Vypínání Win 2000

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vypínání Win 2000

Příspěvekod mmmartin » 12 dub 2005 10:53

Při vypínání počítače (Win 2000 SP 4) se na první pokus zavřou všechny okna až na jedno (nepodařilo se mi vysledovat nějaký pravidlo v tom, který z oken zůstane otevřený) a pokud chci počítač opravdu vypnout, musím dát znova Start/Vypnout. Nevybavuju si, že bych s PC něco zásadního dělal před tím, než se to začalo dít. Pomalu si na to zvykám, ale přece jen červík pochybnosti hlodá: není to projev nějaké choroby?

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 dub 2005 17:45

Úplně normální to není, to je ti jasný :wink:. Nevyhodí ani tu hlášku že program neodpovídá? Dělá to i při restartu? Někde bylo možný nastavit násilný ukončování aplikací při vypínání, kdybych já jen si vzpomněl kde...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 dub 2005 20:28

Nebaví se se mnou, žádná hláška ohledně neodpovídajícího programu, a dělá to i při restartu. :cry:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 13 dub 2005 10:15

Zkus si stáhnout tohle: http://www.slunecnice.cz/product/Vypinac/zip/. Tam je v nastavení položka násilnýho ukončování aplikací, standartně je tuším zapnutá. Tak to zkus vypnout pomocí toho, jestli to pomůže, kdyžtak bysme mrkli jak to násilný ukončení někde nastavit defaultně v systému.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 14 dub 2005 11:21

Pokud jsou problémy s vypínáním pravidelné, dalo by se s tím něco dělat.
Zkus si spustit správce - procesy a zde vypni 1 proces a TESTni vypnutí PC. Procesů je tam něco kolem 40ti, některé ti asi vypnout nepůjdou, ale věřím tomu, že takhle by jsme mohli přijít na to, v čem je problém.

btw. zkoušel jsi vypnout PC ihned po jeho bootu?? Je situace stejná?
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 14 dub 2005 17:43

Jo vidíš sakra, procesy, to mě nenapadlo :wink:. Ale vzal bych to spíš z druhýho konce. Prvně ukončit všechny procesy co pudou, zkusit restart jestli to pomůže a pak případně hledat konkrétního viníka. Jména běžících procesů můžeš zkusit vyhledat na jedný z těchhle stránek, ať víš jestli mají na tvým PC co dělat nebo ne...
http://www.sysinfo.org/startuplist.php
http://www.lafn.org/webconnect/mentor/startup/PENINDEX.HTM

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 16 dub 2005 09:50

Některé procesy jdou ukončit bez velkého protestu, u některých mi to řekne, že se jedná o kritický systémový proces, který správce nemůže ukončit (tomu bych ještě rozumněl), ale u řady procesů mi napíše, že operace nebyla ukončena, přístup byl odepřen. Momentálně nejsem u svého PC, takže nemůžu zjistit, který proces patří do které z těchto rodin, ale hned jak se k němu dostanu, pokusím se s pomocí linku od mirase (dík) roztřídit procesy na hodné :D a zlé :evil: a pak asi zase začnu volat o pomoc. Ještě pro upřesnění: AVG, SpybotSearch, AD-Aware i CDShredder zůstávají v klidu.....

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 26 čer 2005 23:48

A mám ho, šmejda jednoho, už ho držím pod krkem! :x
Mám nainstalovaný program s přehledem televizních a rozhlasových pořadů. Pokud chci vypnout PC při běžícím tomto programu, musím nadvakrát, pokud před vypínáním PC tenhle program ručně ukončím, vypnutí proběhne jak má.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zeus a 8 hostů