Spouštění Win 10 versus Win 7 Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

kundis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod kundis » 30 zář 2020 22:54

Zdravím,

včera jsem nainstaloval Win 10 na svůj PC. Měl jsem tam cca 6 let sedmičky. Na disku C bylo málo místa, proto jsem oddíl zformátoval, nainstaloval znovu sedmičky, udělal upgrade na desítky (kvůli aktivaci), oddíl znovu zformátoval a nainstaloval čisté desítky.

Vše bylo v pohodě, proběhlo x restartů, nyní mi ale při nabíhání PC občas (cca 1x za pět spuštění) naběhne tohle okno:
problem_01.jpg


po odklepnutí entru tohle:
problem_02.jpg


Potom stačí dát esc, PC se restartuje a naběhne v pohodě WIN 10 až na plochu...

Zkusil jsem spuštění opravit přes instalační flešku desítek, a co mě dost překvapilo, všechny volby, u kterých je návrat k systému, je napsáno návrat k Windows 7...

PC má dva 1TB disky, jeden je rozdělen na dva oddíly (na jednom je systém), druhý je nerozdělený.

Za radu předem díky!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 30 zář 2020 23:46

Prozradím ti malé tajemství :-)
Mimochodem, na fóru bys ho našel minimálně 1000x :-)
Nainstaluj rovnou Win10 a zadej do něj seriové číslo ze sedmiček. Bude to fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10916
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod zeus » 30 zář 2020 23:56

Ted, kdyz uz tam ty W10 mel, nemusi zadavat nic.
Tohle vypada na bootmgr ze sedmicek, coz desitky moc nemusi.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2020 00:01

Správně pane Die, díky za opravu :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kundis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod kundis » 01 říj 2020 17:29

A nějakej nápad co s tím? Díky moc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2020 17:45

Pro nechápavé tedy ještě jednou:
ITCrowd píše:Nainstaluj rovnou Win10 a zadej do něj seriové číslo ze sedmiček. Bude to fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kundis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod kundis » 01 říj 2020 17:51

ale já jsem dělal čistou instalaci desítek po zformátování disku...v tom PC teď nejsou sedmičky upgradovaný na desítky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2020 19:00

To asi těžko, když tam máš zavaděč pro sedmičky.
Ledy bys tam měl dva disky, ten s w10 byl špatný, tak to zkouší ze sedimčkového.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kundis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod kundis » 01 říj 2020 19:14

tak snad vim, co dělam :shock: , postup byl přesně podle mého prvního příspěvku. Oddíl se systémem jsem zformátoval a nainstaloval čisté desítky, nechápu, kde se tam ten zavaděč vzal...v PC jsou dva 1TB disky, jeden je rozdělen na 2 oddíly, na jednom oddílu je systém. Systém nikdy nebyl instalovanej na jinej disk nebo oddíl.

Nemyslim si, že když zformátuju oddíl se systémem a znovu nainstaluju desítky, že se to vyřeší, protože tohle už jsem udělal vlastně před tim...

Ještě mě napadá, že jsem nezformátoval ten skrytej oddíl, kterej si vytvoří systém (má asi 100MB), "využito systémem" nebo tak nějak se jmenuje.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2020 19:30

To je právě to, že si jen myslíš, co děláš.
Měl jsi ztapátrat na fóru a zde by ses dověděl, že pokud instaluješ w10, tak máš všechny ostatní disky odpojit a připojit je až po nainstalování systému.
A to jsi neudělal... Hlavně že víš, co děláš. Jen jsi to opětovnou instalací sedmiček doprasil, že teď máš sedmičkový zavaděč na jiném disku, než systém.
Takže znovu a lépe.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kundis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod kundis » 01 říj 2020 19:40

OK, to je hodně cenná informace. A teď se zeptam úplně blbě, když ten druhej disk, kde není systém odpojim, nainstaluju win, zapojim, ten zavaděč Win 7 tam nebude? Nebo musim zformátovat i ten druhej disk? A co ten druhej oddíl na systémovém disku, taky formát? Jde mi o to, jak se zbavit toho zavaděče Win 7.

Díky moc za trpělivost, ale nechci to dělat 50x. Zjišťuju, že umim fakt kuloví...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spouštění Win 10 versus Win 7

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2020 19:45

Ten zavaděč už tam zůstane.
Druhý oddíl formátovat nemusíš.
Mělo by stačit:
- odpojit nesystémový disk
- nainstalovat systém na systémový disk (oddíl)
- připojit nesystémový disk - bylo by dobřa, aby sata port systémového disku měl nižší číslo než nesystémového (tedy např. sys na sata1, nesys na sata2)
- v BIOSu nastavit bootování na systémový disk.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů