Nový router - nefunkčni internet

...

Moderátor: Mods_senior

Dexx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod Dexx » 11 úno 2020 23:24

Zdravím,
začátkem říkám, že jsem laik, co se týče techniky, což hned poznáte podle popisu mého problému.

Mám internet od o2 přes optický kabel. Koupil jsem nový router TP-Link Archer C6 za starý Modem VDSL Comtrend VR 3026e. Při zapojení nového, router vysílá WiFi síť (svítí žlutě), lze se na ni připojit, ale internet nefunguje. Ukazatel internetu svítí oranžově. Při základním nastavování routeru přes prohlížeč mi to na konci hodí chybu, kde píšou, že nastavení selhalo a ať zkontroluji připojení routeru. Restart jsem zkoušel a kabely přepojit také. Děkuji Vám za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod rhsCZ » 11 úno 2020 23:58

Optiku nemáš. Máš VDSL. a Ruter co jsi koupil nepodporuje VDSL. Jinak VDSL a OPTIKA jsou rozdilné technologie. Pokud máš VDSL tak by jsi měl mít router který VDSL podporuje. modem ma 1x port RJ11(takovej telefonní konektor menší než RJ45) což je nekompatibilní s RJ45 (přes co se zapojuje od modemu/routeru do PC - trošku větší než RJ11). Takže kup VDSL modem, protože bez něho se neobejdeš a za modem klidně můžeš dát router (to by asi bylo moc složité na tebe).


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Dexx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod Dexx » 12 úno 2020 00:45

rhsCZ píše:Optiku nemáš. Máš VDSL. a Ruter co jsi koupil nepodporuje VDSL. Jinak VDSL a OPTIKA jsou rozdilné technologie. Pokud máš VDSL tak by jsi měl mít router který VDSL podporuje. modem ma 1x port RJ11(takovej telefonní konektor menší než RJ45) což je nekompatibilní s RJ45 (přes co se zapojuje od modemu/routeru do PC - trošku větší než RJ11). Takže kup VDSL modem, protože bez něho se neobejdeš a za modem klidně můžeš dát router (to by asi bylo moc složité na tebe).

Aha, děkuju. Takže stačí koupit jakýkoliv modem, který podporuje VDSL? Nějaké doporučení kolem 1000 Kč +-.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2020 10:04

Jako modem můžeš použít starý comtrend.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Dexx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod Dexx » 12 úno 2020 10:55

ITCrowd píše:Jako modem můžeš použít starý comtrend.

Ten již bohužel dosloužil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nefunkčni internet

Příspěvekod ITCrowd » 12 úno 2020 10:57

V tom případě ten nový vrať, rozbij prasátko a prohlédni si v mém podpisu - Vybíráme router.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    3345
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Nový router do bytu
    od Jirin » 25 říj 2023 03:12 » v Sítě - hardware
    3
    1852
    od Jirin Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 20:49
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2292
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » včera, 19:07 » v Sítě - hardware
    2
    132
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 19:55
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1044
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti