PC z USA - vyplatí se?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC z USA - vyplatí se?

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 08:48

Rád bych zde zahájil diskusi na toto téma už z toho důvodu, že bych si rád nechal poslat notebook ze států a nevím jaké mne případně i jiné zájemce čekají problémy s objednáním, ale spíše se clem a zárukou.

Děkuji


mod. by Ltb

Reklama
Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod luke1 » 03 lis 2006 11:05

Rád bych se zapojil do této diskuse. Nemám zkušenosti se zasíláním notebooků poštou, spíš si mí známí koupili noťas přímo ve Státech a pak ho převezli. Se zárukou by neměl být problém, pokud si nebudeš kupovat nějaký "no name", ale firmu, která má běžné zastoupení i u nás. Spíš přemýšlím nad tím, jestli se Ti to vůbec vyplatí finančně. Doprava, to clo přesně nevím, ale pravděpodobně taky budeš muset něco zaplatit, připočtou ti místní DPH, které sice můžeš dostat zpět, ale většinou je to "by-mail" - vyplníš nějaký přiložený formulář, pošleš, oni Ti za nějakou dobu pošlou prachy zpět. byl jsem za posledních pár let ve Státech několikrát a osobně si nemyslím, že by ty ceny byly tak výhodné, aby se to vyplatilo nechat si ho poslat (při nákupu na místě je to něco jiného). Já sám řešil podobné dilema před pár týdny a nakonec po zvážení všech pro a proti jsem si koupil noťas raději doma. Další možná problém bude s placením, pokud vím tak u Amíků, zvlášť při prodejí za hranice, není možnost "platby na dobírku", musíš mít buď endosovanou platební či kreditní kartu pro platbu přes internet nebo šekem nebo možná možnost převodem z účtu apod. ale to sis asi zjišťoval.
Takže suma sumárum, nedoporučuju ani neodrazuju, spíš bych si pořádně rozmyslel, jestli to má vůbec cenu, podstupovat tyhle peripetie.

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re:

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 11:56

Take jsem si notebook kupoval ve statech a privezl ho jako prirucni zavazadlo. Ale ted jsem tady a nevim kolik by to eventuelne stalo. Posta je cca 0-30 $, platba pres embos. kartu max. 300kc. Ale s tim clem pokud se na mne vubec vztahuje vubec nevim. Pripadne jak ho obejit. To nemam ani paru. Ale co se tyka ceny, tak jsem si jistej ze to vyjde urcite levneji. A nebo nevim o dostatecne levnem zdroji tady v CR.
U znacek typu Dell, HP si myslim, ze to vyjde levneji na 100%.
Muzeme udelat nejake srovnani...

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 12:15

Tak napr.
Acer Aspire 5103WLMi ve statech 755 USD
U nas jsem v rychlovce nasel cenu 27 350Kc
Myslim, ze se to porad vyplati. Jen nevim jak plati zaruky.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 03 lis 2006 12:44

Hlavně nezapomeň na jeden malinkatý problémek a tím je rozdíl v napájení. Američani mají v síti 11O Voltů o kmitočtu 60Hz. Ten kmitočet bych tak zle neviděl, ale to napětí je trochu šibenice. A i když bude na zdroji přepínač 220/110V, tak mají jako na sviňu jinou vidlici než my. Takže pro stoprocentní dodržení záručních podmínek si k ceně připočti ještě kačáky za "evropský" zdroj.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 13:05

karlos píše:Hlavně nezapomeň na jeden malinkatý problémek a tím je rozdíl v napájení. Američani mají v síti 11O Voltů o kmitočtu 60Hz. Ten kmitočet bych tak zle neviděl, ale to napětí je trochu šibenice. A i když bude na zdroji přepínač 220/110V, tak mají jako na sviňu jinou vidlici než my. Takže pro stoprocentní dodržení záručních podmínek si k ceně připočti ještě kačáky za "evropský" zdroj.



Pokud by se jednalo desktop tak tam verim ze by mozna byl s tim zdrojem problem, ale co se tyka te vidlice tak existuje za 150-350 Kc reseni v podobe redukce kterou mam stale na svem kabelu u notebooku. Jinak trafo konkretne u ACERU je pouzitelne i u nas, takze neni potreba kupovat jine. Zatim mi stale bezproblemu funguje :bigups:

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

clo

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 13:13

Prave jsem volal na celni spravu a tam mi rekli, ze pokud je balik pojisten nebo obsazen veci majici hodnotu nad 45 euro, tak se z toho dan plati. Jen napr. pro knihy je clo omezeno na 0 :-(
Hlavne pry nepouzivat sluzeb kuryrnich firem, to se pry prodrazi o par stovek.

Nevyhodou pocitacu ze statu je americka klavesnice jak je jiste videt :oops:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 03 lis 2006 13:18

Jak by se tvářil zástupce firmy, na případnou reklamaci, kdyby jsi mu řekl, že jsi v Evropě provozoval americký zdroj s čínskou redukcí? :lol: Je to krásný důkaz globalizace v praxi a asi to výrobce vzhledem k cestovním aktivitám , třeba obchodníků, musí mít pořešené pro celý svět. Přesto bych zrovna v Čechách nespoléhal na pravidla, platná po celém světě a koupil si zdroj u nás :wink:

Upraveno 10 minut po vložení: Překonal jsem lenost a prohlédl si zdroj u mého notesu (Compaq) a byl jsem překvapen. Vstupní napětí 100-240V/50-60Hz. Takže stačí jen přívodní kabel pro danou zemi a je vystaráno. Jinými slovy. To před tímto je blbost a jako bych nic nenapsal. :-)

Klavesnice by problém být neměla, tedy pokud je na klávesách Y a Z, právě jen ono Y a Z. Prostě klávesy vyloupni a přehoď.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

toncis
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod toncis » 03 lis 2006 13:38

ja by som skusil ebay burzu ale uk je to blizsie a malo by to tiez vyst poho cena urcite mas niekoho v uk kto tam fici na ebay naco z ameriky ke to je len 1k km skus ale aj tak by som to kupil asi fdoma zozen niekoho kto robi vo velkoobchode s pc a mal by ti supnut daky discount a mas to skoro akko od amikov tak drzim palce

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re

Příspěvekod stephan. » 03 lis 2006 15:33

to nevim jestli je ta redukce z ciny :wink:
S tou burzou to neni spatny napad, az na to ze ty ceny jsou v Uk zbytecne natazeny. Nevim sice jestli primo na burze, ale vsude jinde ano. Ve srovnani s cenama u nas jsou na tom podobne, ale oproti US je to stale nebe a dudy ( viz priklad ceny vyse ).

Doufam ze se take ozve nekdo s vice zkusenostmi, abychom mohli porovnat dalsi pro a proti :o

S temi tlacitky to neni zas tak spatnej napad, chtel jsem uz drive koupit ,,cestinu,, :D

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 03 lis 2006 17:18

Nebo můžeš používat QWERTY jako já... :)
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

chosenek
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod chosenek » 04 lis 2006 16:14

narazil jsem na tento notebook prodáváany z anglie http://www.shopacer.co.uk/sess/utn;jses ... spire+9420


a zdá se mi to poněkud divné....je to 1.66ghz, má 2gb ramek... 120 gb haddisk.. vypalovačku wifinu a takovy věci a stojí v přepočtu 22 000 kč ? hmm? není to divny?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů