?

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 29 bře 2024 20:05

Edice Windows 10 Pro
Verze 22H2
Datum instalace ‎01.‎04.‎2023
Build operačního systému 19045.4170
Výkon Windows Feature Experience Pack 1000.19054.1000.0

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53578
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2024 20:07

Takze zadna nova verze uz nebude.

Je nejaky problem s upgrade na Windows 11 23H2?

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 29 bře 2024 20:09

Neviem ani mi možnosť neukazuje .... ale je pravda že to začalo po poslednom update.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 9 vteřinách:
Len dodám takto to vyzerá v klude postupne sa zaplní a windows ju neuvolní
Snímek obrazovky (17).png


Dodatečně přidáno po 2 minutách 5 vteřinách:
A ešte dodám skúsil som pustit chrome a za 5 minút mi spadol s chybou nedostatok pamäte a to som nič nerobil ....

Dodatečně přidáno po 4 minutách 21 vteřinách:
Toto je posledná inšatlácia po ktorej to začalo robiť https://support.microsoft.com/sk-sk/top ... 681020d591
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53578
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2024 20:18

Jaka je konfigurace pocitace?

Vzdy existuje moznost stahnout instalaci Windows 11 23H2 a spustit ji z Windows 10.

krakenus600
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod krakenus600 » 29 bře 2024 20:22

Doska ASRock Z68 Extreme3 Gen3 CPU i5 2500K GPU GTX 1070 8GB 256 GB SSD a 500GB HDD 16GB ram

Dodatečně přidáno po 1 minutě :
A napríklad skúsil som vymazať tú pohotovostnú pamäť cez RamMap ale úplne to spomalilo PC ...

Dodatečně přidáno po 3 minutách 21 vteřinách:
Teraz som pozeral ukazuje mi len že mi PC nesplna požiadavky na W11 ...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž

Re: Resource Exhaustion Detector

Příspěvekod RIKI22 » 29 bře 2024 20:31

Skús si doinštalovať poslednú aktualizáciu.
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB5035941


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostů