Omezení torrentu

...

Moderátor: Mods_senior

FeXxy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Omezení torrentu

Příspěvekod FeXxy » 18 lis 2017 15:17

V poslední době mám problém s vysokou latencí, která se projevuje na páteřní síti, it-selfu až k mé anténě. Na vině bude pravděpodobně stahování torrentů, které během hrání mám i přesto vypnuto, jenže to stejně nepomůže, jelikož v pozadí prý dochází k neustálému připojení ke stahování a právě to bych potřeboval co nejvíce omezit či úplně deaktivovat, aby má anténa nebyla zatěžována.
Co jsem zatím udělal bylo zablokování programu firewallem, vypnutí DHCP a omezení upload torrentů na 1 kbps.
Jinak na screenshotu lze vidět můj častý problém...
17.11. 2nd.png

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod X » 18 lis 2017 15:25

Buď je Torrent vypnutý, nebo není.

FeXxy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod FeXxy » 18 lis 2017 15:30

Ovšem pokud se jedná o aplikaci, ovšem o vytížení sítě prý dochází k neustálému propojení s klientem, který tzv. ode mne sosá a tím zatěžuje mou síťovou anténu.. To že vypnu program neznamená, že se přeruší veškeré spojení max. přestanu stahovat data.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod X » 18 lis 2017 15:59

Znamená. Musíš ho ovšem vypnout a ne pouze schovat do traye, opravdu vypnout a mít vhodně nastaveného - projdi nastavení.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod petr22 » 18 lis 2017 16:08

"To že vypnu program neznamená, že se přeruší veškeré spojení max. přestanu stahovat data.To že vypnu program neznamená, že se přeruší veškeré spojení max. přestanu stahovat data."

Kdyz vypnes program, co podle tebe konkretne stahuje nebo posila ty data ?

Vypnuty torrent klient = neexistuje zadny zpusob, jak by od tebe mohl nekdo neco sosat pres torrent.

FeXxy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod FeXxy » 18 lis 2017 16:37

Co v tom případě tak zatěžuje tu síť?

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení torrentu

Příspěvekod cejny » 18 lis 2017 18:07

To co pises je prasecina, torrent jede jen pokud je dane torremt aktivni, pokud je zastavena tak se nedeje nic, tuplem pokud das dane program ukoncit a tim padem nejede na pozadi.

Hlavne se podivej at se to samo nespousti po restariu, coz v pripade aktivnich torrentu vede k citovanemu.

Hlavni je u torrentu omezit pocet spojeni na torrent, celkove pocet torrentu co muze bit aktivni a celkove pocet spojeni. Tohle je zaklad. Pokud se to prezene, tak jsou nasledkem timeouty spojeni, net holt fakci tak ze pokud je vycerpano, tak se nahodne zepta a nahodne to nevyjde, nakonec to hodi timeout, uplne si to nepamatuji, ale zadna priorizace neni.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti