Socket 775 (vyřešeno)

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

iimhotep
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Socket 775 (vyřešeno)

Příspěvekod iimhotep » 06 lis 2005 13:44

Zdravím všechny
Má někdo zkušenosti z osazením procesoru na deku ze Socketem 775 jde mi o to, na co si mám dávat pozor při osazeni procesoru abych něco nep…l dikas za každou radu. :idea:

Reklama
Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 10 lis 2005 20:37

Procesor na deku nedávaj, nemal by sa opaľovať. :lol: Ale nie, neviem, čo konkrétne by si chcel vedieť, platia rovnaké pravidlá, ako pri väčšine iných. Správne osadiť do socketu, predtým nechytať za kontakty samozrejme, naniesť tenkú vrstvu teplovodivej pasty, rozotrieť buď žiletkou, alebo telefónnou kartou (rôzni ľudia doporučujú rôzne náradie :lol: ). Pri paste si treba dávať pozor, aby jej nebolo málo, teda aby bola rovnomerne rozotretá, ale nesmie jej byť ani moc, aby po zahriatí nestiekla. Osadiť chladič a presvedčiť sa, či je dobre osadený. To by bolo tak v stručnosti. Niekde na nete som videl postup aj s fotkami, skúsim to pohľadať.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 11 lis 2005 01:35

Tak som to našiel tu. Aspoň tak zhruba.

iimhotep
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod iimhotep » 13 lis 2005 22:59

Surehand:
diky moc presne to sem hledal jeste jednou diky

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 14 lis 2005 07:13

K té pastě:
přesně jak píše Surehand, s pastou by se to v žádném případě nemělo přehánět. Rozhodně neplatí "čím více pasty, tím lépe", já bych ještě upozornil na případ, kdy se pasta nedopatřením dostane jinam než na hlavní chip. Rozhodně doporučuju řádně otřít, vyčistit cpu, protože pasta je dost vodivá (jedno jestli stříbrná nebo bílá) a může vám vyzkratovat celý cpu.
Tahleta věcička se mi jednou stala u AMD Athlonu, kde jsou vystouplý různý můstky a opravdu to není nic příjemnýho :wink:
Takže pozor.
Rimms

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 14 lis 2005 19:20

Na jednom fóre som našiel aj negatívne rekcie predajcov PC na skladanie PC doma, ale osobne si myslím, aj keď sme s priateľkou začali v tomto obore podnikať, že poskladať si PC doma je určite lepšie, ako kúpiť lacný šmejd z údajných "akcií". Ak si človek dopredu pozisťuje dostupné informácie, poprípade sa poradí s ľuďmi, ktorí to už robili, môže sa vyhnúť mnohým problémom s "lacným" PC.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů