Chybný nebo chybějící ntoskrnl.exe - jen někdy

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

vitis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Chybný nebo chybějící ntoskrnl.exe - jen někdy

Příspěvekod vitis » 22 pro 2008 11:05

Zdravím :smile:
Na svém PC mám nainstalovaný XP x64 se SP2. Ze začátku (po instalaci) systém běhal v pohodě, ale pak se začal objevovat hláška že:

..ntoskrln.exe is missnig or corrupt
Please re-install a cpoy of this file.

Nebo nějak tak, přesně už nevím, zkusil bych to pak opsat až se to zas obejví. Řešil sem to tak že sem si nastartoval záložní OS a zkusil ntoskrnl.exe nahradit jiným, který najdu v PC (samozřejmě pouze z x64 systému). To fungovalo opět asi den nebo dva, pak sem opět musel nahrazovat, jenže časem mi soubory došly :eh: a tak sem začal pídit po netu co to může být, našel jsem toto.
http://www.computerhope.com/issues/ch000646.htm
Podle toho sem zkusil body 1, 3, 4. Po chvíli (zrovna když sem vytáh klávesnici - bod 1) tak to prostě naskočilo a já byl v pohodě. Jenže dnes to dělalo zase. Já však jen otevřel vypnuté PC, zkontroloval kabeláž a pak PC naskočil. Takto jsem to, ale "opravil" už několikrát.

Nemáte tedy nějakou radu co s tím? Moc díky

Reklama
Uživatelský avatar
sakul
Level 2
Level 2
Příspěvky: 198
Registrován: únor 06
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chybný nebo chybějící ntoskrnl.exe - jen někdy

Příspěvekod sakul » 22 pro 2008 13:05

Zkoušel jsi smazat ntoskrnl.exe(pokud ho tam máš) a zkopírovat ho tam z instalačního CD? Nekde jsem viděl, že AVG označuje "ntoskrnl.exe" jako vir, ale pokud AVG nemáš tak se tím trápit nemusíš.
Ještě mě napadá, že by to mohlo být i harddiskem, jak dlouho už ho máš?
EDIT: zkoušel jsi do příkazové řádky napsat "CHKDSK /f"?

vitis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chybný nebo chybějící ntoskrnl.exe - jen někdy

Příspěvekod vitis » 22 pro 2008 14:09

Právě to se mi nějak nepodařilo, ale když sem ho nahradil jiným z PC tak to dlouho nefungoval, nepočítám tedy, že by to fungovalo z CD. Taky jsem zjistil po pár výměnach ntoskrnl, že jde nahradit i úplně původním, takže si myslím, že měnění toho souboru nemá vliv a bude to chyba disku nebo něčeho jinýho. chkdsk jsem zkoušel už, opravoval spoustu souborů, taky sem zkoušel Seatools a Long Generic byl Failed. Jenže to je pro Seagate disky, tak sem teď začal testovat i WD LifeGuard Diagnostics. Ten zatím na Quick test vyhodil failed :( , Long Test zatím běží v pořádku. Bohužel pro mě je to teď čerstvě reklamovanej disk :(, dokonce už podruhý. Reklamoval sem Seagate 320GB, pak přišel opravenej Seagate 400GB ten byl taky vadnej a pak teda přišel tenhle WD 500GB. Už mi to příjde trochu divný, není možný že by bylo něco s řadičem třeba? Při startu PC jak se detekují připojená jednotky se tenhle WD 500GB někdy neukáže a po pár resetech se zas ukáže. Na PATA tam mám ještě DVDROM ta tam je ale pořád :-(

BTW Díky za odpověď, už sem fakt bezradnej a do další reklamace se mi moc nechce

vitis
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chybný nebo chybějící ntoskrnl.exe - jen někdy

Příspěvekod vitis » 22 pro 2008 15:15

Takže WD diagnostika narazila na chybný sektory :-( Nechám to projet i všema testama ze Seatools a uvidíme. Každopádně to zas vypadá na další měsíc bez HDD :evil:

EDIT: všechny testy kromě Short Generic jsou FAILED :-(


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC někdy nenabootuje
    od matesfox » 31 říj 2023 18:30 » v Problémy s hardwarem
    24
    5095
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 15:14
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1582
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů