Zaheslování adresáře

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zaheslování adresáře

Příspěvekod mmmartin » 05 led 2005 11:39

Lze ve WIN 2000 podmínit možnost vstupu do určitého adresáře vložením hesla? Nebo je nutné to řešit vytvořením nového přihlašovacího profilu a ten zaheslovat? Ď.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 led 2005 11:53

Pokud se nepletu, tak tak jak by sis to představoval to asi úplně nepude. Určitě můžeš jednotlivejm uživatelům nastavit oprávnění pro zacházení s adresářem. Tzn. že jeden ho může třeba jen číst, druhej v něm může číst a měnit soubory, další může úplně všechno. Ale že by se tě to před vstupem do něj zeptalo na heslo to sem ještě nikde neviděl. Heslo můžeš zadat pro adresáře sdílený v síti. Pak se tě to při pokusu o přístup ze sítě na heslo zeptá a podle toho jestli zadáš heslo pro čtení nebo plnej přístup máš v daným adresáři oprávnění.
Když klikneš na adresář pravým, tak je tam někde položka oprávnění, tam jednotlivejm uživatelům nastavíš co můžou se složkou provádět...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 05 led 2005 14:52

No jestli to chces mit rychle a jednoduse tak pouzij nejakej programek kterej ti pod heslem soubory (slozky) zahesloje.
Ja pouzivam jeden kterej prida za priponu dalsi priponu *.$#! a tim je to zaheslovany, nestaci odebrani pripony ale jeho odheslovani...
Jmenuje se Cryptext.
Nainstalujes a pak uz jen pouzivas pravym tlacitkem mysi :-)
http://www.slunecnice.cz/product/Cryptext/
Obrázek

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 05 led 2005 19:41

Děkuju, vyzkouším. mmm.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 06 led 2005 11:21

Jednoduché a tím skoro geniální. Jednu pihu (téměř bradavici) na kráse to ale má: při zadávání hesla to nevyžaduje jeho potvrzení. Takže mám další možnost (vedle zapomenutí hesla) jak se k zaheslovaným souborům už v životě nedostat: udělat při zadávání hesla překlep. :cry:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 06 led 2005 12:11

OMYL! :oops: Funguje to tak, že při instalaci se rozhodnu pro určité heslo, které musím pro ověření zadat dvakrát a pak už se ho musím držet (případně ho po čase můžu změnit, zase vyžadováno ověření). A zaheslovat jiným heslem mi to prostě nedovolí. Takže jediná možnost jak soubory ztratit je zapomenutí hesla, ale to už asi softwarově ošetřit nepůjde (jedině snad navštívit lékaře. PSYCHIATRA!!) :shock:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 06 led 2005 14:41

No tak programek je to dobrej, jednou jsem reinstaloval Winy a najednou jsem ho musel hledat po netu, proste nebyl a tech 12 Gb zaheslovanejch veci by mi bylo na prd :-) Ale nasel jsem a fungovalo to, ale ze bych zapomel heslo :?: No to je blby ale ja mam vsude stejny (az na Hackenutelny PHPcka)
Obrázek

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 06 led 2005 21:52

Když se tak zamyslím, tak s heslovací funkcí ve Windows (kdyby byla) by jsi na tom byl minimálně stejně. Po reinstalu by jsi se k datům nedostal.
Možná právě proto tam nic takového není.
Rimms

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 07 led 2005 14:23

Jake píše:No tak programek je to dobrej, jednou jsem reinstaloval Winy a najednou jsem ho musel hledat po netu, proste nebyl a tech 12 Gb zaheslovanejch veci by mi bylo na prd :-) Ale nasel jsem a fungovalo to, ale ze bych zapomel heslo :?: No to je blby ale ja mam vsude stejny (az na Hackenutelny PHPcka)


Pro tenhle případ si důsledně schovávám instalačky od všeho, co do počítače dávám a stažené instalační soubory a různé trial verze ( i s cracky) si postupně přidávám na neuzavřené CD. Že ani to není všelék, viz http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=976&highlight= , ale i s tímhle problémem si pc-help poradilo. :smile:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 07 led 2005 16:15

nj ja uz ted taky peclive zalohuju, jak na CD-R/RW tak na DVD-R/RW, uz jsem v klidu, radsi si vypalim i ty puvodni nezaheslovane a dulezite soubory ;-)
Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jednoduché zaheslování složky v PC
    od Zabral68 » 25 pro 2023 08:58 » v Vše ostatní (bezp)
    3
    2636
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 09:49

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů