Windows 10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 10 lis 2019 22:13

Fox_25 píše:Protože nevíme jestli pekařem neautorizovaný prodejce prodává rohlíky se souhlasem pekaře, navíc by se mohlo jednat o tzv. oem rohlík určený pouze pro potřeby konkrétních zaměstnanců nebo organizací u kterého je pekařem zakázán jakýkoli přeprodej.

Ty popisuješ první prodej rohlíku. U prvního prodeje já ale nic neřešil. Takže na základě toho, co jsem psal já, by si rohlík v případě prvního prodeje koupil!!!!
Já komentoval druhotný prodej. A aby řeč ohledně rohlíků rychle nevázla, tak předěláno na rohlíky a druhotný prodej by to bylo asi takto. Někdo by někde vyhazoval staré rohlíky, třeba je házel prasatům. Někdo by na to došel a ty rohlíky z koryta bral. A pak máš hromadu možností, od dalšího prodeje někomu dalšímu až po vymáchání rohlíku v reaktoru Temelína, vymáchání v lahvích s různými jedy a kdo ví co ještě... no a pak prodej rohlíku nějakému kupujícímu, přičemž by ten rohlík byl radioaktivní a jedovatý, jenže by to nikdo nezjišťoval nebo by to nijak zjistit nešlo, nikdo nekontroloval takový prodej, nikdo netrestal takový prodej, nikdo neřešil takový prodej. A pak by kupujícímu za rok vypadali vlasy, furt by blul a za dva roky zemřel. A pohoda, všichni by byli spokojení, kupující by neměl rohlík za 2 Kč, ale za 1.5 Kč nebo dokonce třeba za 0.2 Kč, sice by žil jen dva roky a umřel by... Ale měl svůj druhotný rohlík. A druhotný prodejce by byl taky spokojený, protože by na prodeji rohlíků vydělal na nový mobil.

kecalek píše:A to ešte nevieme, či tie rohlíky sú vyrobené z českej múky, alebo z maďarskej, poľskej, slovenskej, balenej v Čechách, či voda na cesto bola rýdza z českých luhů a hájů :D (a nie náhodou z Temelína), či kvasinky kvasili správnym postupom a formátom..... a takto by sme mohli polemizovať do aleluja....

No to nevíme, a?

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Michael850 » 10 lis 2019 22:16

Sorry, ale ty máš fakt dost :-D.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod flowem » 10 lis 2019 22:18

Takže podle tebe všichni, kdo jsme si koupili Win 10 z ebay, do roka zemřeme?
Poškozuje to snad nějak naši osobu stejně jako by to udělal ten rohlík?
Jestli to někomu ubližuje, tak to budeš očividně ty, radši toho už nechej, aby ti nepraskla další cévka..
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Fox_25 » 10 lis 2019 22:36

Když už používáš příměr, tak ho použij ve smyslu k té digi licenci která nejspíš nezplesniví a nezničí PC, takhle to postrádá smysl. Starej rohlík není digitální licence, že jo, ale třeba jsou někde digi prasata které by je zbaštili.

Smiř se s tím že někdo přeprodal licence, někdo je koupil a prodává je konc. uživatelům a i když je to proti původním podmínkám prodeje tak evropský soudní dvůr rozhodl že je takový přeprodej možný a legální. A jako koncového uživatele tě víc zajímat nemusí, samozřejmě jestli chceš podpořit microsoft a máš z toho strach, tak si kup novou krabicovku, ale necpi to zbytečně ostatním.

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 10 lis 2019 22:56

flowem píše:Takže podle tebe všichni, kdo jsme si koupili Win 10 z ebay, do roka zemřeme?

Podle mě:
Pokud tazatel dá na mě, tak není pravda, že si nekoupí ani rohlíky, což tu psal gogo1963 a já to vyvrátil.
Přirovnání k rohlíkům je nesmyslné, na samotný fyzický rohlík se nevztahuje autorský zákon, neposuzuje se legálnost/nelegálnost, tak o čem jsem měl v případě rohlíku psát? Napadlo mě, že kupující druhotného rohlíku chcípne. Takže ne, do roka nechcípneš, druhotné licence se nemáchají v reaktoru Temelína a v lahvích s jedem, nebo snad ano?

flowem píše:Poškozuje to snad nějak naši osobu stejně jako by to udělal ten rohlík?

Reagoval jsem na rohlíky abych vyvrátil tvrzení co psal gogo1963. Nic jiného jsem tím napsat nechtěl. Jestli používání druhotné licence nějakým způsobem poškozuje tvoji osobu, nedokážu posoudit, zajdi si za psychiatrem nebo psychologem, pokud chceš na to znát odpověď.

flowem píše:Jestli to někomu ubližuje, tak to budeš očividně ty, radši toho už nechej, aby ti nepraskla další cévka..

Nějak nechápu proč by co mělo ubližovat. Mně cévka nepraskne, to se neboj.

Fox_25 píše:Když už používáš příměr, tak ho použij ve smyslu k té digi licenci která nejspíš nezplesniví a nezničí PC, takhle to postrádá smysl. Starej rohlík není digitální licence, že jo, ale třeba jsou někde digi prasata které by je zbaštili.

S rohlíky začal gogo1963, takže tu výtku směřuj na něj, já na ni jen reagoval a vyvracel jen to jeho nepravdivé tvrzení.
Co se týče toho dalšího v tvém příspěvku, tak na to jsem hodně podrobně už reagoval v tomto vlákně, a třeba na to ohledně SDEU ne jednou, nebudu to psát znova.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Fox_25 » 11 lis 2019 02:08

Přemluvil jsi mě, ten červený míček je opravdu modrý. :)

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod gogo1963 » 11 lis 2019 04:57

Krakatoa, odemě to byla pouze nadsázka, a tvoje reakce (tys ji vyvrátil :D) jen potvrzuje, že ve tvém případě jde jednoznačně o špatný výběr léků tvým ošetřovatelem ...
Omlouvám se vedení fóra, ale je nejvyšší čas uzamknout tenhle "filosofický průjem" pana "chytrého"
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 11 lis 2019 15:35

Fox_25:
K ničemu podobnému tě nepřemlouvám. Pokud to tak chápeš tak to je pravděpodobně tím, že jsi hloupý.
Pokud to chceš ukázat na míčku (použiju barvy zelený a červený), ukážu, zjednoduším (upozorňuju předem, ne že se tu pak budou řešit drobnosti ohledně míčků a na podobné náznaky reagovat nebudu) to ale do takové míry, aby byla aspoň malá šance, že bys mohl pochopit o co tu hlavně jde.
Existují zelené a červené míčky. Červené míčky nejsou povolené a mají nulovou hodnotu. Míček se prodává vždy v krabici. Kupujícímu míčku jde o to, aby měl doma na krbu zelený míček v krabici. Pokud kupující koupí nový míček, lze předpokládat, že může otevřít krabici a přesvědčit se o tom, že tam zelený míček je a lze předpokládat, že tam zelený míček je. Pokud kupující koupí druhotný míček, lze předpokládat, že tu krabici otevřít nemůže, nejde tedy jednoznačně říci, jestli je ten míček v krabici zelený nebo červený. A prodávající druhotného míčku do krabice může dávat červený míček, prostě proto, že má nulovou hodnotu a tím pádem je to pro něj výhodné a taky proto, že ta krabice prostě nejde otevřít a nejde ověřit jestli v krabici je zelený nebo červený míček. Otázka ve vlákně byla, je míček zelený nebo červený? Já odpověděl nejde uvést jestli je zelený nebo červený, uvedl jsem to stručně a jednoduše tu:
viewtopic.php?p=1645643#p1645643
a proč tomu tak je se tu řešilo.
A bonusem mimo otázku zakladatele tohoto vlákna je to, že se může řešit jaká asi bude barva míčku v krabici, která nejde otevřít. Podle indicií lze předpokládat, že je hodně velká pravděpodobnost, že bude červená a proč si to myslím, jsem ve vlákně psal. Nemám nic proti druhotným míčkům, pokud by se krabice dala otevřít a kupující by viděl zelený míček, bylo by to OK. Nebo by existovali pádné indicie, že tam ten zelený míček je, podle mě ale nejsou takové indicie to, že je prodejce z Německa, má 100000+, prodává 10 let, ohání se výrokem SDEU a podobně, proč tomu tak je se tu taky už řešilo.
Takže snad stačí tak :-) Nebo ne? Jdeme pokračovat?

gogo1963:
Ano, nadsázka to byla. Jenže obsahovala nepravdivý výrok, na který jsem reagoval. A reagoval jsem správně a adekvátně. Zato ty jsi použil tu nadsázku nevhodně. Pokud toto nechápeš tak to je prostě tím, že jsi hloupý a na to ani prášky nejsou.
Mimochodem žádné prášky nepotřebuju a ani neberu. Za poslední roky snad jediné, co jsem bral za prášky, byl Carbo medicinalis.
Dva příklady použití nadsázky.
První příklad je jak jsi ji použil ty (aneb ťuk ťuk možnost):
gogo1963 je retardovaný fanoušek tenisu. Hraje nejlepší tenistka světa a je jeden míček (třeba zelené barvy :-)) od dalšího vítěztví na grand slamu. A v tom k ní na kurt přiběhne gogo1963 a prohodí k ní: "Hehe, hehe, hehe, s tím tvým tenisem si nevyděláš ani na slanou vodu, hehe, hehe, hehe", tenistka se na něj nechápavě podívá, vytáhne z kapsy výpis z bankovního účtu, kde je hoooodně dlouhé číslo a gogo1963 reaguje: "hehe, hehe, hehe, to, byla nadsázka, to že mi to vyvracíš je jen potvrzení toho, že bereš špatné léky"...
A druhý příklad:
Je nějaký trenér a trénuje nějakýho 20letýho tenistu, který na tréninku zrovna hraje špatně a prohodí k němu: "S tímto tvým tenisem a s tvým přístupem si nevyděláš ani na slanou vodu" a ten mladej tenista zareaguje: "Za poslední vyhranej zápas proti o 8 let mladšímu klukovi mi maminka dala 10 Kč"...
V prvním příkladu nepravdivé tvrzení a nevhodné použití nadsázky.
Ve druhém příkladu pravdivé tvrzení a vhodné použití nadsázky.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod gogo1963 » 11 lis 2019 16:02

ITCrowd to napsal přesně, jasně, výstižně ... a tobě nepomůže už ani ten bůh ... nemáš se kde bavit? Docela je mi líto lidí žijících ve tvém okolí, v rodině ... a s tou nadsázkou, vrať se do školy, pokud to pomůže. Je jen na mě, kde a jak použiji nadsázku ... rohlíky naprosto přesně sedí ke tvé paranoji. Já bych se ti to i pokusil vysvětlit jak a proč, ve tvém případě by to ale byl ztracený čas ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Adam339
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Adam339 » 11 lis 2019 16:57

zeptám se jako neskušenej člověk v tomhle oboru

když budu mít smůlů a koupim si na osobní PC nelegální verzi windows 10, může na to Microsoft vůbec přijít a něco s tim dělat ?
jestli ne, tak mi přece stačí koupit další win10 od jineho prodejce ne ?

i kdybych windows musel kupovat dvakrát, tak mě to stejnak vyjde tak 10x levněji než originál

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod gogo1963 » 11 lis 2019 17:21

jak nelegální? Pokud koupíš licenci za pár korun a jde aktivovat, máš legální licenci, víc tě zajímat nemusí a to, co vypisuje tamten pomatený, mi připadá spíše jako že si přihřívá vlastní polévku, prodává předražený soft a všichni ostatní jsou zloději, jen on je reklama na poctivost ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
Prophet
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1261
Registrován: říjen 14
Bydliště: 127.0.0.1
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Prophet » 11 lis 2019 17:37

Maximálně se ti stane že ti prodejce pošle použitý kód. Když se tak stane tak by ti měl obratem poslat nový když mu napíšeš.
CPU: AMD Ryzen 7 5700x (Arctic Freezer 34)
GPU:MSI RTX 4070 Gaming X Slim 12GB GDDR6X
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16
MB: MSI B450-A PRO
Zdroj: Corsair RM850x (2021) 850W
Case:SilentiumPC Regnum RG4
SSD: Kingston A2000 500GB
HDD: Seagate Barracuda 1TB, Seagate Ironwolf 2TB
VR: Oculus Rift S


Proč nepoužívat WiFi na hry


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1638
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1059
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    833
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    780
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    685
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů