Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 04 bře 2013 16:23

Zdravím, dostal se mi pod ruce PC s problémem který řešim už 3dny a bez výsledku.

PC pustím, nechám naběhnout až na plochu a jakmile označím jakoukoliv ikonu zůstane označená a nejde nijak odznačit, jdou k ní jen označit další a další.
dále když chci dvojklikem cokoliv otevřít/spustit tak se mi zobrazí okno vlastnosti jako kdybych dal pravé tlačítko a z výběru vlastnosti.
Otevírat/spouštět jde jen přes nabídku start nebo kliknuti pravym a otevřít.

Klávesnice : když už se mi podaří spustit třeba prohlížeč tak klavesnice píše jen znaky € [ ] atd. Jiné klávesy buď nereagují nebo otvírají různa okna/nápovědy no prostě chaos.

Měl jsem za to že bude problém s nastavením, nějakou havětí nebo ovladači, na žádost majitele PC jsem udělal čistou instalaci Windows XP protože system už byl v dost špatném stavu a ja tím chtěl ušetřit čas hledáním závady ale bohužel.

Už při samotné instalaci v míste kde mam napsat product key jsem byl v koncích a klavesnice děla to samé. ze vzteku sem nahodile promačkal všechna možna tlačítka a najedou to začalo fungovat správně. Windows se mi podařilo nainstalovat ale problém přetrvává jak u myši tak klavesnice tudíš SW problém to zjevně nebude.

Klavenice je stara PS2, myš USB. Zkoušel jsem i jinou klávesnici s USB i PS2 a problem pořád stejný, zkoušel jsem i defaultní nastavení bios a také to nic nevyřešilo a že jde o nějaky HW problém v PC se mi vůbec nechce věřit. jinak jde o win XP a PC je nějaký starý athlon

děkuji za jakekoliv rady.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Pic » 04 bře 2013 17:30

Nainstaloval jsi ovladače z CD k základní desce? Mrkni do Správce zařízení, zda tam není nějaké varování (? nebo !).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 04 bře 2013 17:39

Ano ovladače naprosto všechny a ve správci vše v pořádku. je divne že to dělalo na starých windows, při instalaci nových a i teď po formátu HDD v nové čisté instalaci. klavesnice blbla i při výběru disku/formatu těsně před instalací. nerozumím tomu, vyzkoušel jsem ruzné myši i klavesnice s různými porty a také nic nového.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod El Diablo » 04 bře 2013 17:42

Otestuj RAM memtestem, HDD utilitou od výrobce, můžeš použít UBCD
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 08 bře 2013 16:08

Neměl jsem teď možnost se k PC dostat proto píšu až teď.. Pamět nehlásí žádnou chybu ale HDD viz screen níže.
Je možné že toto neobvyklé chovaní je způsobeno tím počtem přemapovaných sektorů ?

Nový objekt -.JPG

Nový objekt - Rastrový obrázek.JPG

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Pic » 08 bře 2013 16:57

Disk není v dobrém stavu. Nejprve vyčisti PC třeba programem Ccleaner a to i registry (povol jejich zálohu). Pak spusť kontrolu disku s opravou případných chyb. Kontrola proběhne po restartu a musíš ji nechat doběhnout až do konce - po jejím dokončení naběhne Windos. Vzhledem ke stavu disku doporučuji zálohu dat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 08 bře 2013 18:05

A je co čistit ? jak jsem psal, disk je čerstvě naformátovaný a nově nainstalované windows + ovladače nic víc.

každopádně děkuji, tu kontrolu zkusím.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Pic » 08 bře 2013 18:11

Zdá se mi neuvěřitelné, že jsi náhodou vyťukal na klávesnici 20 znakový kód a instalace se spustila. To spíše vypadá na nelegální verzi.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 08 bře 2013 18:30

1.) kdyby nelegalní byla je to jenom moje věc a nic to nemění na mnou zmiňovaném problému, omlouvam se že takhle reaguji ale budu upřímnej a toto mě přímo vytáčí když někdo řeší kdo a co má a nemá co legální, neptám se tu na "cracklé" hry ktere dost zlobí ale na obyčejný problém ohledně windows který s legalností nesouvisí. je to jen můj názor a nechtěl jsem tim nikoho urazit naopak vážím si pomoci protože si opravdu nevím rady.

2.) ale pro klid v duši toto PC je známého, kdysi koupené jako komplet bedna od firmy DELL s oem windows xp a štítkem s kodem na boku bedny.

při řešení toho problemu se mi párkrát stalo že stačilo promačkat ruzné klavesove kombinace, spustit pár různých oken a vše začalo bezproblemu fungovat, ale stačí PC 5 minut nechat nebo dát restart a dělá to opět stejný problém, namačkat kod při instalaci se mi povedlo po vyzkoušení asi 3ti USB klavesnice a nasledném nahodně promačkání ruznych tlačítek.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Pic » 08 bře 2013 20:58

Asi jsi pozapomenul na pravidla tohoto fóra, tak si je laskavě přečti a nekrm nás takovou to legální instalací:
Už při samotné instalaci v míste kde mam napsat product key jsem byl v koncích a klavesnice děla to samé. ze vzteku sem nahodile promačkal všechna možna tlačítka a najedou to začalo fungovat správně.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Mr.freerider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 291
Registrován: srpen 06
Bydliště: Mladá boleslav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Myš i klávesnice si dělají co chtějí.

Příspěvekod Mr.freerider » 08 bře 2013 21:10

Já absolutně nechápu co máš za problém, jak sem psal ty windows legální jsou a já nemám aboslutně důvod tu někomu dokazovat aby mi věřil nebo ne kvůli tomu jsem tento příspěvek nezaložil. svůj problém sem popsal a čekal jsem radu a né buzeraci na to že nemám legalní windows když tu mám před sebou original PC bednu s manualy a cd windows přímo k ní.
a co je na te citaci nepochopitelného ?. product key mi opsat nešel protože klavesnice psala jen znaky, připojil sem jinou USB klavesnici, párkrát do ní praštil a do kolonky se mi napsali normalní písmena. občas se to podaří i teď jinak bych nespustil ani memtest. já ale potřebuju aby PC fungoval normalne již od spuštnění jelikož sním pracuje žák páté třídy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1167
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1541
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    1331
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    2576
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16
  • Reboot a nefungující klávesnice
    od Sabii » 14 led 2024 12:13 » v Problémy s hardwarem
    7
    1164
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 19:47

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů