potrebuju pomoct please

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

tax
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

potrebuju pomoct please

Příspěvekod tax » 18 čer 2005 14:57

mam takovej "mensi" problem. Koupil sem si novej disk, nainstaloval ovladace, a pustil sem se do instalace windows. Po ukonceni instalace se pocitac restartuje a nez se zapnou wndows, tak se objevi cerna obrazovka a v levym hornim rohu je napsano neco jako, ze soubor hall.dll je poskozen nebo neco takovyho a proto ze prej nemuzou windowsy nabehnout. Moc moc prosim o pomoc. Predem dekuju.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 čer 2005 15:53

Co je to za disk? Co za desku? Není ten disk náhodou SATA? Jestli jo, je potřeba během instalace strčit disketu s ovladačema pro řadič co je na desce do mechaniky. Pak tam někde hned ze začátku dole na tý modrý liště napíše hlášku jestli nechceš nainstalovat další ovladače SCSI nebo RAID, nebo tak něco. Přesně si to nepamatuju, sleduj co setup tam dole píše. Myslím že je to pak klávesa F6.
Jinak máš teď na jiným disku nainstalovanej jinej systém? Jak se ten disk tváří tam?

tax
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tax » 20 čer 2005 09:59

no disk je to ultra ata a deska nejaka pro Pentium III.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 čer 2005 10:21

No hodila by se podrobnější specifikace, takhle pořád jenom hádám...
Je ten disk správně najumperovanej a připojenej? Jestli má sloužit jako systémovej je ideální připojení na primární kanál na master. Takže jumper na master a připojit na konec kabelu. Případně zkusit cable select. Je ten kabel na kterým je disk připojenej 80-ti žilovej? Vidí bios správně celou kapacitu disku?
A co to instalační cd? Je ověřený? Už si z něj někdy instaloval? Nemáš možnost vyzkoušet jiný?

Ještě jendou sem si přečetl původní příspěvek. Zaráží mě formulace: "... nainstaloval ovladace, a pustil sem se do instalace windows". Jakým postupem ty wokna instaluješ? Z toho cd bootuješ, nebo to instaluješ přímo z jinejch woken?

tax
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tax » 20 čer 2005 11:39

Takze disk je seagate tady mas na nej link: http://alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=4 ... d=18842863

Disk byl nastavenej na cable select, prehodil sem ho na master a zkusim co se stane, jo jinak ho mam rozdelenej na 2 partitions na jedny by meli bejt ty wokna a druhej by mel slouzit pro vsechno ostatni (to jen tak pro info).
Kabel kterym je disk pripojenej je 80ti zilovej. Ale bios rozpoznava jenom kapacitu disku 137 Gb, proste ze je disk 200 Gb. Instalacni cedo je overeny uz sem z neho parkrat instaloval, ale nejsem si jistej jestli bych nekde dokazal sehnat jiny.

A tedkon k druhy casti zpravy.
Dobra, jestli si se nekdy setkal s diky seagate tak vis ze na jejich strankach si musis stahnout program kterej ti vytvori 2 diskety ktery slouzej k rozpoznani toho disku (to bylo mysleno tema ovladacema).
Z toho cedecka rovnou bootuju, cela instalace je bez problemu ale po restartu se objevi cerna obrazovka a asi za 5 sekund se objevi ta chybova hlaska hall.dll ........

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 20 čer 2005 12:14

Na stránkách Microsoftu jsen našel toto:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;cs;330184

Zkus se na to podívat, jestli to pomůže.

tax
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tax » 20 čer 2005 12:28

sis hrozne moc diky, to asi bude ono. fakticky si me asi pomoh este jednou moc ti diky

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 čer 2005 12:50

Aha, tak už asi vím kde je problém... S tím diskem si ta tvoje deska nerozumí, jedná se o omezení biosu. Prostě se spolu nedomluví...
Existujou asi tři řešení:
1)Nová deska
2)Novej bios do desky stávající, kterej by podporoval disky nad 137GB
3)Omezení kapacity disku jumperem (jestli ho má, podívám se)

Dokážeš mi zjistit co máš za desku? Potřeboval bych výrobce a přesnej model. Zkus se podívat někde po desce, bejvá to tam psaný, některý desky to v průběhu startu vypisujou na obrazovaku. Nebo aspoň čipset, použitý šváby, cokoliv co by mohlo pomoct tu desku identifikovat...

//EDIT: Popravdě bych se divil kdyby ten mikelův příspěvek tenhle problém řešil. Ten soubor je poškozenej, ale poškodil se z nějakýho důvodu. I když se ti ho podaří tímhle postupem opravit pravděpodobně to při dalším restartu zase nepojede... No vyzkoušej to a dej vědět...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 20 čer 2005 14:40

[quote="miras"]Aha, tak už asi vím kde je problém... S tím diskem si ta tvoje deska nerozumí, jedná se o omezení biosu. Prostě se spolu nedomluví...

Nevím, jaký máš na to názor mirasi, podle mne by při konfliktu desky s hadrem neprošla instalace woken, protože si při instalaci kontrolujou disk.
Co se týká kapacity disku, asi bych se ještě podíval na rozdělení disku na 2 partitiony, jestli jsou oba v pořádku.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 čer 2005 15:41

Neříkám nic o konfliktu, říkám že deska neumí to správný adresování, který je potřeba pro práci s tak velkým diskem. Říká ti něco 48-bit LBA? To je způsob adresování disku, kterej musí bios podporovat a kterej mu umožní vidět kapacitu disku nad limit 137GB.
Nebo tobě přijde normální že by po čistý instalaci nechtěly wokna nastartovat kvůli poškozenýmu systémovýmu souboru? To určitě v pořádku není. Jestliže se jedná o ověřený instalační médium a první start neproběhne v pořádku bude problém nejspíš jinde než ve woknech...
Vím já, třeba se mýlím, ale 137GB je známý omezení biosu, takže osobně bych problémy hledal nejdřív tam...

tax
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tax » 20 čer 2005 20:46

Jenom tak mimochodem, mam pocit ze mi pri instalaci tech 2 disket ktery sem stahnul k tomu disku bylo receno ze se muze povolit onech 137 Gb ale ze nainstalovanim Sp1 nebo Sp2 se to zpravi, tak nevim......

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 21 čer 2005 11:00

to miras: Neříkám, že mám pravdu, určitě jsi větší odborník než já, ale mate mě, že DiscWizard v pohodě provedl při instalaci rozdělení na 2 partitiony. Kdyby BIOS neuměl 48-bit LBA, myslím, že by se u rozdělování určitě objevilo aspoň nějaké upozornění, ale tohle se mi ještě nestalo, takže jen hádám. Ale co já vím, asi to opravdu jde.

to tax: nejlepší řešení asi bude postupovat od začátku, jak navrhoval miras.
1. download BIOS upgrade ze stránek výrobce
2. znovu nainstalovat disk jako master a rozdělit na více partitions
3. zkontrolovat detekování BIOSem
4. nainstalovat wokna (XP už od verze SP1 umí zvládat disky větší než 137 GB)

Po těhle krocích to snad bude už v pořádku, jestli ne, tak přesně napiš, který krok není v pořádku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Potrebujem pomôcť s ME firmware UpdateTool Příloha(y)
    od michal35542 » 24 kvě 2023 10:29 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1342
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 11:04

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů